www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vodovodna instalacija in puščanje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 18, 2016 8:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vedno, kadar spajate vodovodno napeljavo, morate spojke tako močno zategniti, da bo šla kar voda ven! (igo 2011)

Saj poznate tisto, da se nek vijak tako močno zategne, da gre kar voda ven (iz železa), kajne? No, zgoraj je ena moja domislica, ki je nastala, ko so spajali presekano (bager + kopanje jarka + ) vodovodno cev.


Varnostni ventil nima kaj spuščati sam od sebe. Če dejansko spušča samo takrat, kadar so kolektorji vroči, je to zaradi temperaturnega raztezka vode.
Ampak v tem primeru bi - ob zaprtih vseh pipah - raztezek preprosto potisnil vodo nazaj skozi dovodno cev v omrežje, ne da bi se pri tem povečal tlak.
Elektronski števec porabljene vode se gladko požvižga na smer vode skozenj, zato se za njim običajno vgradi nepovratni ventil. Posledica je jasna in znana - ob raztezku močno naraste tlak v sistemu in popusti element, ki je namenjen ravno varovanju preostale napeljave pred prevelikim tlakom - varnostni ventil.

Načeloma bi moral ventil spuščati tudi, kadar vodo greje elektrika, vendar obstaja možnost, da termostat izklopi grelec, še preden tlak preseže mejo, kolektorji pa imajo po možnosti toplotni izmenjevalec nižje v bojlerju (grejejo večji volumen) in večjo zmogljivost gretja (segrejejo na višjo temperaturo).

Za uporabo ekspanzijske posode v sistemu za pitno vodo doslej nisem vedel Rolling Eyes - to je kvečjemu za centralno kurjavo. Ampak tista nima notri napihnjene "žoge", kakržno ima hidrofor.

In ravno ta rezervoar od hidroforja bi jaz dodal v obstoječ sistem iz prvega prispevka.


p.s.: Jaz sploh ne pijem alkohola.
A kaaaaaj bi vam govoril, ... sem takšen, ker sem pil. Ah, ne, ... ne, živ, ... ej, ah, ... (igo 2004)

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group