www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

ToyRep - nizkocenovni 3d tiskalnik.
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 24, 2016 9:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Takšen je kot ga ti določiš.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 24, 2016 9:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za Bizgeca in nas ostale bizgece sem začel novo temo, v kateri bi bilo pametno zbirati takšne nasvete.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 25, 2016 6:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!

Ima kdo kose za toyrap v kakšnem nevtralnem 3d formatu ala step?. Želel bi si malce predelati osnovo, ampak je STL precej neugoden za bilokaj, razen za tisk. V najslabšem primeru se bom lotil prerisovanja.
Tak okviren plan je je preskočiti 28BYJ-48 za osi in bi kaj začel z http://www.banggood.com/2-Phase-4-Wire-35-Stepper-Motor-0_9-degree-20mm-3D-printer-Stepping-Motor-p-1042693.html
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 25, 2016 6:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uvozi *.stl datoteke v tvoj program! Reci v kakšni obliki bi rabil in katere dele. Na sliki je predelano na tvoj motor. Jaz sem tudi predelal na takšne motorje.

.....

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 25, 2016 8:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sej sem, ampak je STL datoteka sestavljena iz trikotnikov, kar mi kot strojniku ni najbolj všeč, ampak bom očitno moral preživeti Smile


Zajeta slika1.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  64.98 KB
 Pogledana:  6 krat

Zajeta slika1.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 25, 2016 8:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S katerim programom pa delaš?
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 25, 2016 9:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

solidworks 2013 ( z licenco). Sej površine so so ravne, ampak so sestavljene iz trikotnikov, bolj je težava pri luknjah in radiusih. Sem si želel zložit cel printev v sestav, da se lažje vidi in korigira stvari, pa je težava pri relacijah med kosi, sam krogi niso krogi. bom že rešil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 25, 2016 9:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
... Reci v kakšni obliki bi rabil in katere dele...


Klik

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein


Nazadnje urejal/a Branez Pon Apr 25, 2016 9:05 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 25, 2016 9:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri mojem ruskem sistemu imam tak motor na x osi in brez problemov premika iztiskač (made by Brane) levo desno. Na iztiskaču je nizkocenovni steper ,kjer zračnost nima pomena. Ob kombinaciji treh večjih motorjev za os z in y je strošek vse motorjev okoli 37 €.

Ko mi bo print stekel bom ruske dele zamenjal z izprintanci. Wink



IMG_20160425_084124.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  375.57 KB
 Pogledana:  14 krat

IMG_20160425_084124.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 25, 2016 9:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@boriskozjan si našel? V vsakem programu je ta možnost, pa bil strojnik ali električar! Jaz spadam v drugo skupino. Doubt
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 25, 2016 9:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sevada sem tole iskal na spletu, ampak ni razlike, samo pogled je enkrat shaded enkrat pa shaded with edges.


Zajeta slika2.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  42.17 KB
 Pogledana:  0 krat

Zajeta slika2.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 25, 2016 9:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V Sketchupu pa se lepo uvozi brez tistih trikotnikov.


Untitled.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  258.86 KB
 Pogledana:  19 krat

Untitled.png



_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 26, 2016 8:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

solomojster je napisal/a:
Pri mojem ruskem sistemu imam tak motor na x osi in brez problemov premika iztiskač (made by Brane) levo desno. Wink


Tole vzamem nazaj. Danes sem mali motorček zamenjal z velikim na x osi. Malček je pri hitrem printanju "čebeljega satovja" zgubljal korake in izprintanci so bili zamaknjeni.
Sedaj je motor kot je treba in izprintanci so brez napake in so tudi uporabni.(za drugi dan vajenške dobe so odlični) Dancing
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 02, 2016 9:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadnji čas sem kar precej delal s koračnimi motorji. (V pogon sem spravil kar nekaj 3d printerjev) Dobil sem kar nekaj koračnih motorjev za katere nisem imel podatkov. V ta namen sem si naredil eno testno vezje, kjer sem lahko "korakal" in tako preštel koliko korakov na obrat ima motor.
Sedaj sem vse skupaj spravil na vezje. Za osnovo sem vzel eno arduino plato. Naredil sem še eno dodatno vezje za driver displej in rotacijski enkoder. Program sem spesnil v assemblerju. Za enkrat tester omogoča štetje korakov in testiranje hitrosti. ***klik***


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 6:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Zadnji čas sem kar precej delal s koračnimi motorji. (V pogon sem spravil kar nekaj 3d printerjev) Dobil sem kar nekaj koračnih motorjev za katere nisem imel podatkov. V ta namen sem si naredil eno testno vezje, kjer sem lahko "korakal" in tako preštel koliko korakov na obrat ima motor.
Sedaj sem vse skupaj spravil na vezje. Za osnovo sem vzel eno arduino plato. Naredil sem še eno dodatno vezje za driver displej in rotacijski enkoder. Program sem spesnil v assemblerju. Za enkrat tester omogoča štetje korakov in testiranje hitrosti. ***klik***


Z vgradnjo različnih motorjev so verjetno težave. Najevčja je verjetno pri vgradnji motorjev za z os. Pri toy printerju ,ker ima naprintano luknjo za mali steper in samo ta paše noter.(na Z osi) Če pa lastnik potem najde dva boljša steperja iz printerjev nastane težava.
Ker je to nizkocenovni printer (še toliko bolj je ,če najdemo steperje v reciklaži) ,bi lahko rešili problem z vmesnimi pušami...
-puša mali steper
-puša veliki steper
-puša zamaknjene luknje
-puša BraneZ Anxious

Sicer pripravljate alu-toya, kjer teh težav verjetno ne bo.....


Mimogrede je Cura samo za ultimaker-ja, ali tudi za druge tipe tiskalnikov ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group