www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Opozorilo ob prehodu/odprtju vrat.

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
l3banj12
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Okt 2014 23:25
Prispevkov: 167
Aktiv.: 1.45
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2016 11:27 pm    Naslov sporočila:  Opozorilo ob prehodu/odprtju vrat. Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Zanima me, če ima kdo od vas kakšno pametno rešitev ali idejo kako rešiti sledeč problem:
Potreboval bi signal (zvonček) ob odpiranju vrat manjše cvetličarne.
Zvonček bi moral biti 'samostojen' to pomeni, da ni povezan nikamor dalje. Lahko deluje na baterijsko napajanje, možna pa je tudi 220V priključitev.
Zelo zaželjeno bi bilo reguliranje jakosti zvoka in izbira zvoka...

Gledal sem nakaj takega.. http://www.megashop.si/brez-i-ni-javljalnik-odprtih-oken-vrat-bell-613375
Vendar sem jim že pisal email, prav tako večkrat poklical ampak neuspešno.

Vesel bi bil vsakega, še kakšnega predloga.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1871
Aktiv.: 8.40
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2016 11:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A to pri Pepini - dobro, da si me spomnil, da ji moram porihtati wifi Mr. Green
Pa 12V zglajenih ti odstopim pri vratih, če boš rabil Wink

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
l3banj12
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Okt 2014 23:25
Prispevkov: 167
Aktiv.: 1.45
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2016 1:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne bom rabil, ker je to pri sosedu (Rožca), hvala Smile .
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 868
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2016 7:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa PIR senzor prehoda? Za poleti ko so vrata lahko ves čas odprta in ti javi obiskovalca?

Vsaj PIR senzorje prehoda dobiš v merkurjih, bauhausih, bigbangih...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
l3banj12
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Okt 2014 23:25
Prispevkov: 167
Aktiv.: 1.45
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2016 11:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

PIR senzor tudi ni slaba ideja.
Mogoče kdo ve, kako se sploh pravilno reče TEM "zvoncem", ki sem ga zgoraj objavil, da bi lahko kaj več zadetkov dobil na ebayu?

Edit: Uf, za PIR senzor prehoda sem dobil veliko zadetkov, najlepša hvala! Najverjetneje se bom kar za to opcijo odločil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 868
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2016 12:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

peter_nn je napisal/a:
Kaj pa PIR senzor prehoda?
Se mi zdi da sem dvoumno zapisal..., mislil sem PIR senzorje prehoda z vgrajenim piskačem in v ličnem ohišju (rabijo samo 9V baterijo in en vijak ali dva za pritrditev).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2016 6:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zelo selektivno in 100% zanesljivo bi bilo z IR fotocelico, ker je snop ozek in točno na določenem mestu. PIR senzor je sicer preprosta rešitev, vendar manj zanesljiva, več neželjenih vklopov in težje je definirati območje delovanja.
_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
l3banj12
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Okt 2014 23:25
Prispevkov: 167
Aktiv.: 1.45
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2016 9:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
Zelo selektivno in 100% zanesljivo bi bilo z IR fotocelico, ker je snop ozek in točno na določenem mestu. PIR senzor je sicer preprosta rešitev, vendar manj zanesljiva, več neželjenih vklopov in težje je definirati območje delovanja.


To je res, vendar sem za PIR module, ki so lično izdelani dobil kar precej zadetkov, medtem ko sem za IR fotocelico z ozkim snopom dobil bore malo uporabnih zadetkov. Veš mogoče za kakšen konkreten primer, da bi bil primeren za direktno montažo in uporabo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.04
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2016 10:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot senzor odprtih vrat uporabljam Reed kontakt na podboju, magnet na vratnem krilu.
_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2016 11:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

peter_nn je napisal možnost, da so poleti vrata ves čas (ali vsaj dalj časa) odprta, torej reed stikalo na vratih oziroma okvirju v tem primeru verjetno ne bo primerna rešitev.

IR fotocelica v ličnem ohišju... imaš raznorazne industrijske izvedbe, tudi precej miniaturne. Tudi pri dvoriščnih vratih jih srečaš, te pa so lahko precej lične.
Ostaja še samogradnja, kjer so možnosti neskončne, je pa precej več dela.

Najcenejša rešitev je prav gotovo PIR senzor, mogoče ti uspe s senčenjem narediti dovolj dobro selektivnost. Naj omenim še možnost lažnega proženja PIR senzorja tudi zaradi nenadnih, dovolj hitrih sprememb temperature predmetov, ki so v njegovem "vidnem polju".

Verjetno bo najbolje, če zadevo prilagodiš potrebam in zahtevam stranke. Če se vrata vedno zapirajo, bo dober reed, v nasprotnem primeru poskusiš s PIR. Če nobena rešitev ne bo dovolj dobra, ti še vedno ostane IR bariera (IR fotocelica), slednjo imajo tudi v trgovini IC elektronika na Vodovodni v LJ ...

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group