www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Explorer-Google-pomoč

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 01, 2016 10:19 pm    Naslov sporočila:  Explorer-Google-pomoč Odgovori s citatom

Pozdrav!
Rabil bi pomoč za namestitev Google Chrome.
Očitno sem kljub Avast-u dobil nek virus na boot in tako se mi Windows XP zaganja,prekine, zaganja... do neskončnosti.
Zamenjal sem disk, kjer pa imam nameščen Explorer.
Vse lepo in prav, vendar ko z njega hočem na Google, gmail..., mi javi da :Internet Explorer cannot display the webpage.
Zato bi prosil če mi lahko kdo od tukaj pošlje link do google strani, da bi tako odtod prišel na to stran in si namestil Chrome.
Nisem neki stručko v sw, mogoče sem si narobe zadal rešitev, rad bi pa vsaj poskusil Very Happy

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 02, 2016 11:03 am    Naslov sporočila:  Re: Explorer-Google-pomoč Odgovori s citatom

laura je napisal/a:
Internet Explorer cannot display the webpage

Če gre za HTTPS je lahko problem v napačnem datumu na PC-ju. Ali pa ni omogočena prava enkripcija, kar se pogosto zgodi v primeru predpotopne različice brskalnika.
Ali res ne poznaš URL-ja od Google-a, ali samo vprašanja ne razumem pravilno? Ali imaš v mislih direktno povezavo na Google Chrome? Slednje je HTTPS in boš potreboval ustrezno funkcionalnost.
Okuženi disk vstavi v drug PC ali pa PC s tem diskom zaženi s katerim live CD-jem in poskeniraj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 02, 2016 2:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej boš moral rešiti okužbo. Šele nato inštalirati drug browser, saj se lahko vrtiš v krogu.
Lahko tudi reinštaliraš IE preko starega, če so datoteke sfižene/spremenjene zaradi virusa.
Link do IE8 za XPje.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 04, 2016 8:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

najprej moraš izbrati privzeti brskalnik .

če imaš privzetega in hočeš brskati s chromom se ta ne more logirat ker nima poverilnic,

najprej moraš na

moj računalnik / orodja/možnosti mape/ vrste datotek

in pobriši datoteke z expolorejevim znakom ( predvsem html , htm.....

potem v naslovno vrstico vrstico vpiši en internetni naslov npr www. siol.net in te

bo vprašalo s čim ga želiš odpreti , takrat mu daš link do mape z chrome.exe in

rečeš da je to tvoj privzeti brskalnik

PS: lahko imaš tudi chrome portable

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 06, 2016 5:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rešil zadevo z nadgradnjo XP-jev na SP3.
Ne bom o podrobnostih ker jih je sigurno milijon.
Mislim da sem naredil vsaj 3 doktorate iz elektronike, računalništva, informatike...
Sem se pa vsaj dosti naučil Mr. Green
Hvala vsem za nasvete!

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group