www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Podprogrami v Arduinu
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7772
Aktiv.: 34.85
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 20, 2016 10:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:
...Sem že precej star in težko sprejemam novitete, vedno se je treba na novo učit. Če kupim nov pralni stroj, nov televizor, nov arduino okolje, vse traja dolgo, da obvladam, zato se precej trmasto držim tistega kar imam, in vem kako dela (ali kje škripa in ne dela)

vsekakor hvala za informacijo.
To so tudi moje besede, zato jih ponavljam.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.89
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 21, 2016 12:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cimer je napisal/a:
...microsoft visual studio coumunity 2015, ..........
Po moje je vredno poskusiti.......
Pa da vidim še to čudo, kako in kaj?
Tukaj je še malo več napisanega o zadevi.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.04

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 21, 2016 1:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@vilko: Če znaš programirati v Bascomu, pomeni, da znaš programirati.
Razlika med Bascomom in Arduinom (niti ne vem, na katerem C, C#, C++, ... temelji sintaksa) je samo v sintaksi.
Pri Arduinu je pač "malo" (beri: neskončnokrat) več raznih oklepajev in podpičij, struktura programa in način razmišljanja, ki ga potrebuješ, da sestaviš pravo zaporedje ukazov, pa sta enaka.

Zatorej le pogumno naprej. Če bo kaj narobe v zvezi s sintakso, bo že prevajalnik začivkal.
Važno je le, da uporabiš prave spremenljivke (jaz včasih kopiram kak kos podprograma, ki mi je dobro uspel, spremenim imena spremenljivk, eno pa pozabim), kajti na takšne napake te opozori šele čudno delovanje programa.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
cimer
Član
Član



Pridružen-a: Sob 07 Okt 2006 0:07
Prispevkov: 121
Aktiv.: 0.57
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 21, 2016 9:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
cimer je napisal/a:
...microsoft visual studio coumunity 2015, ..........
Po moje je vredno poskusiti.......
Pa da vidim še to čudo, kako in kaj?
Tukaj je še malo več napisanega o zadevi.


Orodje ima veliko uporabnih funkcij. Najbolj mi je všeč. da lahko arduino ploščo programiraš preko usb oziroma bootloaderja ali pa z USBasp (ali kakšnim drugim) programatorjem.
Ko potrebuješ novo proceduro (podprogram), ga v kodi enostavno uporabiš npr IzmeriNapetost(); Orodje ugotovi, da te procedure še nimaš definirane in ti na desni klik miške ponudi generiranje definicije. Da ne govorim o tem, da lahko kodo razdeliš na več malih datotek, ki jih imaš vse hkrati odprete in jih urejaš po potrebi.

Vilko oprosti za offtopic....

_________________
Lep pozdrav!

Marko S.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.89
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2016 4:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, cimer, tole je pa zelo glomazen kos programja.
Tako, kot si napisal, lahko Arduinote programiraš tudi iz Arduino IDE.
Se bom še malo pohecal, toda začetki niso obetavni, saj veš, starejši občani si težko zapomnimo nove stvari, stalno brskanje po zapiskih pa ne znese.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cimer
Član
Član



Pridružen-a: Sob 07 Okt 2006 0:07
Prispevkov: 121
Aktiv.: 0.57
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2016 9:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja Jaka57, programja je kar nekaj. To je v bistvu Microsoftovo razvojno orodje.

Če si prej programiral v arduino IDE, je mogoče res malo nerodno začet. Tudi mene je to najprej zmotilo. Potem pa sem pogledal kakšen video na youtubu startal prvi projekt in je steklo. Sedaj ne "morem" več programirat v arduino IDE, ker mi en kup stvari manjka. Če ne drugega, si ni treba zapomnit točne sintakse, ker ti jo orodje predlaga.

Prilagam zaslonsko sliko mojega projekta za UKV postajo. Razdeljen je na dva projekta 1. Vpis baze repetitorjev v EEPROM in 2. Program za postajo.
Program za postajo je razdeljen na več datotek (*.ino) v katerih so zbrane procedure za posamezne dele programa.

Ampak sedaj smo pa že res offtopic...



VisualStudio.png
 Opis:
Zaslon Visual studio IDE za arduino
 Velikost datoteke:  115.25 KB
 Pogledana:  33 krat

VisualStudio.png



_________________
Lep pozdrav!

Marko S.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.01
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2016 12:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bi kdo rad poskusil Codeblocks, mu lahko pošljem primer enega enostavnega projektiča, da malo vidi, kako zgleda. Meni osebno kot hobi programerju je zelo pregledno.
_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.89
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2016 7:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer malo mimo teme, pa vendar. Mogoče komu pride prav.
Malce me čudi, da nihče ne uporablja grafičnega orodja Flowcode . S tem programom lahko programiraš AVR-je, PIC-e in ARM-je. Sam program podpira tudi Arduino procesorje.
Ko sestaviš (z grafičnimi bloki) program le tega potem prevedeš v hex, programsko orodje pri tem generira še ASM in kodo v C, ki jo lahko potem še ročno popravljaš.

Zame, kot začetnika, v programiranju odlično orodje. Sam sem naredil že nekaj manjših projektičov iz "nule" (beri - pojma nisem imel o programiranju in procesorjih).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7772
Aktiv.: 34.85
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2016 8:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

arksi je napisal/a:
... S tem programom lahko programiraš AVR-je, PIC-e in ARM-je. Sam program podpira tudi Arduino procesorje...
Mislim, da je krivo to na sliki. Če kupiš samo AVR del je to tudi 100€. Ob poplavi zastonjskih in cenejših programov je to precejšen zalogaj, razen...... Whistle


FlowCode_cena.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  146.24 KB
 Pogledana:  0 krat

FlowCode_cena.png



_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 76 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group