www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Namestitev svežega Win7 pro
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 23, 2016 8:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če imaš licenčen ključ v obliki COA nalepke na samem računalniku potem si imel ob nakupu:

1. priložen original DVD medij, tako z Win OS kot z gonilniki
2. možnost izdelave še enega Recovery medija preko proizvajalčevega (HP, Lenovo, Dell, Acer...) orodja/programa, ki je bil prednaložen.
3. če Win medij ni bil priložen je pri brand name računalnikih vedno obstajala možnost sveže tovarniške namestitve iz skrite particije na delu diska (dostopna ob zagonu kompa preko F11 ali podobno kombinacijo)
...
To, da MS (še) nudi dolpoteg ISO datoteke je ponujena roka vsem, ki imajo licenčni ključ in želijo narediti nov Win DVD, kljub temu, da ga MS od januarja 2015 ne posodablja več.

Win7 Ultimate COA nalepke še nisem videl, samo Home, HomePremium ali Pro.
Tudi jaz ne vem zakaj se pritožuješ, da moraš vnesti kodo ?
Vtipkaš in glede na kodo se ti bo prenesla ustrezna verzija Win7 (Home, HomePremium, Pro, Ultimate...). To je prva varovalka, da sploh lahko (še) preneseš ISO, ki jih na netu mrgoli, a jih je veliko spremenjenih in "čudnih".
Itak ima MS povsem podobne podatke o kompu in lokaciji ob prvem stiku kompa z internetom ali morebitni aktivaciji, saj ti v nasprotnem primeru mehko teži, da Win niso aktivirani ali pa če koda ni prava spet mehko teži, da Win niso originalni ali si žrtev ponaredka. Simpl.
A ker pri tebi vse "štima" se ti tudi tega ni treba bati.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 24, 2016 12:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lepo napisano in če ne bi imel slabih iskušenj bi še vse verjel in vas niti ne bi spraševal.
Bom počakal na originalni CD, da ne izgubljam časa.

Ob priliki pa bi bila zelo zanimiva debata o dogajanju v zvezi z MS in upoštevanju kupčevih pravic.
Ko je VW enkrat kršil uporabnikove pravice so američani naredili cel halo, medtem ko je MS vse dovoljeno za večkratno podobno zgodbo. Še celo za prisluškovanje v domovih si jemljejo pravico. Kje so meje zasebnosti, kje so naše pravice? Dokler nimajo zares dobre konkurence bodo to iskoriščali.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lojz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Apr 2003 8:31
Prispevkov: 668
Aktiv.: 3.01
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 24, 2016 12:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok_Š je napisal/a:
Bom počakal na originalni CD, da ne izgubljam časa.

In kje boš dobil original CD? Saj na predlagani strani je ISO slika originalna. Mislim pa, da imaš licenco kupljeno skupaj z novim računalnikom, ki pa ni prenosljiva na drugi računalnik. Verjetno v tem grmu tiči zajec. Whistle

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 24, 2016 8:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lojz je napisal/a:
...In kje boš dobil original CD?...

Pri prodajalcu PCja z računom, kajti gre za menjavo diska na istem računalniku z veljavno licenco in prosim ne natolcuj brez osnove.
Osebno uporabljam Linux Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 24, 2016 11:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Katero znamko/točen model računalnika imaš? Z imenom (brand name kot je HP, Lenovo, Dell, Acer...) ali kak naš Slo proizvajalec?
Vsak Slo SystemBuilder (vsaj dokler sem bil) smo medije obvezno dajali stranki skupaj z računalnikom.
Svoje čase si pri HP Slovenija lahko brezplačno naročil DVD recovery medij, samo izpolnil si obrazec, vpisal serijsko mašine, verzijo OS in so ti ga brezplačno poslali.
Ti časi so zdaj minili, link do HP Slo ne dela več, imaš pa pri nekaterih modelih še vedno na HP strani za gonilnike možnost naročiti recovery DVD medij na katerem je Windows in pripadajoči gonilniki.
Primer za HP - Order Recovery Media - cd/dvd/usb

Vendar boš moral plačati vsaj poštnino, če ne še kaj drugega (glej cenik za Lenovo).
Lenovo.
Tako se zdi ponudba MS po prenosu original in nemodificirane ISO datoteke še najbolj elegantna in praktično brezplačna rešitev.
Wink

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 28, 2016 12:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dobil CD pri prodajalcu PCja.
V vednost pa naj povem, da sem poskusil prej dobiti ISO identičnega sistema preko MS strani. Vnesel sem ključ in dobil odgovor, da slike zagonskega diska ne morem dobiti, ker je ta Prod.Key veljaven le za prednaložene winse. !?!? Shocked
ODLIČEN PRIMER ODNOSA DO STRANK. POHVALNO. BRAVO MS. Applause
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 28, 2016 9:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni potrebe po pjuvanju po M$ -ju. Pri prednaloženih windowsih MS proda licenco proizvajalcu, naprej pa se s tem ukvarja proizvajalec, ne MS. Zato so tudi prednaloženi winsi cenejši. MS pri teh licencah samo zagotavlja posodobitve. Če bi ob nakupu Pcja kupil retail verzijo, bi bilo čisto drugače. Tudi v tvoji denarnici. Kolikor denarja, toliko muzike. Sploh si naredil narobe, ker nisi enostavno prekopiral celotnega disk na SSD. Jaz sem naredil tako na treh PCjih. In nikjer ni bilo težav. Torej, razen, če nisi vsega povedal (je stari disk umrl?) si za=bal ti, pljuvaš pa čez MS...
Si sploh prveril na starem disku, če ima skrito particijo in bi lahko z nje sveže namestil sistem? Si preveril, če je na stari namestitvi program za kreiranje obnovitvenega DVDja?
Če pa PC ni tvoj, potem je zeznil lastnik, ker ni poskrbel za obnovitveni DVD ali pa ga je izgubil. Spet ni krivda na MSjevi strani.

Samo v informacijo glede po tvoje neljudskega odnosa do strank: parkrat sem že klical na MS zaradi različnih okvar, ko mi ni prijel OEM ključ: umrla mamaplata, menjave več zadev hkrati... Vedno so mi BREZ zahteve po računu in vprašanj telefonsko aktivirali winse. Pa je vprašanje, če je bilo vedno čisto legalno...pri menjavi pol računalnika nekako dvomim, da OEM licenca uradno še vzdrži...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 28, 2016 10:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok_Š je napisal/a:
Dobil CD pri prodajalcu PCja.
V vednost pa naj povem, da sem poskusil prej dobiti ISO identičnega sistema preko MS strani. Vnesel sem ključ in dobil odgovor, da slike zagonskega diska ne morem dobiti, ker je ta Prod.Key veljaven le za prednaložene winse. !?!? Shocked
ODLIČEN PRIMER ODNOSA DO STRANK. POHVALNO. BRAVO MS. Applause

Hvala za to vednost.
Zakaj pa misliš, da sem ti postavil kar nekaj vprašanj na katere nisi niti odgovoril? Če bi, bi dobil bolj točen odgovor.
Za vse OEM/DSP produkte je za podporo uporabnikom zadolžen "System Builder", torej proizvajalec (HP, Dell, Lenovo, Acer...) ali tisti, ki je na nov računalnik prednaložil OS in ga prodal v kompletu (PC+OS).
Kdo je to lahko preveriš v Nadzorni plošči/System/Podpora uporabnikom, kjer imaš bodisi link ali telefonske št. do pomoči.
Kot je povedal tudi predhodnik, MS s tem nima nič in izdaja samo varnostne in kritične popravke za sam OS. Za Win7 se je še to nehalo pred letom dni.
MS link za dolpoteg ISO datoteke deluje samo za Retail in GGK (GetGenuineKit), preizkušeno. Če je koda OK se izpiše "The product key is eligible for Win7...".
Če vneseš OEM kodo pa se ti izpiše obvestilo, ki si ga po svojih besedah povedal že ti, a si izpustil zadnji stavek, ki pravi, da se obrni na proizvajalca izdelka za "software recovery", kar sem ti delno razložil že v prejšnjem postu, če si ga seveda razumel.
Tvoje pljuvanje po MS-u tako res ni upravičeno.




_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
promehanik
Član
Član



Pridružen-a: Tor 29 Jul 2003 23:41
Prispevkov: 611
Aktiv.: 2.75

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 08, 2016 6:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kupil sem rabljen računalnik, ki ima SSD disk in navadni disk. Vse lepo deluje, vendar bi jaz rad na novo naložil Win7 na SSD. Gledal sem nastavitve v Biosu in tudi prilagam slike. Zanima me predvsem ali je v redu, da je SATA mode nastavljen na IDE, ali bi bilo boljše da je na AHCI? Prodajalec mi je rekel, da je to vse bilo original nastavljeno in on ni nič spreminjal. Plosca je MSI H67 MA-E35(B3).


IMG_0199 small.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  272.25 KB
 Pogledana:  9 krat

IMG_0199 small.jpg



IMG_0202 small.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  317.31 KB
 Pogledana:  8 krat

IMG_0202 small.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 08, 2016 11:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če na novo nameščaš daj na AHCI.
Drugače je pa tako, da po namestitvi pa tega ne smeš več spreminjati, ker se winsi ne bi zagnali.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 09, 2016 8:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko spreminjas po namestitvi, vendar imas veliko dela, da vzpostavis delujoce stanje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
promehanik
Član
Član



Pridružen-a: Tor 29 Jul 2003 23:41
Prispevkov: 611
Aktiv.: 2.75

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 09, 2016 6:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem spremenil na AHCI in brez težav instaliral Win7. Sedaj pa bi rad naredil posodobitev sistema, ampak ne želim, da mi dol potegne Win10.
A je moj "strah" odveč ali moram na kaj posebnega paziti?

lp, prom
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 09, 2016 7:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Upgrade na Win 10 so odklopili.
Drugače pa so bili to posodobitve:

http://www.ghacks.net/ je napisal/a:

KB3035583 - According to Microsoft, this update enables "additional capabilities for Windows Update notifications when new updates are available". It installs the "Get Windows 10" app.
KB2952664 - Labeled a compatibility upgrade for upgrading Windows 7, its purpose is to "make improvements to the current operating system in order to ease the upgrade experience to the latest version of Windows".
KB2976978 - A compatibility update for Windows 8.1 and Windows 8 which "performs diagnostics on the Windows system [..] to determine whether compatibility issues may be encountered when the latest Windows operating system is installed.
KB3021917 - Does the same as KB 2976978 but on Windows 7.
KB3044374 - This update for Windows 8.1 enables systems to upgrade from the current operating system to a later version of Windows.
KB2990214 . Does the same as KB 3044374 but on Windows 7.

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 11, 2016 6:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok_Š je napisal/a:
Dobil CD pri prodajalcu PCja.
V vednost pa naj povem, da sem poskusil prej dobiti ISO identičnega sistema preko MS strani. Vnesel sem ključ in dobil odgovor, da slike zagonskega diska ne morem dobiti, ker je ta Prod.Key veljaven le za prednaložene winse. !?!? Shocked
ODLIČEN PRIMER ODNOSA DO STRANK. POHVALNO. BRAVO MS. Applause


Še en način legalne aktivacije je, da si dol potegneš s piratske strani OEM windows (recovery CD ali DVD od proizvajalca prenosnika) in ga aktiviraš s OEM kodo, ki jo imaš na prenosniku. Če ne maraš piratebay-ja, potem se registriraj na partis (ki je Slovenski) in tam imaš tudi OEM iso-je Windowsov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osterklin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Jan 2009 20:00
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.90
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 11, 2016 7:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

promehanik je napisal/a:
Sem spremenil na AHCI in brez težav instaliral Win7. Sedaj pa bi rad naredil posodobitev sistema, ampak ne želim, da mi dol potegne Win10.
A je moj "strah" odveč ali moram na kaj posebnega paziti?

lp, prom

Ali si uspel posodobiti Windows 7, jaz sem se tega lotil (nova namestitev Win 7 ultimate) pa sem se namučil cel teden da mi ga je uspelo posodobit. V začetku je samo "mlelo" in nič potem sem našel na netu da ga "serje" Mic. dokler ni začel vsiljevati Win 10 ni bil noben problem s posodobitvami začele so se tako rekoč takoj sedaj pa je z svežo namestitvijo sedmice problem s posodobitvami.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group