www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj trenutno počnem Marec 2016
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2016 8:50 pm    Naslov sporočila:  Kaj trenutno počnem Marec 2016 Odgovori s citatom

Nadaljujem tukaj začeto, samo z višjimi frekvencami in malo bolj kompliciranimi sprejemniki.

Očitno je zanimanje upadlo. Whistle



Fox_80m.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  502.25 KB
 Pogledana:  28 krat

Fox_80m.png



_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2016 10:52 pm    Naslov sporočila:  Kitajski regulatorji za prototipno ploščo Odgovori s citatom

Pred tednom dni sem testiral LCD display 240X128 v povezavi z Arduinom mini in knjižnjico U8glib

Vse skupaj sem napajal s kitajskim regulatorjem za 1$, namenjenim za uporabo na protoboardu, ki se lahko vidi na spodnjih slikah, s tem, da so moje noname:


Vse skupaj je izredno čudno delovalo, ko pa sem odstranil USB->TTL konverter iz katerega je Arduino mini, poleg kitajskega napajalnika, prav tako dobival 5V je vse skupaj ugasnilo Brick wall .
Ko sem pomeril napetost iz napajalnika, le ta ni bila več 5V ampak 2.4V. Vklopim osciloskop in pomerim napajanje in glej ga zlomka, napajalnik niha, da ne moreš verjeti.
Seveda takoj strica Googla vprašat zakaj je temu tako in ali je problem v regulatorju AMS1117-5.0 (SOT-223) ali kje drugje.
Po branju podatkovnih listov 1117-5.0 različnih proizvajalcev vidim, da vsi priporočajo na vhodu in izhodu regulatorja tantal kondenzatorje.
Ko naredim to, kar priporočajo v podatkovnih listih, se zadeva sicer malenkost izboljša, toda pri vhodni napetosti >8.5V in obremenitvi 500mA vse skupaj zopet zaniha.
Preizkušal sem razno razne variante tudi z LESR kondenzatorji, nič ne nuca, nucala je edino menjava regulatorja z NCP1117-5.0 v DPAK ohišju, ki je delal vse do 16V (več nisem preizkušal) brez karšnih koli nihanj ali nestabilnosti s kondenzatorji ali celo brez.
Si rečem v redu, pa je tudi mene Kitajec našponal, zato ročno naročim regulatorje proizvajalca ON semiconductor NCP1117ST50 (SOT223) in za vsak slučaj še NCP1117DT50G (DPAK) istega proizvajalca.
Danes je roba prišla in ker ravno tiskam dele za ToyRAP, imam čas preizkusit ali je hec v regulatorjih samih ali kje drugje.
Zamenjam regulator v SOT223 ohišju in prva ugotovitev je, da zadeva ravno tako niha, sicer bolj konstantno s 320kHz, toda niha! Pri različnih obremenitvah potrebuje drugačno vhodno napetost:
- 100mA 13.5V,
- 200mA 11 V,
- 300mA 9.5V,
- 400mA 8.5V in
- 500mA 8V.

Menjaval sem kondenzatorje (tantal, LESR), odstranjeval kondenzatorje na ploščici in menjaval vhodne napajalnike, zadeva niha tako ali drugače!
Ko zamenjam regulator v SOT223 ohišju z regulatorjem v DPAK ohišju je regulator stabilen, ne glede kaj počnem, deluje BP celo brez vseh kondenzatorjev.
Torej, da ne bom odkrival tople vode bom pač zamenjal vse regulatorje s temi v DPAK ohišju, ki sem jih kupil za vsak slučaj Very Happy in bo mir.
S tem, ali je tiskano vezje načrtovano pravilno ali ne, pa naj se ukvarja kdor se hoče Very Happy .

Toliko v opozorilo, če bo kdo uporabljal regulatorje iz zgornjih slik in mu zadeva nikakor ne bo delala.
To smo rešili, tiskalnik pridno tiska, sedaj pa še enkrat pregledat ZDR in statut Društva Twisted Evil .

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.45
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2016 11:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dva HP-jeva ESP-113 strežniška napajalca "popravil", tako da ju zdaj lahko vežem zaporedno brez pokanja in uhajanja dima Mr. Green Stik mase z ohišjem sem odstranil samo na sekundarni, DC strani, da ne bo kdo panike zagnal Mr. Green Sledi še vgradnja v ohišje s priključnimi pušami, da bo bolj človeško zgledalo Laughing
_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2016 11:53 pm    Naslov sporočila:  Re: Kitajski regulatorji za prototipno ploščo Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:

To smo rešili, tiskalnik pridno tiska, sedaj pa še enkrat pregledat ZDR in statut Društva Twisted Evil .


Ma ja, pa še 5 pred dvanajsto si lahko ogledaš poročila o poslovanju. Lahko bi bilo objavljeno tudi jutri ob 8:00.

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dumr666
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 23:30
Prispevkov: 409
Aktiv.: 2.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2016 9:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jaka57, isti problem sem imel tudi jaz. Potem sem samo obupal in pobral dol kar je bilo uporabnega Mr. Green in si naredil svojega
_________________
Robots will steal your job. But that's OK.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2016 9:51 am    Naslov sporočila:  Re: Kitajski regulatorji za prototipno ploščo Odgovori s citatom

Bizgec65 je napisal/a:
Ma ja, pa še 5 pred dvanajsto si lahko ogledaš poročila o poslovanju. Lahko bi bilo objavljeno tudi jutri ob 8:00.
Zaradi mene tudi, vseeno hvala za info, kajti zverove dnevne sobe se izogibam odkar imam onemogočeno komunikacijo z ostalimi člani Društva preko ZS.
Da bom pa samo gledal nakladanje nekaterih, ha, ne to pa ne Wink
Ja, tisto finančno poročilo, tako na prvo žogo, pa zahteva nekaj dodatnih pojasnil, vsaj kar se CNCja tiče Whistle in to bo moralo biti zelo prepričljivo in upam, da se bo snemalo Wink .

dumr666 je napisal/a:
jaka57, isti problem sem imel tudi jaz. Potem sem samo obupal in pobral dol kar je bilo uporabnega Mr. Green in si naredil svojega
Z zamenjavo 5V regulatorjev s takimi v DPAK ohišju je zadeva rešena, seveda pa sedaj ni več regulator za 1$ temveč regulator za 1$ + 0.2€ Very Happy .
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2016 11:20 am    Naslov sporočila:  Re: Kitajski regulatorji za prototipno ploščo Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Preizkušal sem razno razne variante tudi z LESR kondenzatorji
Low drop regulatorji so izbirčni glede ESR vrednosti kondenzatorjev.
_________________
Kdor ni skregan, ni Slovenc !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2016 12:43 pm    Naslov sporočila:  Re: Kitajski regulatorji za prototipno ploščo Odgovori s citatom

int47 je napisal/a:
Low drop regulatorji so izbirčni glede ESR vrednosti kondenzatorjev.
Se popolnoma strinjam, ko sem prebral nekaj tovarniških priporočil okoli tega, sem nehal, posebno potem, ko tudi tantali (kar proizvajalci priporočajo), s to konkretno ploščico,
niso dali uporabnih rezultatov s tem 1117 v SOT-223 ohišju.
Enostavno se mi ne da, posebno, ker 1117 v DPAK ohišju, ki je prav tako LDR, s kondenzatorji ali brez, dela v nulo Wink .

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 12:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In je ToyREP natiskan Dancing .

In še ta slika razdeljena na tri dele:


In še na hitro nastavitve tiskanja v Curi 15.04.4:
- hitrost 50mm/s,
- temperatura glave 245C,
- temperatura mize 100C,
- podpora povsod,
- prijem na mizo brim 20X (4oz. 6mm),
- pretok plastike 95%,
Ostale nastavitve (se mi resnično ne da več tipkati) spodaj na sliki:


Na začetku sem tiskal s šobo 0.4mm in slojem debeline 0.2mm, ker pa bi časovno trajalo predolgo, sem zamenjal šobo z 0.6mm in debelino sloja 0.3mm.
Tiskal sem več kosov naenkrat, to se pravi , kar se tiče osi po parih, ostale pa toliko, kolikor sem jih spravil na mizo.
Če še koga kaj zanima naj vpraša.

Sedaj pa še nekaj nič prijaznih stvari prebrat in na počitek. Jutri je menda napovedano slabo vreme Twisted Evil .

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 12:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Jutri je menda napovedano slabo vreme
Kje?
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 10:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lepo.
Imaš še kakšno sliko, kako to delaš s podporo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 11:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

solomojster je napisal/a:
Lepo.
Imaš še kakšno sliko, kako to delaš s podporo?

Vsi deli so narisani tako, da podpora ni potrebna.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 2:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
solomojster je napisal/a:
Lepo.
Imaš še kakšno sliko, kako to delaš s podporo?

Vsi deli so narisani tako, da podpora ni potrebna.

Jaz sem vseeno delal s podporo. Kar se tega tiče so trije deli taki, ki jo potrebujejo, s tem, da sta dva(1,2), ki imata to narejeno, eden (4) pa te podpore nima. Tudi luknje (3) so lepše, če se tiska s podporo.
Časovno, je malenkost daljše tiskanje in nekaj več plastike se porabi.
Na spodnji sliki sta označena z 1 in 2 elementa, ki imata že narejeno podporo točno tam, kjer so številke, vendar je podpora že odstranjena, s 3 je označen element kjer se še vidi podpore v luknjah,
s 4 pa je označen element, ki potrebuje podporo točno tam kjer je številka, vendar je v originalu ni.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 3:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za naš "biser" je izgledala podpora takole. Ko pa zares stojiš pod njim ,se samo čudiš.
Kako pa izgledajo tvoje podpore in kako jih iz lukenj "izbezgaš" ven ?

"Tanarlepšatihvala" za inštrukcije.

Applause
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 4:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z lahkoto jih izbezaš. Vzameš en "šraufenciger", ga porineš notri, malo levo desno in vzameš podporo ven Wink .
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 1 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group