www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

DivX-i na Linuxu

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dipsi111
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Nov 2003 21:17
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.57
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 03, 2004 12:17 am    Naslov sporočila:  DivX-i na Linuxu Odgovori s citatom

Zdravo !

Imam en problem. Začel sem se ukvarjati z linuxom - trenutno delam na Red Hat 9.0. Inštaliral sem vse potrebne programe (Open Office, Eagle za PCB, kodeke za izdelavo mp3-jev, ...) Pogruntal sem kako se peče CD-je, kako se vidi datoteke na Win2kPro disku ter obratno ter se povezal na net. Zataknilo se mi je pri DivX-ih. Kaj mi lahko kdo opiše postopek inštalacije kodekov in kje jih sploh dobim. Nekaj sem iskal na netu vendar to ni to kar sem našel. Če bi se dalo bi prosil tudi kakšen link do dobrega playerja (ki podpira podnapise).

Se že vnaprej opravičujem vendar sem začetnik in se šele dobro učim delati na Linuxu (se priporočam za vnaprej ker mislim nabaviti ADSL in bi si ga tudi nadgradil kot server).

LP
Boštjan
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BogyX
Član
Član



Pridružen-a: Pet 12 Dec 2003 14:25
Prispevkov: 75
Aktiv.: 0.34
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2004 6:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pametnega nasveta nimam, lahko ti pa povem, da ko sem imel instalirano verzijo mandrake linux mi je večina filmov delala iz prve brez kakršnihkoli instalacij dodatnih kodekov.

Lp
Bogdan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smolko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2003 9:10
Prispevkov: 21
Aktiv.: 0.09
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2004 4:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Instaliraj si mplayer, boš videl da vse lepo deljuje Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dipsi111
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Nov 2003 21:17
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.57
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 09, 2004 8:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem instaliral mplayer. Deluje !

Hvala !

LP
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Okt 2004 20:07
Prispevkov: 23
Aktiv.: 0.10
Kraj: Prekmurje -> Tropovci

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2004 8:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa nikjer ne morem najti mplayer za Linux SuSE 9.0.

lp

"Naj živi Unix"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
limko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Apr 2003 8:51
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.11
Kraj: NAKLO

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2005 10:19 pm    Naslov sporočila:  Pomoč DIVX (MPLAYER) na Suse 9.1 Odgovori s citatom

Pozdravljeni po dolgem času...

Prečital sem vaše članke o divx na Linuxu ampak jaz se v vsej tej zadevi ne znajdem več...

Prosil bi za pomoč pri install Mplayerja (pravijo da je najuporabnejši ali najboljši).
uporabljam (čitaj trudim se z) Linux Suse 9.1.

Zanima me kako pripravim paket ki sem ga downloadal iz net-a iz spletne strani kjer se MPLAYER nahaja: http://www.mplayerhq.hu/homepage/design7/dload.html datoteka katero sem dobil je MPlayer-1.0pre6a.tar.
kako to datoteko in codece instaliram...

A obstaja kakšen univerzalno (sveto pismo) navodilo za install paketov *.rpm oziroma *.tar ali drugih ... kakšna je uporaba "makefile"

Hvala za pomoč in odgovore na moja neumna vprašanja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.25
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2005 10:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

meni se mplayer vec ne dopade tako kot se mi je pred nekaj casa... raje uporablaj xine ( xine.sf.net )
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smolko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2003 9:10
Prispevkov: 21
Aktiv.: 0.09
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2005 11:11 pm    Naslov sporočila:  Re: Pomoč DIVX (MPLAYER) na Suse 9.1 Odgovori s citatom

limko je napisal/a:
Pozdravljeni po dolgem času...

Prečital sem vaše članke o divx na Linuxu ampak jaz se v vsej tej zadevi ne znajdem več...

Prosil bi za pomoč pri install Mplayerja (pravijo da je najuporabnejši ali najboljši).
uporabljam (čitaj trudim se z) Linux Suse 9.1.

Zanima me kako pripravim paket ki sem ga downloadal iz net-a iz spletne strani kjer se MPLAYER nahaja: h**p://www.mplayerhq.hu/homepage/design7/dload.html datoteka katero sem dobil je MPlayer-1.0pre6a.tar.
kako to datoteko in codece instaliram...

A obstaja kakšen univerzalno (sveto pismo) navodilo za install paketov *.rpm oziroma *.tar ali drugih ... kakšna je uporaba "makefile"

Hvala za pomoč in odgovore na moja neumna vprašanja.



Tu imaš rpm-je klik

Tu pa je link do nekega foruma kjer veliko obrazloženega klik
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Apr 2005 18:27
Prispevkov: 225
Aktiv.: 1.01
Kraj: Maribor-Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2005 11:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da dodam še mojo osebno izkušnjo z videom na Linuxu(FC2). Sam uporabljam Xine. Najprej sem sicer poskusil z MPlayerjem, ki je nasplosno deloval dobro, samo nikakor nisem mogel usposobiti SPDIF outputa(z AC3 passtrough). S Xine mi pa deluje vredu.

Lp Tine
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group