www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kako izvrtati luknjo fi 22m v nerjavečo pločevino
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.04
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2016 2:30 pm    Naslov sporočila: icon_great Kako izvrtati luknjo fi 22m v nerjavečo pločevino Odgovori s citatom

Orodje za vrtanje lukenj v pločevino

Izgleda kot na slikah.
sestavljeno je iz
posode, žlice
noža, ki se prilega tesno posodi in je oblikovan tako da reže pločevino in
vijaka.

Postopek je sledeč:
V pločevino uzvrtaš z običajnim svedrom luknjo fi 9mm
Vijak vtakneš v posodo in skozi 9mm izvrtano luknjo
Iz druge strani pločevino nasadiš na vijak nož in potem z ključem vrtiš vijak in priteguješ nož v posodo, nož pri tem izreže luknjo dimenzije noža.

Tako sem kupil pri BauHausu, a imajosamo dimenzije za monzažo mešalnih baterij v pomivalna korita, se pravi 32 in 35 mm
Jaz pa bi potreboval manjše dimenzije in jih nikjer ne dobim.

1. kje bi dobil tako orodje z aluknje 22mm ali
2. kako bi v nerjavečo pločevino izvrtal okroglo luknjo 22mm

Kdo ve?



2016-01-23 13.11.07.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  905.53 KB
 Pogledana:  0 krat

2016-01-23 13.11.07.jpg



2016-01-23 13.11.28.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  896.61 KB
 Pogledana:  0 krat

2016-01-23 13.11.28.jpg



_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 11.97
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2016 2:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S stopničastim svedrom?


Sveder-stopnicast_54d4829c9c303.jpg
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Sveder-stopnicast_54d4829c9c303.jpg
 Velikost datoteke:  17.54 KB
 Downloadano:  25 krat


_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.42
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2016 2:58 pm    Naslov sporočila:  sveder za večje luknje Odgovori s citatom

Mogoče kaj takšnega. Prilagodiš na velikost ki jo rabiš. Bo pa potrebno prilagoditi rezilo, da bo primerno za nerjavečo pločevino. Z različnimi rezili je primeren za les, keramiko, ....


IMG_20160123_135113.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.6 MB
 Pogledana:  1 krat

IMG_20160123_135113.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1871
Aktiv.: 8.40
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2016 3:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stopničast sveder je OK - če je kvaliteten.
"Amerikanerja# iz prejšnjega posta pa še nisem videl kvalitetnega.

Vilko: Na Ebayu sem na brzino dobil to: http://www.ebay.com/itm/Q-Max-Sheet-Metal-Punch-Hole-Punch-22-5-mm-/3105709328172
Poišči pod " metal hole punch"

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1345
Aktiv.: 7.69
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2016 4:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nazadnje sem ga kupil pri elektro eldi, znamke Alfra.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3468
Aktiv.: 16.54
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2016 6:55 pm    Naslov sporočila:  Re: sveder za večje luknje Odgovori s citatom

zoran je napisal/a:
Mogoče kaj takšnega. Prilagodiš na velikost ki jo rabiš. Bo pa potrebno prilagoditi rezilo, da bo primerno za nerjavečo pločevino. Z različnimi rezili je primeren za les, keramiko, ....


Če s takim svedrom zvrtaš v nerjavečo pločevino, ti dam za pir.
Pa lahko delaš rezila iz diamanta, pa po moje ne bi šlo.
Nerjaveča pločevina je, poleg tega, da je trda, tudi zelo žilava in take vrste sveder bi hitro zagrabilo.

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mobwap
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Mar 2012 9:42
Prispevkov: 326
Aktiv.: 2.21
Kraj: Doma

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2016 7:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za večje luknje v pločevino vrtat se najbolje obnesejo HSS vrtalne krone, kar se tiče hitrosti in natančnosti vrtanja. 22mm je ena od dimenzij za vgradna stikala na panelih.
Edini pomislek pri njih je cena - za kvalitetne seveda.

_________________
INSTALLING DEMOCRACY.... ‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡€€€€€€€€€€€€€€ 44% DONE.
Installation failed.
404 error: form not found.

FORMING GOVERNMENT.... ‡‡‡‡‡€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€ 23% DONE.
Formation failed.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tamy
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Dec 2009 17:00
Prispevkov: 97
Aktiv.: 0.56
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2016 7:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če gre za pločevino do 1,5 mm se preizkušeno obnese sveder, nabrušen kot tale na sliki (tale je fi 22,5-sicer že malo zmahan) in pa steberni vrtalni stroj z največ 300 obrati.


DSC00687.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  379.44 KB
 Pogledana:  2 krat

DSC00687.jpg



DSC00685.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  580.95 KB
 Pogledana:  0 krat

DSC00685.jpg



_________________
Clovek se celo zivljenje uci! Tamy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jakey
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Jul 2012 0:38
Prispevkov: 651
Aktiv.: 4.54
Kraj: Ravne/LJ/Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2016 9:04 pm    Naslov sporočila: icon_great Re: Kako izvrtati luknjo fi 22m v nerjavečo pločevino Odgovori s citatom

Vilko,

če je stvar, v katero vrtaš luknjo, premična, mi jo lahko pripelješ, in ti vanjo lahko zvrtam luknjo jaz.
Imam svedre po 0.5 koraku vse do fi 28 (semizdi).

_________________
Predlagam, da kar napišem, si čimprej skopirat, saj bodo šerifi tega foruma verjetno pobrisali s predpostavko, da ne prispeva (dosti) k vrednosti foruma.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vajdo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Sep 2004 23:06
Prispevkov: 1088
Aktiv.: 4.88
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2016 10:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Energetik-m je napisal/a:
Nazadnje sem ga kupil pri elektro eldi, znamke Alfra.


Res je, vendar je gospod Edvard žal pokojni, tako da po novem je zastopnik za Alfro Rittal. Dobiš pa velikosti po korakih 0,5mm. Priporočam pa tri-cut sistem. Glej katalog
Za tipke pa je klasična luknja 22,5mm. Za kaj pa to potrebuješ?

_________________
Lep pozdrav, Primož
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1345
Aktiv.: 7.69
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2016 10:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko pa tudi tako, kot smo to delali včasih, navrtaš okrog luknje fi 3, vzameš okroglo pilo in odpiliš vse, kar ni fi 22.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.29
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2016 10:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naredil sem že kar nekaj lukenj v inox pločevino, še najbolje pa se je obnesel hidravlični prebijač. Točno takega uporabljam in je res super, Pri nabavi je potrebno paziti da se osovine lahko naknadno dokupi, namreč podvržene so iztrošenju pri izbijanju lukenj v večje debeline. Čeljusti se dobi vse standardne velikosti (uvodnice tipke stikala), tudi kvadratne ali pravokotne za inštrumente.

Predlagam da kupiš samo čeljusti, za stiskanje pa uporabiš kakšen vijak in matico s finim navojem.

Da se tudi s takim , ampak potrebno je veliko več časa potrpežljivosti in prakse, zelo rad začne opletat pa tudi po par 10 luknjah se skrha.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
StricGeza
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Apr 2007 11:53
Prispevkov: 1047
Aktiv.: 5.04
Kraj: Gradišče pri Divači

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2016 2:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.enaa.com/oddelki/conrad/izd_5497_co811310_ruko_12-delni_set_bimetalnih_vrtaln_ih
_________________
Človek,kateri ne dela napak,običajno ne dela nič!!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
besoft
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Apr 2012 10:22
Prispevkov: 585
Aktiv.: 3.99
Kraj: Žižki - Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2016 9:30 am    Naslov sporočila:  merkur Odgovori s citatom

Merkur tudi prodaja to namesnko orodje za luknje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.04
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2016 11:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsem hvala za odgovore.

Besoft, pri Merkurju nisem bil, dvomim pa, da ima več kot BauHaus, a ta ima samo omenjeni dimenziji namenski za vrtanje lukenj v pločevino pomivalnega korita, da lahkho montiraš pipo.

Stric Geza, vrtalne krone so prav pripravne za vrtanje v material, ki se hitro kruši, les, zid, celo beton. Ne predstavljam si, da bi se obnesle za vrtanje v trd inox, četudi imajo obdelane zobe.

Cero, to je nekaj podobnega, kot sem pred časom kupil v Bauhausu za montažo pipe v kuhinji in kot sem slike priložil. 'Hidravljično', ali to pomeni, da deluje z oljem, kot hidravljična dvigalka za avto, ali pa, da je potreben kompresor?
Rabim eno samo luknjo. Ali bi si lahko izposodil pri tebi?

Energetik-m Tako sem tudi nekoč delal, danes v tretjem tisočletju pa bi rad drugače.

Jokey, hvala za ponudbo, toda ne. Stvar je že montirana pred hišo, je velik prisemski nabiralnik zabetoniran v tla. Rad bi dodal še tipko za zvonec.

Robert, To je tisto, kar sem iskal. Hvala, če ne bo drugače, bom kupil preko ebay-a iz tega naslova. Lepo bi bilo, da bi to imeli tudi kje v podalpski deželi.

S stopničasim svedrom še nisem delal. Ima kdo izkušnje? Se dobi pri nas?

Hvala vsem za informativne odgovore. Oprostite, odgovarjam vsem v enem postu. Nekaj časa nisem bil na računalniku.

Ker gre za eno samo luknjo, bi rad, če se da, da si izposodim orodje ali da mi jo kdo izvrta. Nekdo, izven foruma, mi je obljubil, da bo povprašal pri nekem obrtniku.

Pozdrav

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group