www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Odnos podjetij in samostojnih podjetnikov do posameznikov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
satelitko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 13:27
Prispevkov: 1752
Aktiv.: 7.87
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 22, 2016 10:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eh, sem že napisal en malo daljši post, pa sem se rajši ugriznu v jezik.

V glavnem, dokazal si nam, da si en težak. Upam, da se najine poti v življenju ne prekrižata.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3468
Aktiv.: 16.55
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2016 7:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Napišem še to izkušnjo in sicer z znano in prijazno , uspešno firmo Akrapovič.
Prosil sem jih, če mi naredijo izpuh za čoln, ker je zahteven izdelek, ki ima povsod dvojne stene, vmes oblito z vodo.
Pa imajo prototipno delavnico, kjer bi to komot nardili. Imajo stroje za krivljenje, varilce, skratka res bi to šlo čez z malo truda.
Pa so me tako skinili, da mi potem še krivin niso hoteli prodat in moram sedaj delat z varilnimi loki.
Bil sem prijazen, jih prosil, razlagal, pa nič.
Človek, ki sem ga imel za vezo, me je odpikal 100 na uro.
Sicer je bil prijazen, celo mi je dal nekaj nasvetov, a delali mi niso in cena ni bila vprašanje- sploh še nisva prišla do tam.
Pa jim nisem zameril, ker sem že pred klicem tja bil v veliki meri prepričan, da ne bodo sprejeli.
Pa ni to en kos za 10 eurov, ampak bi stalo dosti dosti več...

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7769
Aktiv.: 34.89
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2016 7:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
... V svojem življenju sem marsikaj požrl, pa imam še vedno jeklene živce ...
Očitno ti tudi! Applause
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Joze11
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 21 Apr 2016 11:43
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.06

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2016 9:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Očitno nekatirim res ni nič jasno d'oh!
Koliko gremo stavit, da me bodo na NASA gladko zavrnili, če jih grem prosit, če mi razvijejo modelarsko raketo. Pa imajo vse. Znanje in orodje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DenisH
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Sep 2012 0:05
Prispevkov: 95
Aktiv.: 0.67
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2016 10:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

satelitko je napisal/a:

V glavnem, dokazal si nam, da si en težak. Upam, da se najine poti v življenju ne prekrižata.


Bom še tebi odgovoril, čeprav sem rekel, da v tej temi na poziv moderatorja ne bom več pisal: Žalostno da profiliraš osebnost človeka z enim in edinim postom v temi. A nisi malo strog, da upaš da se najine poti nikoli ne prekrižata? Če bi se srečala, mislim da ne bi bil razočaran.

Sicer pa edini, ki mi je v temi argumentiral na nivoju, je bil @Dorijan. Mnenje je podal strokovno, argumentirano. Dosti mnenj je bilo takih, ki so slonela na delanju norca. OK eni pač tako zagovarjajo stališče.

Tiste podjetnike, ki jih poznam, mi naredijo brez oklevanja. Kakšnega počakam dan ali dva, ampak mojster zrihta. Je pa res, da ne poznam nobenega, ki bi rezal pločevino (se pravi odsotnost osebnega poznanstva) in sem pri takem podjetniku, glede na obseg storitev, pač padel pod kategorjo "padalcev", kot nas tukaj nekateri tako imenujete.

Sicer pa zanimivo, kako nekateri podjetniki uporabljajo slikovit izraz za nekatere stranke: "padalci". Naučite se, da so vse stranke: stranke. Ne glede na to, koliko EUR ima v žepu. Je pa res da najbrž do vas pridejo različni profili ljudi, in če že tako radi umeščamo reke, potem imam tudi jaz še enega: 100 ljudi 100 čudi.

@Joze11 - sem bil pred leti mladinski prvak v modelarskih raketah, tako da mogoče lahko jaz naredim za NASO kakšno, če že rabijo Very Happy Bojo vsaj videli kako se delajo dobre rakete Cool
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1746
Aktiv.: 12.58
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2016 11:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko si odprl temo sem imel samo en pregovor v mislih, ki so ga kasneje tudi napisali:"Lepa beseda lepo mesto najde!"
Ljudje smo različni. Očitno (še) nisi naletel na pleh mojstra, ki je pripravljen (pre)živeti od drobtinic in ne zgolj celega hlebca.
Tako kot nekateri vidijo v tvojem uvodnem postu, da so vse malce večje firme in s.p.-ji neprofesionalni in nestrokovni, tako tudi ti vidiš, da te profilirajo po uvodnem postu.

In ravno zato, ker ne poznaš nobenega mojstra, ki bi se ukvarjal z drobtinicami rezanja pločevine ne moreš to isto pričakovati ali bognedaj zahtevati, od drugih, ki so večji.
Vsak od njih že ve ali se mu to tako finančno kot časovno izzide ali ne, če seveda delajo po predpisih (račun, zaloga, DDV, itd.).
Če pa je potencialna stranka povrhu še "pametna" in sama določa tako ceno kot čas za izdelavo/dobavo boš hitro naletel na zgornji primer Akrapoviča in te hitro odpikajo, eni lepo drugi grdo.
Razumeti je potrebno tako ene kot druge in ne posploševati, da so vsi isti.
Forumi so tudi priložnost za izmenjavo izkušenj in gradnjo baze ravno za take primere.
Torej išči dalje in poročaj o uspehu. Mogoče bo še kdo potreboval podobno manjšo storitev.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Joze11
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 21 Apr 2016 11:43
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.06

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2016 11:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Denis čestitam za to.
Drugače te osebno ne poznam, in verjetno si čisto OK fant. Ampak res si dajal občutek, da si tečnoba. Če ti nekdo reče da ne, ti še vedno vstrajaš (prvi post).

Postaviti se je potrebno v kožo privatnika. Očitno res ni imel pravega orodja oz. ni imel časa. Res ne moreš pričakovati drugačen odgovor.
Tudi to, da greš spraševati v podjetje Akrapovič in upaš, da ti bodo opravili storitev je malo mimo. (zato sem dal primerjavo z NASA)

Sicer pa vsak sam postavlja cene za storitve. Evo čisto banalni primer, ki je ne drži ravno, ampak ni pa daleč od resnice:
Odločiš se odpreti s.p. prav za take storitve. Opravljav boš razrez, vrtanj, obdelavo kovin po 1. kos in po niski ceni.
Naprimer za tvoj primer. Izrez luknje boš računal 10€. VERJEMI, da ti bo vzelo kako uro dela, preden vse pripraviš.
Torej tvoja urna postavka je 10€. Na dan delaš 8. ur in 21.dni na mesec.
Takorekoč na mesec zaslužiš 1680€ Ni slabo!
Ampak! Odbij 20% davka, ki ga pobere država in ti ostane 1344€
Kupil si rabljen plazma stroj za 20.000€. Amorizacijska doba je 5 let in boš dal 333€ na mesec. Torej ostane ti 1011€. Potem moraš plačati prispevke za s.p. 340€ pa računovodstvo 100€ pa elektriko in plin 150€ in ti na koncu ostane 421€
Pa pod pogojem, da imaš svoje prostore. In bog ne daj da se ti kaj pokvari. Pa seveda niti pod razno ne moreš koga zaposliti.

Ni več zanimivo kaj? Sedaj razumeš zakaj urna postavka ni 10€
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.34
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2016 11:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DenisH je napisal/a:
... Naučite se, da so vse stranke: stranke. Ne glede na to, koliko EUR ima v žepu. Je pa res da najbrž do vas pridejo različni profili ljudi ...

Po 10. letih dela v trgovini (kot tehnični suport prodajalcem) imam do strank odnos in mnenje, da stranka je kralj dokler se kraljevsko obnaša. Če se obnaša kot govno pa je ... ne glede na to koliko ima v žepu pa četudi se je pripeljala z novim Ferrarijem Cool

Kakšna stranka ali padalec si bil ti, pa veš sam Whistle
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gkrusi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 24 Jul 2007 17:22
Prispevkov: 811
Aktiv.: 3.98
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2016 12:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po pol kg jekla ne greš v jeklarno, ampak v trgovino, ki se ukvarja z mallimi naročili in ima temu prilagojeno ceno, kader in administracijo.

Večja podjetja za razrez običajno sploh ne sprejemajo obdelovancev s strani stranke, zakaj? Ker je v stroj zelo težko vstavit in pozicionirat majhen obdelovanec, bistveno lažje je izrezat celoto iz par kvadratov velikega surovca, ki ga imajo v svoji zalogi in evidenci, ter ga vsa nihova administrativna okolja poznajo. Postopek je namreč precej tog, vendar učinkovit za svoj namen, saj ena oseba naročilo sprejme, druga naročilo obdela in sprogramira, da bo stroj to naredil, potem pa računalnik bolj ali manj samodejno razporedi delo na stroju. Tisti, ki je dejansko za strojem v bistvu več sploh nima drugega vpliva nanj, kot podajanje materiala.
Z ročnim rezalnikom (ki ga takšna podjetja pogosto niti nimajo, ker ga ne potrebujejo, ker ni precizen in ni primeren za serijsko delo), niti takšne luknje ne more naredit, ker bo bolj ovalna, kot če si jo greš sam rezkat z ročnim vrtalnikom in malim svedrom ter pilo.
Takšnega svedra najbrž tudi nima in ga verjetno ne bo naročeval za eno luknjo, pa tudi kakšnega nastavka za štancanje ne bo delal za en kos. No in v takem primeru je čisto res, da nima primernega orodja za to luknjo!

No in ker si vseeno vstrajal, ti je ponudil možnost, da kaj spakla, torej ustavi proizvodnjo in gre izjemoma za ta kos programirat stroj in pozicionirat obdelovanec, kar pa v dosti manj kot eni uri ne bo naredil. No in če od ponujenih 50 € odšteješ davek si še le na 40 €, pa še delovno uro stroja (ki je običajno že sama po sebi toliko vredna), ter ostale stroške in da želi še sebe plačati za ta čas, je verjetno prej v minusu, kot da je s tem kaj zaslužil in ti mu zatežiš, da je predrag, dal pa ti je pošteno ceno.

Drugo bi bilo, če bi bila stara kolega in bi namesto, da gre domov s tabo spil pivo in ti to vmes naredil v svojem popoldanskem času, ker pa kolega očitno nista, nima dobrega razloga in časa, da bi to počel, saj 8 ur skupaj z nadurami zelo hitro mine.

Pa mimogrede, da se omeni podjetje na tem forumu je proti pravilom, gre pa tudi za nek način blatenja nič krivega podjetja.

_________________
Zakaj bi bilo preprosto, če je lahko zakomplicirano???
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DenisH
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Sep 2012 0:05
Prispevkov: 95
Aktiv.: 0.67
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2016 1:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

gkrusi je napisal/a:

Pa mimogrede, da se omeni podjetje na tem forumu je proti pravilom, gre pa tudi za nek način blatenja nič krivega podjetja.


Na tvoj predlog sem popravil uvodni post. Sedaj se ne vidi več za katera podjetja se je šlo. Niti ni pomembno kdo so bili podjetniki /podjetja. Pomemben je odnos. Jaz pač s svojimi strankami postopam profesionalno in nisem navajen takega odnosa. Mislim pa da določenim podjetnikom manjka malo empatije.

@DusanK - tvoji predlogi so mi večkrat pomagali iz zagate, tako da bom poročal Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3468
Aktiv.: 16.55
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2016 1:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Joze11 je napisal/a:

Tudi to, da greš spraševati v podjetje Akrapovič in upaš, da ti bodo opravili storitev je malo mimo. (zato sem dal primerjavo z NASA)


Sem pred tem dobil informacije, da so pripravljeni delat tudi kak unikat in ker so edini v SLO, ki bi bili sposobni narediti tak izpuh, sem se pač obrnil na njih. Če ne bi vprašal, bi me žrlo, ker morda pa bi.....
Pa še 1x- bil sem pripravljen na konkretno ceno, pa do tja sploh nismo prišli.

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.33
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2016 6:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Joze11 je napisal/a:

Tudi to, da greš spraševati v podjetje Akrapovič in upaš, da ti bodo opravili storitev je malo mimo. (zato sem dal primerjavo z NASA)


Tudi če to sprašuješ kot lastnik podjetja katerega solastnik si, v tem podjetju pa razvijate prototip čolna za katerega rabiš izpuh? ( Ne gre za modelček čolna ampak za konkreten gliser višjega cenovnega razreda in performans) In sledila naj bi tudi (malo)serijska izdelava takih čolnov?
Hmm primerjava Akrapoviča za izdelavo prototipnega "auspuha" in NASA-e za izdelavo modelarske raketice je pa malenkost mimo, se ti ne zdi?

_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7769
Aktiv.: 34.89
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2016 7:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DenisH je napisal/a:
...
sem bil pred leti mladinski prvak v modelarskih raketah, tako da mogoče lahko jaz naredim za NASO kakšno, če že rabijo Very Happy Bojo vsaj videli kako se delajo dobre rakete Cool
Mogoče pa se smatra za drugega... Think


Lahko bi pa nehali prej preden bo kdo užaljen.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
siljo
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Okt 2003 8:08
Prispevkov: 1035
Aktiv.: 4.65
Kraj: Ribn'ca

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 23, 2016 7:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@DenisH ne vem zakaj toliko polemike!?
Kot je že nekdo dejal, če bi imel časa dovolj bi naredil za pivo, če pa je trenutna proizvodna prevelika, se niti za 100€ ne splača!
Če bi normalno odnehal pri prvem vprašanju verjetno tudi nadaljevanje pogovora ne bi bilo "živčno" ....
Poskušiš drugje in verjetno bi ti tudi na tem forumu ali kateremkoli drugem to uslugo nekdo ponudil zastonj!

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.61
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 24, 2016 10:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slowfly je napisal/a:

Hmm primerjava Akrapoviča za izdelavo prototipnega "auspuha" in NASA-e za izdelavo modelarske raketice je pa malenkost mimo, se ti ne zdi?

Hoj
Mogoče je Jože mislil z tem, da imajo oboji laboratorij za lastne potrebe in ne delajo za druge...

Drugače pa ro-bi izgleda zelo huda zadeva. Čestitke za dobro opravljeno delo in veliko užitkov med vožnjo!

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group