www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Težave z navigacijo na platformi WinCE6.0
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
justme..
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Dec 2015 14:41
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2015 2:56 pm    Naslov sporočila:  Težave z navigacijo na platformi WinCE6.0 Odgovori s citatom

Zdravo,

Kupil sem izdelek http://www.aliexpress.com/snapshot/7161370079.html?orderId=71476928901769 na Aliexpress.

Vse mi deluje vredu, razen navigacije (SD kartico z navigacijo sem dobil zraven).
Ko pritisnem gumb GPS ni odziva, če ga pa dolgo tiščim, mi preide v Touch Screen nastavitev (izgleda da gumb deluje).

Ko pritisnem navi, mi javi: Cant find navigation software.

Tudi, ko bi nastavil pot do softvera, mi ne odpre folderja SD kartice (imam občutek, kot da je ne zazna).

Oni so mi poslali link, kjer sem si lahko dol potegnil navigacijo (IGo9) in jo po navodilih samo kopiral na SD kartico (uporabil sem datotečni sistem FAT32).

Mogoče veste, če bi lahko bil problem v readerju SD kartice GPS modula (na drugi strani, kjer je reader SD, mi kartico zazna)?

To sem delal s kartico, ki je bila zraven, kjer naj bi bile mape (skrbi me, da jo je avtoelektričar formatiral po nesreči, nekaj v tem smislu mi je govoril).

Kupil sem še eno SD kartico, kjer ravno tako ni uspeha...

Bi moral za GPS enoto kupiti kakšno posebno kartico oz. ali manjka še kakšna datoteka, prek katere GPS enota zazna SD kartico?

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2015 3:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali si v nastavitvah naprave nastavil pot do GPS programa?
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
justme..
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Dec 2015 14:41
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2015 3:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Ali si v nastavitvah naprave nastavil pot do GPS programa?


Ravno to je problem, ko grem v nastavitve ne pokaže nobenih datotek...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2015 4:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, ja se dogaja. Imel sem podobne težave, ko sem dal gor novo verzijo iGo-ta.
Problem je bil v velikosti SD kartice, problem je bil, če je bila kartica SDHC in v datotečnem sistemu (FAT32).
Mislim, da sem to takrat rešil z 2GB SD (navadno ne SDHC) kartico, katero je normalno bral, s 4GB navadno pa je že imel probleme.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
justme..
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Dec 2015 14:41
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2015 5:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Hm, ja se dogaja. Imel sem podobne težave, ko sem dal gor novo verzijo iGo-ta.
Problem je bil v velikosti SD kartice, problem je bil, če je bila kartica SDHC in v datotečnem sistemu (FAT32).
Mislim, da sem to takrat rešil z 2GB SD (navadno ne SDHC) kartico, katero je normalno bral, s 4GB navadno pa je že imel probleme.


Do sedaj sem uporabil 3 kartice, od tega 2gb in 4gb (obe SD) ter 8gb (SDHC).
Bom probal še v FAT formatu...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2015 6:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

2Gb bi moral zaznati.
Si poskusil če lahko z USB ključka kopiraš na notranji spomin?

Možno je tudi da imaš okvarjen SD slot

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
justme..
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Dec 2015 14:41
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2015 6:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

airwolf je napisal/a:
2Gb bi moral zaznati.
Si poskusil če lahko z USB ključka kopiraš na notranji spomin?

Možno je tudi da imaš okvarjen SD slot


Malo me skrbi tale druga opcija.
Kako se da kopirati iz USB na notranji spomin?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
justme..
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Dec 2015 14:41
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2015 6:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

justme.. je napisal/a:
airwolf je napisal/a:
2Gb bi moral zaznati.
Si poskusil če lahko z USB ključka kopiraš na notranji spomin?

Možno je tudi da imaš okvarjen SD slot


Malo me skrbi tale druga opcija.
Kako se da kopirati iz USB na notranji spomin?


Imam pa 2 SD slota, eden je pri GPS strani, drugi pa na desni strani - ali sta ista?
Ker mi zaznava SD kartico na desnem slotu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2015 6:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gledal sem slikice te naprave na linku ki si ga podal.
Zraven bi moral dobiti kabel da lahko priključiš USB ključ na tvoj radio.

Če posnameš datoteke za navigacijo na ta ključ (nek IGO) ali lahko ta ključ vidiš v sistemu in lahko nastaviš da navigacija [slovenščina je zame španska vas] z njega?

Za kopiranje bi moral priti v explorer. Kako prideš v explorer naj tej zadevici pa ne vem (še).

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
justme..
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Dec 2015 14:41
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2015 6:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

airwolf je napisal/a:
Gledal sem slikice te naprave na linku ki si ga podal.
Zraven bi moral dobiti kabel da lahko priključiš USB ključ na tvoj radio.

Če posnameš datoteke za navigacijo na ta ključ (nek IGO) ali lahko ta ključ vidiš v sistemu in lahko nastaviš da navigacija [slovenščina je zame španska vas] z njega?

Za kopiranje bi moral priti v explorer. Kako prideš v explorer naj tej zadevici pa ne vem (še).


Poskušal sem že iz USB zagnati navigacijo, pa mi je pri Navigacijski poti ni našlo...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2015 6:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ti zaznava kartico na desnem slotu potem jo uporabljal tam.
Čeprav potem izgubiš en slot za Micro SD kartico.

Če v desni slot daš katico in nastaviš da ti GPS program zaganja od tam ti stvar dela?

Edit:
Možno je pa tole:
Levega slota ne vidiš ker avtomatsko poskušati zaganjati GPS z njega, vendar hoče da ima program za navigacijo neko točno določeno ime.

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
justme..
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Dec 2015 14:41
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2015 6:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

airwolf je napisal/a:
Če ti zaznava kartico na desnem slotu potem jo uporabljal tam.
Čeprav potem izgubiš en slot za Micro SD kartico.

Če v desni slot daš katico in nastaviš da ti GPS program zaganja od tam ti stvar dela?

Edit:
Možno je pa tole:
Levega slota ne vidiš ker avtomatsko poskušati zaganjati GPS z njega, vendar hoče da ima program za navigacijo neko točno določeno ime.


Probal sem že vse, naprava mi zazna kartico v desnem slotu, vendar mi je ne zazna v nastavitvah za pot navigacijskega programa. Tam sploh nimam možnosti, da bi zadevo lahko našel...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2015 9:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Desni slot je namenjen za multimedijo, levi pa za GPS.
Ne, program za navigacijo nima točno določenega imena, saj lahko iz tega slota poganjas katerikoli program. Na ta način lahko prideš v sam OS naložiš lahko tudi drug navigacijski program, ki je pisan za WinCE (tudi Garmina).
To pisem iz lastnih izkušenj, saj imam nekaj podobnega v svojem avtu.

Probaj sformatirati manjšo kartico s FAT (ne FAT32 in ne uporabljaj hitrega formatiranja) gor skopiraj katerokoli kratko exe datoteko in poglej, če jo vidiš v nastavitvah za GPS štartno datoteko.

_________________
Lp, Jaka


Nazadnje urejal/a Jaka57 Sob Dec 26, 2015 1:03 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
justme..
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Dec 2015 14:41
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2015 9:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Desni slot je namenjen za multimedijo, levi pa za GPS.
Ne, program za navigacijo nima točno določenega imena, saj lahko iz tega slota poganjas katerikoli program. Na ta način lahko prideš v sam OS naložiš lahko tudi drug navigacijski program, ki je pisan za WinCE (tudi Garmina).
To pisem iz lastnih izkušenj, saj imam nekaj podobnega v svojem avtu.

Probaj sformatirati manjšo kartico s FAT (ne FAT32 in ne uporabljaj hitrega formatiranja) gor skopiraj katerokoli kratko exe datoteko in poglej, če jo vidiš v nastavitvah za GPS štartno datoteko.



Se pravi da če levi slot ne dela, nimam kaj narediti...?
Bom poskušal še počasi s FAT.
Imam vprašanje - gor je tudi kar nekaj datotek, ki je v WinRaru - a je to treba odzipat, ali to WinCe prepozna?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
justme..
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Dec 2015 14:41
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2015 9:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Desni slot je namenjen za multimedijo, levi pa za GPS.
Ne, program za navigacijo nima točno določenega imena, saj lahko iz tega slota poganjas katerikoli program. Na ta način lahko prideš v sam OS naložiš lahko tudi drug navigacijski program, ki je pisan za WinCE (tudi Garmina).
To pisem iz lastnih izkušenj, saj imam nekaj podobnega v svojem avtu.

Probaj sformatirati manjšo kartico s FAT (ne FAT32 in ne uporabljaj hitrega formatiranja) gor skopiraj katerokoli kratko exe datoteko in poglej, če jo vidiš v nastavitvah za GPS štartno datoteko.


Poslali so mi pa ta navodila

* Nehaj že prosim z nepotrebnim citiranjem!



2531 set navi path.pdf
 Opis:
Če pogledate korak 5, mi ne pokaže nobenih datotek, niti Storage card, ampak le Device (to kaže tudi, ko ni nobenega medija priklopljenega)

Download
 Ime datoteke:  2531 set navi path.pdf
 Velikost datoteke:  475.38 KB
 Downloadano:  9 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group