www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Namestitev svežega Win7 pro
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mkezmah
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Jan 2009 16:30
Prispevkov: 220
Aktiv.: 1.19
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2016 7:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem naredil 2 novi inštalaciji win 7 (originalni) in mi ni uspelo posodobiti. Ali je tebi uspelo in kako?

LP
Marko
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
promehanik
Član
Član



Pridružen-a: Tor 29 Jul 2003 23:41
Prispevkov: 611
Aktiv.: 2.75

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2016 10:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Posodobitev je potekala brez težav. Uporabil sem klasičen način preko orodja v Windovsih za update. Drugega načina ne poznam. A si priklopljen na internet?

lp, prom
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osterklin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Jan 2009 20:00
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.90
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2016 10:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

promehanik je napisal/a:
Posodobitev je potekala brez težav. Uporabil sem klasičen način preko orodja v Windovsih za update. Drugega načina ne poznam. A si priklopljen na internet?

lp, prom

Ja samo kdaj je bilo to, kdaj si jih sveže naložil, če si to storil letos če celo od aprila dalje ti sigurno ni šlo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2016 11:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se zgodi, ja, da se wup zacikla. Predvidevam, da imaš Win7 SP1 verzijo OS-a.
Najprej preveri, če je sistemski datum pravi, nato začni z ročno inštalacijo .NET FW.
Po restartu preizkusi, če je WUP kaj bolj odziven.

Če ni si inštaliraj KB3153199. 64 ali 32 bitno verzijo.

Včasih reši zaciklan WUP (windows update) inštalacija popravka (KB3102810).
Spodaj izberi verzijo OS-a ter 32/64bit.
Po restartu ponovno poizkusi WUP.

Če po zgornjem poizkusu WUP še vedno dela v nedogled nekaj ur, potem naredi reset WUP-a, najbolje opcijo 3, ki v enem zamahu naredi Reset, Re-register Windows Update Components in Reset Update History.
Restart in test WUP.

Če tudi po tej inštalaciji WUP melje nekaj ur, si dolpovleci System Update Readiness tool, 538MB dolgo datoteko/orodje KB947821 (je za Win7 64bit) in jo/ga inštaliraj. Po inštalaciji restart in test WUP.

Če napaka kljub temu ostaja ti ostane potem malce več telovadbe...
Poročaj.

p.s.
Ne bi bilo napak kot prvo narediti v Command Promptu tudi ukaza:
sfc /scannow
in
chkdsk c: /R
pri tem zadnjem se strinjaj kar te vpraša, naredi restart mašine in šele ob prvem bootu se bo chkdsk začel izvajati. Traja kar dolgo,odvisno od velikosti diska, lahko tudi urco, tako da imej to v zakupu, da ne bo kake panike o zamrznitvi sistema, če se % napredovanja kje ustavijo. Smile

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mkezmah
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Jan 2009 16:30
Prispevkov: 220
Aktiv.: 1.19
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 14, 2016 8:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uf, hvala!!!

Tako podrobnega navodila pa še nisem dobil:)

Bom poskusil. Po spominu imam SP2 (lahko se motim), povezan sem na internet, poskusil sem precej stvari, ki so napisana v postu, ne pa vsega.

Slučajno sem ravno v tem času preklopil na stacionarni računalnik (tudi zato, ker win 10 na par let starem HP prenosniku enostavno v redu ne deluje, gonilniki HP-ja so samo za 7-ko, pa to je cela druga štorija) in sem dal notesnik malo na stran.

Bom pa poskusil in poročam.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mkezmah
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Jan 2009 16:30
Prispevkov: 220
Aktiv.: 1.19
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 20, 2016 7:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam Windows 7 SP1.

Poskusil sem do reset WUP-a, (po vsakem koraku sem pustil zadevo teči čez celo noč, vendar brez uspeha) potem sem ugotovil da nekaj ni v redu s sistemsko uro, poskusil sem spremeniti nastavitve za uro in ugotovil, da jih ne morem, čeprav sem administrator. Torej je recimo bilo nekaj narobe z inštalacijo. Formatiral sem disk in na novo inštaliral windowse.

Po ponovni (to je nekje tretja do četrta) inštalaciji sem inštaliral July 2016 update rollup for Windows 7 SP1 and Windows Server 2008 R2 SP1, ker je dolgo mlel sem zadevo spet pustil čez noč. Zjutraj je še kar mlel (oziroma našel sem ga v stanju pripravljenosti, čeprav sem prej načrtno pogledal, da pod power options to ni vklopljeno). Ker sem ga imel dovolj, sem računalnik resetiral in potem je inštaliral 1 (en!!!) update. Torej ta, ki sem ga ročno prenesel. Sedaj pa spet melje.

Lahko kričim, lahko preklinjam Microsoft, lahko vržen notebook skozi okno. Pa ne bo nič pomagalo. To moram enostavno požreti in se še kak teden ali več hecati, da mi bo morda nekoč le uspelo. Temu se reče odvisnost od tehnologije.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osterklin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Jan 2009 20:00
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.90
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 20, 2016 7:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

promehanik je napisal/a:
Posodobitev je potekala brez težav. Uporabil sem klasičen način preko orodja v Windovsih za update. Drugega načina ne poznam. A si priklopljen na internet?

lp, prom

-----------------
NO kje imaš sedaj odgovor na tvojo trditev?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group