www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Popravilo telefona
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tosmjst
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 27 Sep 2009 15:24
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 22, 2016 11:22 pm    Naslov sporočila:  Popravilo telefona Odgovori s citatom

Spoštovani!

Na vas se obračam ker nevem kako naj se lotim diagnosticirati telefon(LG L90), ki je padel z osmih metrov.
Problem je sledeč. LCD je razbit ampak nevem ali je tudi matična fuč.
Ko ga poiskušam prižgati, ni nikakršnih znakov delovanja.
Zanima me če v primeru, da telefona ni več mogoče usposobiti ali je kakšen način za pridobiti podatke ki so na njem.
Hvala za vsakršno pomoč že vnaprej.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2016 10:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ni znakov življenja, je verjetno fuč matična. Za podatke v takem primeru vprašaj na Kotar. Tudi mene zanima odgovor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2016 1:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za ceno reševanja podatkov pri Kotarju, si lahko kupiš kar velik smaragd!
Mogoče raje vprašaš pri tvojem operaterju, če si ga kupil pri njem, sicer pri uradnem serviserju LG.

_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
johnny21
Član
Član



Pridružen-a: Tor 29 Apr 2014 17:31
Prispevkov: 18
Aktiv.: 0.15
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2016 2:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oj,

priključi ga na računalnik, pa boš videl če ga prepozna oz. če se kdo odzove. Sicer pa svetujem, da ga odpreš zadaj in preveriš situacijo. Mogoče je od udarca še kakšen ribbon konektor skočil stran, nikoli ne veš.

Sicer pa na servis, tam imajo verjetno drugi LCD na katerega ti lahko priključijo matično in dobijo podatke ali vsaj naredijo backup. Če je pa kakšen čip odstopil ali se matična zlomila, se pa kar poslovi. Razen če ti android ni delal backup v oblaku, to te še reši.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miro4
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Mar 2013 16:31
Prispevkov: 42
Aktiv.: 0.31
Kraj: Šoštanj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2016 9:20 am    Naslov sporočila:  popravilo lg g1 Odgovori s citatom

mobitelu lg g1 je pri padcu na tla počilo steklo , tač kontrole ne delujejo
lcd prikazuje dela , potrebna bi bila menjava stekla , pa ne vem če se splača,
ko sem malo povprašal je bil odgovor da pošljejo servis in potem pride predračun
sedaj pa ne vem koliko se mi to splača
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2016 9:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To bi pa ti moral vedeti ali se ti splača ali ne.
Drugače pa imaš na oglasnem portalu kar nekaj mojstrov, ki bi ti iz prve roke povedali ceno. Potem je tu še možnost nakupa stekla in touch screena z daljnega vzhoda, menjava v lastni režiji...

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2016 3:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MPC za original nadomestni del (LCD+touch) ACQ86366901 za LG E975 znaša 113 EUR. Beli je malenkost dražji. Torej ceneje kot celotni telefon (najbrž).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2016 7:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bostjang je napisal/a:
MPC za original nadomestni del (LCD+touch) ACQ86366901 za LG E975 znaša 113 EUR. Beli je malenkost dražji. Torej ceneje kot celotni telefon (najbrž).


Jaz se ne spoznam ravno na te oznake, on pravi LG G1, ti praviš LG975, pa vendar, če je govora o tem kar ti praviš, sam našel (upam da) CENEJŠO varianto. Je pa treba malo počakati. Cool. (možno je, da se dobi tudi ceneje, to je prvi zadetek na ALI-ju)

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miro4
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Mar 2013 16:31
Prispevkov: 42
Aktiv.: 0.31
Kraj: Šoštanj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 17, 2016 9:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živjo!

Hvala za predloge. Ko sem bil pri prodajalcu mobilnikov , so mi povedali da gre mobilnik na servis kjer potem pripravijo predračun, ko sem malo povprašal kolk bi to bilo 120+. Drugi ima svojga serviserja 80 - 90 . ko sem poiskusil na oglasnem portalu je nekje tudi tu odvisno od, če je cenejše delo je dražji lcd ...

ponudnik operaterja pravi se ne splača je star ponuja pa druge aparate

Telefon je pa res oznaka lg 975 , kamero ima 13M , ohišje je zaprto nima možnosti sd pomnilniške kartice

kako pa izgleda se pa vidi na sliki

lp
Miran



IMG_20160317_081626.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  701.7 KB
 Pogledana:  5 krat

IMG_20160317_081626.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 17, 2016 11:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Miro4, kot vidim, je pri tvojem telefonu razbit digitizer, ki ga dobiš na ebayu za manj kot 10$, kompleten display z digitizerjem pa za cca 50$ z okvirjem vred.
Zamenjava samega digitizerja ni enostavna, saj je le ta lepljen po celi površini LCDja in zamenjava samo tega ni enostavna (sem probal) s tem, da moraš delati v čistem okolju s pomočjo fena in še česa.
Tukaj lahko vidiš kako izgleda zamenjava samo digitizerja.
V glavnem, mislim, da se ne izplača, medtem, ko je zamenjava kompletnega LCDja neprimerno enostavnejša. Malo ročnih spretnosti in to je to.
Tukaj lahko vidiš, kako se zamenja komplet LCD.
Če kupiš LCD na ebayu, dobiš velikokrat vse potrebno orodje že poleg za isto ceno in to je to.
Glede na majhnost se zna zgoditi, da ti carina še davka ne bo obračunala.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marmel
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 08 Dec 2016 11:22
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.09

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 10, 2017 10:21 am    Naslov sporočila:  Telefon padel v vodo Odgovori s citatom

Pozdrav.
Telefon Huawei P9 Lite mi je padel v vodo. S kolegom sva ga odprla in po prvem pregledu nekako ugotovila, da so se scvrli kontakti med baterijo in matično ploščo. A se da kako popraviti same kontakte (ki so zelo majhni) ali je potrebno vse skupaj menjati - v tem primeru se ne splača, ker je predrago?

Hvala.
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 10, 2017 3:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Scvrli? Misliš oksidirali? Očisti in boš videl, če jih je še kaj ostalo. Če je konektor, se ga običajno da zamenjati.
Večji problem kot kontakti je korozija na IC-jih pod napetostjo. Če se je to zgodilo, je poizkus popravila plošče izguba časa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marmel
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 08 Dec 2016 11:22
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.09

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2017 1:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se opravičujem za pozen odgovor, so prišle druge stvari vmes.

Hvala za nasvet. Kolega, ki ga je pred tem odprl je rekel, da so kontakti scvrti, ker se ne spoznam na zadevo, sem pač verjel. Sedaj sem ga vseeno odprl sam in z neko vrsto kupljenega alkohola (na njem med drugim piše tudi za razmaščevanje elektronike) in zobno ščetko očistil tiste kontakte, ki so bili oksidirani. Telefon je zalaufal. Stestiral sem ga in ugotovil, da deluje vse razen sprednja kamera (za selfie) in mikrofon (če koga kličem, me on ne sliši).
Pri kameri me meče nazaj na zadnjo/glavno kamero, če hočem preklopiti na sprednjo.

Verjetno bom tole naročil in zamenjal, upam da deluje potem vse.

Še enkrat hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2017 2:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Me veseli, da dela.

marmel je napisal/a:
Stestiral sem ga in ugotovil, da deluje vse razen sprednja kamera (za selfie) in mikrofon (če koga kličem, me on ne sliši)

Mogoče so spet kontakti problem. Odklopi, očisti, priklopi.

Upaj, da bo delalo dolgoročno. Svetujem ti da si narediš varnostno kopijo podatkov za vsak primer.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marmel
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 08 Dec 2016 11:22
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.09

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2017 2:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, bom še enkrat te kontakte očistil pa da vidim potem.

Hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group