www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Zmešnjava z linki na Elektro-N

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 11, 2003 8:33 pm    Naslov sporočila:  Zmešnjava z linki na Elektro-N Odgovori s citatom

Opazil sem, da je administrator foruma Elektro-N linke do Filemanagerja na omenjenem forumu v vseh sporočilih, ki so vsebovala omenjeno povezavo preusmeril na naslov v sklopu foruma, kjer pa omenjenih datotek NI! Datoteke so na originalnem naslovu še vedno dosegljive, njihov download je možen še naprej brez kakršnih koli sprememb. Filemanager bo še naprej dosegljiv vse dokler bo kakršen koli interes za njegovo uporabo.

Glede na nerazumljiv odnos administratorja Elektro-n foruma do uporabnikov njegovih storitev in njegovo profesionalnost pa do integracije Filemanagerja v enoten Elektro-n portal žal verjetno ne bo prišlo. Obstajajo primeri, kjer se v enotne portale integrirajo celo servisi stacionirani v različnih državah in stvari funkcionirajo, žal pa administrator omenjenega foruma tega očitno še ni dojel.

Postavitev Filemanagerja in Portala v nobenem primeru ni komercialne narave in takšna bo tudi ostala.

Lep pozdrav,
Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 11, 2003 9:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam sem to opazil - ravno zaradi NEPROFESIONALNEGA (lažnivega) odnosa administratorja odnosa tam ne DRAMATIZIRAM več kot je to izjavil

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 11, 2003 10:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ker se tega Filemangaerja tiče sam ga bom dnevno polnil pri meni je ranga nekaj GB razne free dokumentacije Smile

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Znida
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 12 Jun 2003 1:02
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 12, 2003 1:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, tudi jaz sem malo pogledal na ta forum, čisto zaradi firbca, ali je frenki še živ (namreč ne odgovarja na moje maile...)

Silvo, tisto z dramatiziranjem si narobe razumel. Sicer ne vem kako.

In da, preusmeril sem vse linke od tvojega PHPATM v Elektro-Novega. Zakaj? Ker ni bilo odgovora. Res je, naredil sem eno neumnost (config.php) ampak vsaj informacijo bi lahko dobil nazaj da sem šel predaleč. Meni je zelo vseeno kateri File Manager se uporablja. Integracija pa je možna, če imam dostop do source kode pri tebi.

Embarassed Crying or Very sad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Znida
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 12 Jun 2003 1:02
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 12, 2003 1:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, mi lahko še poveš, kaj je bilo neprofesionalno?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 12, 2003 6:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dostikrat sem tam za kaj »prosil« v dobro foruma pa za to ni bilo posluha. Med drugim tudi za takega File managerja. (zanimivo ko se je pojavila »konkurenca« – če temu lahko tako rečemo je bilo takoj izvedljivo)Frenki je tale testni forum naredil pred vsem zaradi tega, kar so se pri vas pojavljale težave z pripenjanjem določenih tipov datotek z Netscapom. Sam sem poskusil z vsaj 20-tih PC-jev v podjetju – isti problem. Potem sem pač tam nehal »dramatizirati« Mimogrede tukaj na tem forumu teh problemov nikoli ni bilo. »Neprofesionalno« sem smatral tudi izjavo, ki je nastala takrat »Netscape je zanič« (lažje kot pogledat kako log upload datoteko za katero mislim da obstaja ter rešiti problem)
Kot »lažnivo« pa post pri vas katerega sedaj nisem več našel in se je glasil v stilu, da tega File manager-ja ni več.
Kot skupek vsega sem se odločil, da pri vas ne bom več sodeloval zato lahko brez greha odstranite moje modratorske pravice. Vseeno pa vam v nadaljevanju želim mnogo uspeha.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 12, 2003 7:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Znida pozdravljen,

Prva stvar ki bi jo po mojem mnenju morala imeti v mislih je dejstvo, da sam forum, filemanager in njuna vsebina nista namenjena samo nama kot reciva temu "administratorjema"! Teme so bile odprte z namenom da jih preberejo drugi - in si v končni fazi tudi kaj pomagajo z njimi, prav tako pa to velja tudi za pripete datoteke. Kot take pa nikakor ne morejo biti orodje za reševanje medsebojnih sporov, prepirov ali nesoglasij. Navedel bom samo en primer, snet iz omenjenega foruma po tvojem posegu:
Citiram:
Glede na to da se v zadnjem casu veliko govori na temo programiranja PIC-ev bo tole mogoce zanimalo se koga. V reviji EPE pravkar tece po mojem mnenju lepo pripravljen tecaj programiranja PIC-ev. Vsebina je prosto dostopna na spletu. Sam sem zadevo zbrano skupaj zaradi obsirnosti pripel tule : http://www.elektro-n.com/forum2/viewtopic.php?t=15 (dva dela in datoteka s primeri - tretji del se ni objavljen), dostopna pa je tudi na spletnih straneh revije.

Tole je bilo objavljeno 20. aprila letos. Sam pa lahko preveriš, kam te bo spremenjeni link po tvojem posegu pripeljal. Lahko debatirava o kredibilnosti avtorja članka z zornega kota naključnega obiskovalca, ki išče informacijo na navedeno temo.

Res je, da sem si vzel čas za premislek o tem kako naprej, vendar - ne (config.php), pač pa tole me je pripravilo do tega da napišem zgornje obvestilo.

Zaenkrat samo toliko, obširnejši odgovor bom napisal zvečer.

Lp,
Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Znida
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 12 Jun 2003 1:02
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 12, 2003 8:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo: sama modifikacija PHPBB ni ne vem kako zahtevna. Vendar sam sem modificiral verzijo 2.0.0 sedaj pa če želim nadgradit na 2.0.4 bi odletele vse priponke, tako da do sedaj nisem nič update-al. Tvoje želje niso bile uslišanje, to je res. Zato ker nočem klepat fička, ki bo šel kmalu na odpad. Treba bo nadgradit forum, in to kmalu. S tem bodo šle povezave do priponk Sad tako da bom verjetno vse datoteke prestavil v file managerja.

Tvoja odločitev, če ne boš sodeloval. Bo pa vsekakor škoda.

Glede Netscape-a, ker sem rekel da je zanič. To je moja izkušnja z tem browserjem. Požre ogromno resoucov, dela počasi, in ni kompatibilen (4.0-5.0...) z IE...
Da je zanič je moje mnenje in ni pomembno a sem administrator al ne.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 12, 2003 8:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskusil bom strrnjeno predstaviti kaj je pripeljalo do napisanega zgoraj.

Kot razmeroma reden obiskovalec po mojem mnenju izjemno zanimivega Elektro-N foruma sem večkrat bral pripombe in opozorila, da forum krepko prekoračuje dovoljeno kvoto (če se prav spomnim je bilo govora o rangu 200 ali 300%). Administrator je pridno omejeval dovoljeno velikost za upload priponk, nekatere so bile naknadno okleščene, da bi se poraba prostora zmanjšala.
V nekem obdobju pa se je pojavil še dodatni problem, saj ob določenih pogojih datoteke enostavno ni bilo možno pripeti.
Stvar me je začela zanimati in ker s strani administratorja ni bilo primernega odziva na problem sem se odločil, da postavim podobno okolje, v katerem bom lahko preveril zakaj se pravzaprev to dogaja. Postavil sem testni forum, na katerem pa sem imel vse pravice in možnost vpogleda posameznih logov. Izkazalo se je, da omenjenih problemov v tej postavitvi ni.
Zaradi omejitev na Elektro-N je bil v nekaj primerih večjih datotek uporabljen ta forum za pripetje same datoteke, narejena je bila povezava, diskusija pa je normalno tekla tam naprej.
V nekem trenutku pa je Silvo prišel na dan s po mojem mnenju dobrim predlogom o izdelavi baze najpogosteje uporabljane literature in zanimive projektne dokumentacije. Sama zasnova foruma za tako delo ni najbolj primerna zato sem posegel po produktu, ki sem ga imel namen porabiti za svojo zasebno evidenco datotek. Zadevo sem postavil in jo ponudil v uporabo obiskovalcem Elektro-N. V tej fazi je bil Filemanager še povsem ločen od testnega foruma. Kar nekaj predlogov administratorju se je zvrstilo naj link da med vidne povezave. Moje - tudi tam predstavljeno stališče je bilo, da se stvar postopno integrira v Elektro-N portal in kot taka pripomore k udobnejšemu delu na forumu, večji preglednosti, sam forum pa se postopno osvobodi prekomerne diskovne kvote.
Eden od verjetnih razlogov, da je forum izgubil dejansko najaktivnejšega člana je po mojem mnenju tudi ta, da administrator v več kot pol meseca ni uspel (ali želel) narediti minimalne predlagane spremembe - dodati link med ostale povezave izven foruma. Kot razlog je bil naveden pogoj f*p dostopa do filemanager strežnika (zanimivo bi bilo vedeti, kako je s takšnimi zahtevami uspel pri Slo-techu ali protelu naprimer (njihove povezave so namreč navedene)).
Po takšnem odnosu sem od tega tudi sam dvignil roke saj sem imel občutek da vse skupaj že povzroča slabo voljo in stvari nisem omenjal več. Medtem se je dokumentacija na filemanagerju nabirala in upošteval sem zelo vmesen predlog, da obiskovalce filemanagerja povabim na forum, kjer lahko o pripetih datotekah dobijo še kako informacijo s prve roke. Prej samo testni forum sem glede na vsebino filemanagerja tudi ustrezno razširil.

V tem trenutku pa se je "prebudil" tudi administrator Elektro-N s predlogom o integraciji. f*p dostop sem mu omogočil pod naslednjimi pogoji :
Citiram:
Predlagam, da vsa testiranja, popravke in spremembe naredis na "phpATMtest" direktoriju, ko pa se stvar konca bi zadevo prenesla na "phpATM" kjer so vse obstojece datoteke.
Edina omejitev, ki bi jo predlagal je, da na samem Filemanagerju reklam ne vkljucujes.
Prosil bi, da se omejis na upload/download samo iz teh dveh direktorijev in pripadajoce podstrukture, ostalo pa pustis nespremenjeno in nedotaknjeno. Ce bos rabil naredit kake popravke cesarkoli izven teh podrocij ali datoteke ki filemanagerju ne spadajo me prosim obvesti.

Ob preverjanju, ali omogočen f*p dejansko dela pa ugotovim, da je bila že naslednji dan sneta datoteka ki nima nobene zveze s samim filemanagerjem (mimogrede, v njej so zapisani parametri dostopa do podatkovne baze foruma - z uporabniškim imenom in geslom za dostop do baze vred). Čemu se potrebuje naj presodi vsak sam - sam sem bil milo rečeno presenečen in vzel sem si nekaj dni za premislek kako naprej.
V tem času se je kar naenkrat našlo dovolj prostora in na omenjenem forumu se je pojavil "INTEGRIRAN" izmenjevalnik datotek - vsebinsko prazen - povezave do vsebine pa, ....
Nadaljevanje zgodbe oziroma posledice pa so opisane na začetku teme.
Žalostno pri vsej zadevi pa je, da stvar daje vtis kot da ga uporabniki teh informacij niti ne zanimajo - sodeč po takih postih, na katere sem naletel ob prebiranju foruma :
Citiram:
Sedaj je file manager na Elektro-Nu, prej je bil pri frenkiju na njegovem serverju. Sedaj morajo ljudje, ki so prej pripenjali k njemu še sem.

Tako da kar veselo pripenjajte uporabne stvari. icon_cool.gif

Ob vsem tem pa se mi v zadnjem času zdi, da forum postaja vsebinsko vse siromašnejši - škoda!

Za konec bi rad rekel le to, da naj si vsak o tej temi ustvari svoje mnenje sam, zapisano je le moje osebno mnenje in moj pogled na razvoj dogodkov.
Ne glede na bodoče dogajanje pa Elektro-N želim vse najboljše, tudi zaradi njegovih številnih uporabnikov.

Lp,
Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 12, 2003 9:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Napisanega zgoraj ne bom komentiral.... dodal bom le nekaj glede na jutranjo debato z Znido - zal sem ravno dobil nekaj opreme ter nisem mobel več nadaljevati...
Tisto, da sva s Frenkijem želela pridobiti uporabnike iz Elektro-n niti pod razno ne drži. Osebno poznam dosti strokovnjakov, ki prihajajo na forum Elektro-n, z precej uporabniki ki jih osebno ne poznam pa sem v stiku preko elektronske pošte. Nikomur nisem ne na kakem forumu ne preko elektronske pošte delal kakršno koli reklamo za tale forum. Za Elekto-N sem žrtvoval veliko svojega prostega časa. Da obudimo nekaj stvari: Spor z Juretom z SE sam sem iskal pravno pomoč tudi v podjetju, imel sem spore z moderatorji na Slotechu zaradi navajanja povezav na Elektro-n s tem sem želel pridobiti čim več uporabnikov, podobno je šlo to v nos adminu na DVD forumu. Dosti strokovnjakom ki jih osebno poznam sem navajal link Elektro-n. Ves čas do nekaj dni nazaj ko sem na Elektro-n prebral tisto, da File manager tukaj ne obstaja več sem imel povezavo na Elektro-n na Mobisux-u (zelo močnem splošnem forumu) kjer so celo 16F84 (mene) smatrali kot "šefa" elektro-N (na Mobisuxu imam zelo dolg staž -praktično od začetka ) Dostikrat sem tam zasledil - Vprašajte na forumu 16F84 Wink Sedaj sem to povezavo preusmeril na File mangerja (ne na forum sem - Znida lahko preveriš) Vzrok zakaj sem napisal zgoraj. Še prej pa sem Frenkija vprašal če lahko - zaradi morebitnega povečanja prometa - tudi tole lahko Frenki potrdi.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Znida
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 12 Jun 2003 1:02
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 13, 2003 9:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če torej povzamem, je za vse kriva moja počasnost ("nezainteresiranost in neupoštevanje").

Torej imamo 2 možnosti: ali to speljemo do konca (še vedno se mi zdi, da bi lahko prišlo do integracije, ne glede na dogodke, ki so se dogajali...)
ali pa ostane pri tem, kar je pa pomoje brezveze.

OK, priznam, naredil sem napako. Vendar pa ne morem dopustiti linka na file manager, ki ima zgoraj link do foruma, ki je "konkurenčen".

Kaj bomo naredili?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 14, 2003 12:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Razmišljal sem o vsej zadevi in z mojega zornega kota stvar izgleda nekako takole:

Filemanager na tem serverju bo ostal tak kot je, Znida, stvar tvoje odločitve pa je kako naprej. Konec koncev bodo po mojem mnenju uporabniki tisti, ki bodo presodili o takšni ali drugačni odločitvi.

Lp,
frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group