www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Odnos podjetij in samostojnih podjetnikov do posameznikov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
DenisH
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Sep 2012 0:05
Prispevkov: 95
Aktiv.: 0.68
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2016 9:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok je napisal/a:

S čim se pa ti ukvarjaš - kaj delaš - od česa živiš, da si tako pameten in vzvišen in imaš tak način komunikacije?


Hmm, kako naj ti odgovorim na tole kapciozno vprašanje: V bistvu te niti ne zanima to kar sprašuješ, ampak je bil tvoj namen napasti sogovornika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2016 10:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdaj si pa res pokazal kdo si in zakaj se je tvoje povpraševanje o uslugi končalo kot se je ...

Očitno si "poslovnež" ki samo Boo hoo! in cenka ter misli, da mu morajo drugi zastonj služiti ... Laughing
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Joze11
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 21 Apr 2016 11:43
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.06

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2016 11:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DenisH
Če bi mene klical bi ti tudi jaz računal 50€. Zakaj? Postavi se v mojo kožo.
Če hočem napraviti eno luknjo moram stroj ščistiti in pripraviti zate. Pripraviti moram program zate ter zamudim 5. minut za izdelavo. Ampak v končni meri sem porabil več kot eno uro.
Če bi bil prijazen do mene bi rekel ma daj pojdi in plačaj pivo. Ampak kot vidim iz prvega članka si tipu vstrajno težil in zato ti je vrgel ven to ceno.

To ni, da imajo polno rit vsega, ampak da imajo dovolj dela in nimajo časa neki tečnobi izrezati luknjo, ki bi jo lahko mimogrede napravil sam. Šestilo narišeš krog, po notranji strani navrtaš luknjice in z pilo napravil do mire.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3463
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2016 12:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko smo imeli gužvo, delali po 12, 14 ur na dan, vse sobote in nedelje, pa je prišel nekdo, da mu zavarim alu karter.
Pa mu ga nisem in mu ga ne bi za NOBENO CENO. Niti za 50, niti za 100 eurov.
Pa je bil kar vztrajen in sem ga na koncu skoraj moral spoditi, da je nehal.
Ko imam pa čas, jih pa varim za 20 dkg kave ali kako pivo.

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2016 1:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tudi jaz se znajdem na tej strani in včasih komu res težko razložiš, da če je gužva in če je od nekega stroja odvisno delo še 20 delavcev, da ga pa res ne morem nekje vmes stisnat. Cena je pri tako enostavnem in majhnem kosu res močno odvisna od tega kdo stopi čez vrata in kakšen odnos ima. Najbolj so običajno problematični kakšni penzjonisti, ker se jih zmeraj mudi ali pa kakšna gospa, ki ji je keramičar povedal, da čez 1 uro pa res rabi RF jašek na sredi garaže, ker drugače ne bo mogel položiti ploščic.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DenisH
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Sep 2012 0:05
Prispevkov: 95
Aktiv.: 0.68
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2016 2:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok je napisal/a:
Zdaj si pa res pokazal kdo si in zakaj se je tvoje povpraševanje o uslugi končalo kot se je ...

Očitno si "poslovnež" ki samo Boo hoo! in cenka ter misli, da mu morajo drugi zastonj služiti ... Laughing


Iztok iz spoštovanja do števila tvojih prispevkov in času tvojega članstva, se v konkretni temi ne bom več zapenjal s teboj. Najverjetneje si OK človek, ampak očitno sva se spoznala na napačen način. Mogoče bova še kdaj dobra frenda Very Happy

Kar se tiče situacije očitno narobe razumete: meni ni nobeden rekel, da je gužva, da ne znese, itn..., ampak je bilo v 1. primeru jasen NE, v 2. primeru pa da ni primernega orodja, čeprav se je kasneje izkazalo, da temu ni tako. Tisti, ki si narobe razlaga naj še enkrat prebere moj prvi prispevek. Nikoli ni bilo govora o tem, da ni časa. Lahko bi mu bil pustil obdelovanec tudi za 2 tedna, samo da mojster naredi. Six pack, kava, bonboniera pri meni ni bil nikoli problem. Vsakič sem vsakemu še kaj dal v znak hvaležnosti, za opravljeno uslugo.

Tako pač je s temi podjetniki. Ni posluha za navadne občane. In ko se enkrat vsega najejo, začnejo biti nesramni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.41
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2016 5:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno če ne bi ti težil obema, bi dobil prijazen odgovor kot so že vsi drugi na forumu povedali. Jaz tudi "pametnim" nabijem ceno. Tako imam mir za naprej in tak se mi ne nariše več pred mano v proizvodnji.
Vsi padalci mislijo da je tako kot it to po kruh, narocis in trgovka mora po pravilniku zapakirat kruh v 0,15sek drugače kruh smrdi.
Vsak ki ima proizvodnjo in kot so že povedali v temi, da se dela po 12h in vikende da se izpopolni plane, ve da bo zaradi te usluge vredne ene pive trpela proizvodnja bo kar zavrnil zadevo.
mogoče si ti razumel to kot osebno žalitev, vendar tako je. Se ti pa odpira poslovna priložnost, nabavi stroj pa začni delat uslugice za six packe Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2016 6:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DenisH je napisal/a:
... Kar se tiče situacije očitno narobe razumete: meni ni nobeden rekel, da je gužva, da ne znese, itn..., ampak je bilo v 1. primeru jasen NE, v 2. primeru pa da ni primernega orodja, čeprav se je kasneje izkazalo, da temu ni tako. Tisti, ki si narobe razlaga naj še enkrat prebere moj prvi prispevek. Nikoli ni bilo govora o tem, da ni časa. Lahko bi mu bil pustil obdelovanec tudi za 2 tedna, samo da mojster naredi. Six pack, kava, bonboniera pri meni ni bil nikoli problem. Vsakič sem vsakemu še kaj dal v znak hvaležnosti, za opravljeno uslugo.

Tako pač je s temi podjetniki. Ni posluha za navadne občane. In ko se enkrat vsega najejo, začnejo biti nesramni.

Jaz te vidim kot nekoga, ki še nikoli ni preživel niti ure pri kakšnem obrtniku ali firmi, ki ima maloserijsko ali pa velikoserijsko proizvodnjo. Imam pa te za toliko razgledanega da zagotovo veš, da v unikatni skoraj butični proizvodnji ni zaslužka za preživetje ker je takih "šlosarskih" delavnic ogromno in so cene uslug komaj za preživetje. Kot so že pred menoj napisali je treba razumet, da "padalci" kot si bil ti zahtevajo ustavitev proizvodnje ali prenastavitve stroja, kar za seboj takoj potegne najmanj uro dela, čeprav bo tvoja luknja narejena v minuti, ko se bo nož zavrtel.
Ker pa taki ljudje nimajo časa to razlagat vsakemu laiku pač na kratko rečejo, da se ne da ali pa še krajše z besedo NE!

Če si potem še odreagiral enako kot na moj sarkazem "vtakni si v rit" pa ni čudno, da si pri njih oplel po kratkem postopku.

Razumeti moraš, da morajo taki na uro zaslužiti vsaj 50€, da lahko plačajo vse dajatve in stroške delavnice ter delavcev. Če so se zakreditirali in nabavili Hi-Tech stroje pa je ura minimalno 100€, ki bi mu jih ti s svojo malenkostjo dobesedno zapravil.

V življenju in pri delu je vedno potreba gledat na stvar iz obeh strani, če jih še ne poznaš. In če jih ne poznaš, pa ni treba biti takoj brezobrazen ampak je bolje, če malo pogledaš še v ozadje druge strani in potem razumeš obe strani.

O tvojem delu pa sem te spraševal ne zaradi napada, ampak zato, da bi ti dal primer kako bi izgledalo, ko bi nekdo prišel do tebe s prošnjo, ki bi se tebi zdela malenkost in bi ti povzročila samo zapravljanje časa in stroške.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DenisH
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Sep 2012 0:05
Prispevkov: 95
Aktiv.: 0.68
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2016 6:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@pobesneli : No ne vem, če so mi ravno vsi povedali na forumu isto, kot ti to trdiš. Je nekaj takih, ki se strinjajo z menoj, pa verjetno jih je še več. Se pa zavedam, da so na tem forumu tudi ljudje, ki so podjetniki in najverjetneje zdaj taki najbolj grizejo, med njimi tudi ti. Vi podjetniki napačno sklepate, da je vedno stranka tista ki je zatežena. Je pa to seveda stvar perspektive.

Bi mogoče celo razmislil o tvojem predlogu za poslovno priložnost glede mašine in six packov, ker si podjetnik, ampak glede na tvoj nick da si pobesneli , bom o tem še malo razmislil Doubt


@Iztok - sem delal v proizvodnji, vem kako je
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2016 6:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kdaj boste nehali? Samo to bom rekel: lepa beseda...
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4581
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2016 7:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Točno tako
Lepa beseda velikokrat pomaga. Očitno se nisi držal tega slogana zato tak odgovor.
Glede cene. 50€ je dobra cena za en kos. Če bi dal delati 10. kosov bi bila cena 60.€
Sicer pa so ti večina lepo razložili zakaj je tako.
Lahko pa odpreš privat in delaš samo unikat in maloseriske proizvode za par EUR. Mogoče ti bo na koncu meseca, ko plačaš vse dajatve celo ostalo za kako pivo Cool

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2016 8:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SimonS je napisal/a:
Mogoče ti bo na koncu meseca, ko plačaš vse dajatve celo ostalo za kako pivo Cool
Zgolj pod pogojem, da doma že ima primeren prostor ter da mu nekdo podari stroje in orodja.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DenisH
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Sep 2012 0:05
Prispevkov: 95
Aktiv.: 0.68
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2016 9:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na to, da je moderator pozval k ustavitvi te teme, bom spoštoval njegovo odločitev.

Edino dodal bom še to za moj konec: pokličeš sogovornika, se predstaviš, poveš kaj bi rad, vprašaš če je to možno in prosiš če ti naredi. Če je to pravilo da lepa beseda lepo mesto najde, potem sem upošteval vse aspekte tega obnašanja. Ampak ne boste verjeli - odgovor je bil kljub temu ne. Čudno kajneda? Če bi pa vi podjetniki radi, da vmes grem še malo na kolena in se malo še zajokam, ter pri tem vam še malo podplate poližem, to pa ne bo šlo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2016 9:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Recimo, da si naletel na človeka, ki je vstal na levo nogo, prejšnji dan ni dobil..., pa imaš to siituacijo.
Recimo, da niso in ne bodo vsi obrtniki in podjetniki stalno takšni. Prišli bodo časi, ko bodo oni skakali za vsako stranko.

Ni mi pa všeč posploševati stvar. V svojem življenju sem marsikaj požrl, pa imam še vedno jeklene živce in malo penzijo, ki jo mislim čim dlje koristiti, zato me ne more nekaj takšnega iztiriti.

Pa še en pregovor iz južnih krajev: "Uzdaj se use i u svoje kljuse!" Wink

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2016 10:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Podjetja in podjetniki, ki imajo svojo proizvodnjo zapolnjeno, se bodo čisto logično izogibali "motečim" unikatnim opravilom, ker je to zanje preprosto predrago in si tega ne morejo privoščiti ali pa si to zelo težko privoščijo, sploh za navadne smrtnike zmerno ceno.

Lepa beseda bi mogoče pomagala ampak ne povsod, vsaj ne tam, kjer nikakor nimajo časa motiti proizvodnje z nekimi minimalističnimi željami... ampak mogoče, res samo mogoče, bi nekoč mogoče uspel ujeti kakšno luknjo, kjer bi mogoče našli čas. Veliko več verjetnosti bi bilo pri malem podjetniku. Pogosto je bolje nesti kar k šušmarju, ki bo imel čas ampak ne pravega orodja...

Če še enkrat realno pogledamo na vse skupaj, kdor ima proizvodnjo in storitve zasedene, se mu ni treba ubadati z malenkostmi, to je dejstvo in to še ne pomeni, da imajo polno rit vsega. Podjetnik mora izbirati smiselno, jasno je, da če je dela dovolj, da bo vsak izbral tisto, ki mu prinese največ. Ne pozabljajmo, da je treba vsak mesec poravnati kar veliko stroškov... Evil or Very Mad

Če rabim posebno storitev ne oklevam, vprašam pri različnih podjetjih in podjetnikih, večkrat se zgodi, da dobim negativen odgovor, ampak jaz se ne dam. Povem, da razumem kako to gre, hkrati pa prosim, če imajo kakšno koristno informacijo kdo bi mi lahko to naredil, nemalokrat dobim koristen odgovor, ki celo obrodi sadove. Kadar dobim negativen odgovor, se tudi pozanimam o pogojih, da jim naslednjič ne bi kradel čas z minimalističnimi željami, če pa bi imel nekaj večjega, pa mogoče lahko računam nanje, koristno je namreč vedeti na koga in pod kakšnimi pogoji se lahko obrnem.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'


Nazadnje urejal/a v.j. Pet Apr 22, 2016 10:44 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group