www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Varovalka potrkava
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Ekofant
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 25 Okt 2008 20:27
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.05
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2016 5:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala vsem za odgovore, bom poskusil nekaj ustvariti. Če mi uspe "se slišimo". Vsekakor pa bom vesel še kakšnega komentarja.

Lep pozdrav
Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ekofant
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 25 Okt 2008 20:27
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.05
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2016 7:06 pm    Naslov sporočila:  Re: Varovalka potrkava Odgovori s citatom

Citiram:
Ali ima kakšno "vezo" 18-19A na minus vodniku DC strani?

Vprašanja ne razumem najbolj.
Tok je seveda pomemben pri dimenzioniranju dušilke.
Tokova v + in - vodniku bi morala biti enaka.

[edit2]
Glede na ta članek je potencial elektrolizne celice cca 1,5V. V tem primeru bi 255V DC zadostovalo za za cca 170 zaporedno vezanih celic.[/quote]

int47:
Odgovor
- Tokova na AC strani sta enaka, recimo pri 180V RMS - 7,5A. Na DC strani pa je tok na minus vodniku dobrih 15A, na plus pa ca. 10-11A.
- Sam imam napetost med celicmi pri 255DC / 2,16V, kar je za 118 celic čisto v redu. Za optimalni izkoristek je željena napetost med 2 in 2,4V.

Mogoče bi kdo pokomentiral skici. Nekako takole sem si zamislil vezavo brez elektrolita. Breme (kapacitivno?) generator za elektrolizo vode, ki bo priključen na 233V (vtičnica) in bo z SCR regulacijo deloval na 10 - 12A RMS.

in še kupček vprašanj:
- Zanima me kakšne kondenzatorje naj uporabim - konkretno. Ali so lahko motorski zagonski? Bodo zdržali neprekinjeno napajnje, testi bodo trajali tudi po več ur.
- Ali je mogoče da elektrolit vseeno lahko ostane, pri prvi vezavi? Ali celo pri drugi? Pojma nimam, tu sem zgubljen, moje znanje se tu konča.

Ugibam, na AC strani mostička bi dal 2 x 100uF/450V za 12A RMS-a, prav tako tudi na DC?

Se kdo najde za odgovor?

Hvala..



kapacitivna_omejitev_forum.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  20.99 KB
 Pogledana:  0 krat

kapacitivna_omejitev_forum.JPG



kapacitivno_+_ podvojevanje_forum.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  27.67 KB
 Pogledana:  0 krat

kapacitivno_+_ podvojevanje_forum.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group