www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Fakulteta za elektrotehniko

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Naloge, izpiti, seminarske
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Bourne999
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 15 Feb 2016 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 2:01 am    Naslov sporočila:  Fakulteta za elektrotehniko Odgovori s citatom

Živjo

Upam, da sem temo odprl na pravi strani.

Imam še cca. eno leto do dokončanja srednje šole, pa malce razmišljam za naprej, da bi šel na fakulteto. Zgrešiti tako ali tako nič ne morem.
V srednji šoli mi matematika, fizika in strokovni predmeti ne povzročajo nobenih težav, me pa skrbi ker vem, da na srednji šoli nisem dobil takšnega znanja matematike kot ga dobijo na gimnazijah (odvodi, limite, intergrali...), brez matematike pa kot berem ne moreš nič.

Pa me zanima, če mi lahko kdo svetuje, morda kakšen na FE, ki je obiskoval srednjo šolo? Se iz srednje šole splača it na fakulteto oz. kakšne možnosti imam? (VS, UN???)
Seveda moram v primeru da se odločim za UN pisati še dodatni maturitetni predmet ampak to ne bo problem.

Ko pa vprašam učitelje, za fakulteto pa nekateri pravijo da drugi ne tako da si nimam kaj za pomagat.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 2:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Podlaga iz srednje šole še ne pomeni nič na faksu. Si lahko imel 5 na gimnaziji v in če te ni na faks-u boš imel težave.
Po drugi strani pa če boš samo na predavanja in vaje hodil redno lahko prideš skozi brez večjih težav.
Pa še fakulteta zadnja leta ponuja osvežitveni tečaj srednješolske matematika tisti teden pred faksom.

VSŠ proti UNI je bolj odvisno od tega ali te zanima bolj praktičen ali teoretičen pristop.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jure94
Član
Član



Pridružen-a: Sre 05 Maj 2010 17:11
Prispevkov: 433
Aktiv.: 2.56
Kraj: Jesenice / Lj

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 3:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem bil v podobni situaciji - iz gimnazije na FE. Kar mi je to pomagalo, je bilo to, da sem v prvem semestru lahko malo manj delal pri matematiki kot ostali, ki niso bili v gimnaziji (so imeli manj matematike).
Pri ostalih predmetih pa niti ni važno kaj si se že učil, ker je povsod še kaj več. Tudi pri vseh predmetih se gre čisto od začetka, in to dobesedno- pri matematiki smo se najprej učili seštevat Smile (seveda nismo to delali cel mesec ampak bolj kakšne pol ure).
Kolikor vem, še nihče ni imel nikakršnih težav, če je hodil na predavanja oz. redno delal.
Sam sem izbral VSŠ, ker mi je veliko bolj všeč praktično delo, če te pa bolj zanima teorija greš pa na UNI.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
geier
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2003 1:58
Prispevkov: 278
Aktiv.: 1.25

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 7:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zavedaj se tudi tega:
ce ti bo cez leta zadisalo kako razpisano delovno mesto v javni upravi,
bos hitro uvidel, da z visjo izobrazbo skoraj nimas nobene sanse,
ali pa bos padel v nizek placilni razred iz katerega te ne premaknejo niti sindikati,
bos pa zasciten, kot kocevski medved.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dumr666
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 23:30
Prispevkov: 409
Aktiv.: 2.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 8:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sam sem imel na gimnaziji katastrofalne ocene (no razen fiz, mat in rač) pa sem potem na VSŠju dobival skoraj same 10-ke. Predlagam da se vpišeš na VSŠ, če ne drugega se znebiš dveh matematik, ki jih kasneje ko jih dejansko rabiš naštudiraš.
Kar se tiče VSŠ-ja, sam sem bil na Avtomatiki, sedaj delam magisterij iz Robotike in stvar je taka da ni važno ali si UNI ali VSŠ v obeh primerih je potrebno delati sproti. FE ni noben bavbav in je če se spotoma učiš in pripravljaš je faks precej lahek. Jaz sem recimo imel še toliko sprotnega časa da sem vsa leta faksa zraven še delal približno 3x - 4x tedensko po 8 ur.

_________________
Robots will steal your job. But that's OK.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dumr666
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 23:30
Prispevkov: 409
Aktiv.: 2.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 8:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

EDIT: ne morem urejati prejšnega prispevka

Dodal bi še največji bonus VSŠ-ja, študij se deli na smeri že v drugem letniku, kar pomeni precej manj balasta od ostalih predmetov in načeloma bolj zanimiv študij (ker načeloma študiraš smer ki te zanima)

_________________
Robots will steal your job. But that's OK.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GUMY
trgovec



Pridružen-a: Sre 22 Sep 2010 11:03
Prispevkov: 464
Aktiv.: 2.82
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 9:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V naših časih (pred 30 leti) nas je bilo 80% iz srednje elektro šole in samo 20% iz gimnazije na EF. Razlika je samo na začetku. Gimnazijci so lahko prve mesece malo zabušavali pri matematiki, mi pa pri kakšnih strokovnih predmetih. Kmalu pa je stvar prišla na toliko visok nivo, da smo vsi švicali...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Apr 2015 14:23
Prispevkov: 89
Aktiv.: 0.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 9:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za kar se boš odločil UNI/VSŠ, če boš resno poprijel za delo ne boš imel velikih težav. Pomembno je le, da začneš hitro na začetku sproti pregledovati tudi teoretičen del snovi, ker je potem veliko lažje. Sam sem v 1 letniku UNI sproti reševal le računske naloge, ko pa je prišel ustni ispit se je "zabava" začela. To sem v drugem letniku popravil in so predmeti postali občutno lažji.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
transalp
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 7:08
Prispevkov: 334
Aktiv.: 2.32
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 11:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na FE sem pred davnimi leti, še v časih usmerjenega izobraževanja, prišel z Vegove, takratne Srednje elektrotehniške šole. Na fakulteti nisem imel nikakršnih težav s predznanjem, pravzaprav ravno nasprotno. Naj omenim, da sem denimo obe fiziki (I in II) opravljal še pri pokojnem prof. Poberaju, ki ga v svojem spominu še danes zelo cenim. Njegova izjemna predavanja v veliki predavalnici na Jadranski so bila zares na univerzitetnem nivoju, izpiti pa ustrezno zahtevni.

V začetku prvega letnika smo bili "štromarji" sicer še deležni kakih posmehljivih opazk posameznih študentov, predvsem tistih z naravoslovno - matematično usmerjenih srednjih šol, ki so bili mnenja, da so po znanju bistveno pred nami. Programi teh šol so bili takrat najbolj podobni gimnazijskim. Pa je po prvih kolokvijih in izpitih zelo hitro vse potihnilo ... Very Happy

Torej - kar pogumno na študij elektrotehnike!

_________________
Življenje je spolno prenosljiva bolezen s stoodstotno smrtnostjo.
Rodimo se goli, mokri in lačni. Nato gre na slabše.
Ko sem začel, nisem imel ničesar. Večino tega imam še danes.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 12:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem kakšna je to srednja šola, ampak integrali, odvodi, limite to vse je snov za maturo. Sam sem tudi bil na strokovni srednji šoli (takrat si se na koncu lahko odločil za klasično maturo) in z matematiko ni bilo nobenih težav. Sprotno delo s kolokviji se izplača.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dumr666
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 23:30
Prispevkov: 409
Aktiv.: 2.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 3:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja, srednje šole so postale zibelka lenarjenju. Na večini strokovnih šol niti povohajo ne matematike ki se jo potrebuje na tehniških faksih, zato je gimnazija po eni strani boljša izbira.

Sicer pa če avtorja skrbi, brez skrbi, na avditornih vajah imaš na izbiro Peniča oziroma dr. Hajdinjak ki bi še opico naučila odvajat in integrirat.

_________________
Robots will steal your job. But that's OK.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 4:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da se popravim, obiskoval sem srednjo tehniško šolo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RobiStrom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Mar 2015 22:00
Prispevkov: 209
Aktiv.: 1.89
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 7:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na Vegovi nisem ravno blestel, VSŠ na FE pa sem vseeno spravil do diplome. Ko sem iskal zaposlitev, takrat niso delali kakih bistvenih razlik, sploh privat firme. Danes pa v Ljubljanski farmacevtski firmi za delovno mesto tehnologa zahtevajo UNI izobrazbo.
_________________
LP Robi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Naloge, izpiti, seminarske Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group