www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kako v Arduinu definiram konstanto v hex obliki?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.04
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 01, 2016 7:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala Jaka,

Sedaj se že toliko trudiš z menoj, da ti bom moral plačati pivo, ali kosilo.
Imate dobre gostilne v Grosuplju? Prihaja pomlad in prav rad poklepetam ob mizi pod drevesom in še čem na mizi v dobri družbi.

Ideja je bila, da uporabim že v Bascomu delujoče vezje in naredim prilagoditveno ploščico, kjer bi Atmel mega 644p potegnil ven, in v njegovo podonožje vtaknil prilagoditevno vezje na katerem bi bil eden od obstoječih Arduinov. Na ta način bi vedno imel možnost 'koraka nazaj', se pravi spet namesto Arduina vtakniti Mega644p, če bi bilo preveč napak programiranih na Arduinu.

Seveda pa, če se da mega644p programirati z Arduino IDE v okolju, kot je na delujočem vezju, je to manj dela in manj možnosti napak. Malo me skrbi le I2C.
Pri Bascomu sem lahko določil pine za I2C in postavljena sta na porta C0 in C1.
Pri Arduinu ne vidim, da bi se dalo to izbirati. No v slučaju diskrepance mi še vedno ostane prilagoditveno vezje, ki bi pa imelo v tem slučaju veliko manj prevez in bi še vedno bilo smiselno programirati 644p iz arduino ide-a.

V kratkem gre za sistem upravljanja centralne kurjave. Upravlja tri obtočne črpalke, kotel ( 4-releji) in dva mešalna ventila (Spet 4 releji) preko port-ekspanderja pcf8574, 9 Dallasoviih termometrov (vsak nasvojem pinu. Ne grem se več opcije več termometrov na enem pinu. Imel sem slabo izkušnjo: Po nekaj urah delovanja mi je cel 1wire bus padel ni ni delal - centralna se je ustavila. Predno sem ugotovil, da je eden od termometrov (kateri!?) defekten, je preteklo veliko mučnega dela in opravičevanja. ) Potem je še RTC in GSM modul. Vse se upravlja (nastavlja urnike ogrevanja) in nadzira preko GSM telefona z SMS.
sporočili.

Zadeva dela dobro že nekaj let. No, še nekaj let, in tudi mene ne bo več, in potem bo moral sin sam kaj pošraufati, če kaj ne bo delalo, a on se je odločil za Arduino in ne Bascom, ker je pač nekaj že delal v C-u. In zaključek: fotr, naredi ti to z Arduinom!

Si za to, da se s svojim prenosnikom oglasim pri tebi, in narediva na prenosniku potrebno?

Kakšno vino piješ?
Vilko

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.


Nazadnje urejal/a vilko Pet Apr 01, 2016 8:28 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cimer
Član
Član



Pridružen-a: Sob 07 Okt 2006 0:07
Prispevkov: 121
Aktiv.: 0.57
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 01, 2016 8:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka je že vse napisal, ni kaj za dodat.....

Uspešno programiranje !

_________________
Lep pozdrav!

Marko S.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.88
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 01, 2016 9:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:
Hvala Jaka,

Sedaj se že toliko trudiš z menoj, da ti bom moral plačati pivo, ali kosilo.
Imate dobre gostilne v Grosuplju? Prihaja pomlad in prav rad poklepetam ob mizi pod drevesom in še čem na mizi v dobri družbi. ...
Jaka ve za eno dobro gostilno. Preverjeno! Dancing
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 01, 2016 1:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vilko, samo malo potrpljenja prosim, ker imam v paci trenutno dve zadevi, ki jih moram dokončat.
Bom na hitro prevedel Bootloader za to frekvenco kar mego328 (nimam mege644 na lagerju) in probal.
Sporočim, ko in če bo zadeva delala, potem se pa dogovoriva za naprej.
Tudi zunaj bo topleje, tako, da ni potrebno, da sediva v delavnici Wink .

Kot sem zasledil, bi morala večina standardnih funkcij delati na tej frekvenci, menda je problem v _delay_us , ki se jo da popravit ali pa na novo napisat.

Kar se pa tiče I2C(Philips) je ta že implementiran (hardwersko) v megah in ko so pisali knjižnjico Wire za I2C so šli pač po liniji najmanjšega upora in zato imaš na megah328 pina PC4 in PC5, na 644 PC0 in PC1, na megi2560 pa PD0 in PD1, kar so SDA in SCL pini.

V Bascomu so napisali softwarski I2C in zato ne dela na 400kHz in 2MHz.
Lahko pa napišeš svoje funkcije za I2C, ki bodo delale na pinih po izbiri.

Trudim, ja =bemti, tastar moramo držat drug z drugim in si pomagat, saj ta mladi nimajo časa Whistle .

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.04
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 01, 2016 2:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za prijazen odgovor in sploh prijaznost.

Časa imam dovolj. Mislim, da letos še ne bom umrl in sploh da imam časa še nekaj let...

Pozdrav
VS

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 02, 2016 8:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vilko, bootloader za ta kristal je preveden in tudi sproban. Brez problema dela upload programa, preko serijskega porta (115K), v mego328, prav tako se lahko preko serijskega porta pogovarjam z mego na 9600B.
Preveriti je potrebno še standardne časovne funkcije.
Našel sem tudi knjižnjico za I2C za tinyja, ki nima implementiranega I2Cja, torej mora biti nekaj podobnega kot je v Bascomu.
Bom pogledal, kako je spisana in javim.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.04
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 02, 2016 8:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preveč si prijazen in me zadolžuješ.
Mi boš vse razložil, ko se dobiva, enkrat če 10 dni.
Ta teden imam, no svoje obveznosti, čeprav penzionist. (vnuku, maturanti, zdravniki,,,)

Tudi jaz sem nestrpen.

Pozdrav
VS

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 03, 2016 4:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vilko, nič te ne zadolžujem!
Tole spreminjanje frekvence kontrolerja me je že nekaj časa matralo in tole je bila, enostavno, prilika, da probam kako in kaj.
Našel sem tudi knjižnjico za programski I2C, kjer lahko določiš porte (SDA,SCL) po svoji izbiri.
Medtem, ko čakam na ATmega1284p, bom še tole knjižnjico preizkusil na nekaj I2C ICjih, kajti tem knjižnjicam iz Neta ni vedno za verjeti, posebno, če so pisane za starejše verzije Arduino IDE.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group