www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Napajalnik MeanWell - priklop in uporaba

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2016 10:23 pm    Naslov sporočila:  Napajalnik MeanWell - priklop in uporaba Odgovori s citatom

Nekako mi je uspelo sestaviti pomožni vir toka na 12V (100A), tako da sedaj lahko uporabim meanWell-ov napajalnik RSP 3000/48. A sem naletel na težavo, ker nisem 100% prepričan, če pravilno zastopim (navodila - specifikacije)

Če sem imel zvezano kot je bilo ob nakupu ( PV in PS sta kratko sklenjena, -S je povezan na -V, +S pa na +V) mi je nekajkrat celo uspelo, da se je polnilec zagnal, in takrat je deloval z 62,5A. A ker mi ni najbolj všeč, da sem za izklop samo prekinil napajanje (pri 62.5A), sem šel v modifikacijo po navodilih.

Za remote control On/Off sem zvezal po shemi na sliki 1.2(C) na strani 3. Potem takem, če pravilno razumem, mora biti stikalo sklenjeno, da polnilec obratuje.

Za regulacijo napetosti (in toka) pa sem v dilemi kaj pomeni odstavek 3. output voltage TRIM in slika 3.1 na strani 4 in kaj pomenijo pini PV, PS, -S, +S

Če sem, zvezal +S na +V in -S na -V, ter na -S priklopil GND zunanjega vira, na PV pa srednji odcep potenciometra, na katerem je bilo zunanjih +5V, se polnilec ne vklopi. In ko sem meril napetost, je na pinu PV dejansko +12V (kot kaže je to izhod). Poskusil sem vse mogoče možnosti s potenciometrom in stikalom, a v nobenem primeru se ni zagnal.

Ne razumem, kako bi naj bi priklopil, da bi polnilec začel delovati. Med -V in +V je 48V.

Imate ideje, kaj naj še poskusim?

lp
uroš



MeanWell RSP 3000-48 stran3.JPG
 Opis:
Navodila - stran 3
 Velikost datoteke:  61.79 KB
 Pogledana:  14 krat

MeanWell RSP 3000-48 stran3.JPG



MeanWell RSP 3000-48 stran4.JPG
 Opis:
Navodila - stran 4
 Velikost datoteke:  56.62 KB
 Pogledana:  7 krat

MeanWell RSP 3000-48 stran4.JPG



MeanWell RSP 3000-48 stran 2.JPG
 Opis:
navodila - stran 2 - tabela izhodov
 Velikost datoteke:  99.99 KB
 Pogledana:  8 krat

MeanWell RSP 3000-48 stran 2.JPG



_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1737
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2016 12:01 am    Naslov sporočila:  Re: Napajalnik MeanWell - priklop in uporaba Odgovori s citatom

malci je napisal/a:
...Če sem imel zvezano kot je bilo ob nakupu ( PV in PS sta kratko sklenjena, -S je povezan na -V, +S pa na +V) mi je nekajkrat celo uspelo, da se je polnilec zagnal, in takrat je deloval z 62,5A. A ker mi ni najbolj všeč, da sem za izklop samo prekinil napajanje (pri 62.5A), sem šel v modifikacijo po navodilih.

Za regulacijo napetosti (in toka) pa sem v dilemi kaj pomeni odstavek 3. output voltage TRIM in slika 3.1 na strani 4 in kaj pomenijo pini PV, PS, -S, +S

Če sem, zvezal +S na +V in -S na -V, ter na -S priklopil GND zunanjega vira, na PV pa srednji odcep potenciometra, na katerem je bilo zunanjih +5V, se polnilec ne vklopi. In ko sem meril napetost, je na pinu PV dejansko +12V (kot kaže je to izhod). Poskusil sem vse mogoče možnosti s potenciometrom in stikalom, a v nobenem primeru se ni zagnal.
Ne razumem, kako bi naj bi priklopil, da bi polnilec začel delovati. Med -V in +V je 48V.
Imate ideje, kaj naj še poskusim?lp
uroš

Če prav razumem navodila bi moral, ko si uporabil trim (v bistvu regulacijo s potenciometrom), razkleniti tudi PV(pin3) in PS(pin4), ki sta bila tovarniško sklenjena. Če sta ostala sklenjena se je lahko kaj uničilo. Tako piše.

PV(PIN3) and PS(PIN4) of CN1 or CN2 must be shorted if “Output Voltage TRIM” function is not used. Otherwise, the power supply unit will have no output.
PV(PIN3) and PS(PIN4) of CN1 or CN2 must be disconnected if “Output Voltage TRIM” function is used. Otherwise, the internal electrical components may be damaged, and the power supply unit may thus be out of order.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2016 11:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S+/- sta t.i. sense priključka, namenjena točnemu merjenju napetosti na akumulatorju. Pri tako visokih tokovih padec napetosti v kablu namreč ni zanemarljiv.

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2016 5:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pomenijo posamezni pini, piše na strani 3.
Torej PS je referencni izhod (najbrž 5V), PV pa vhod za regulacijo napetosti.

Vklop/izklop tudi jaz enako razumem. Ce LED v optospojniku sveti, je izhod onemogocen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2016 6:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da še jaz podam moje ugotovitve.
Po nadaljnem popoldnevu poizkušanj in branju navodil sem nekako uspel dognati naslednje.

Vklop in izklop sem naredil po shemi 1.2(A). In deluje.
Glede regulacije napetosti mislim da bo tudi delovalo, saj če sem +5V, ki so na izhodu PV (output voltage external control) priklopil na PS ( Reference voltage terminal) je delovalo s 100%, brez napetotsi na PV pa z 0%. Ko sem poskusil teh 5V deliti z potenciometrom pa mi ni uspelo, saj se je napetost takoj sesedla na 0,2V.
Moram pripraviti res en zunanji neodvisni vir napetosti za to regulacijo.


Je pa res, da mi je kako uro časa vzela moja "površnost" (in ne prvič Sad ) , saj sem si napačno razlagal polariteto pri simboli baterije

Hvala vsem za odgovor

lp
uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2016 11:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

malci je napisal/a:
Glede regulacije napetosti mislim da bo tudi delovalo, saj če sem +5V, ki so na izhodu PV (output voltage external control) priklopil na PS ( Reference voltage terminal) je delovalo s 100%, brez napetotsi na PV pa z 0%. Ko sem poskusil teh 5V deliti z potenciometrom pa mi ni uspelo, saj se je napetost takoj sesedla na 0,2V.

PS in PV poveži z ampermetrom in poročaj o meritvi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group