www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kateri antivirus? Mojemu se je utrgalo!
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
erbi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Okt 2011 16:40
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.39
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 03, 2016 4:06 pm    Naslov sporočila:  Kateri antivirus? Mojemu se je utrgalo! Odgovori s citatom

Že veliko let na XP32 uporabljam NOD32 in sem bil z njim zelo zadovoljen. Vseskozi je delal brez problema, sedaj se mu je pa dobesedno utrgalo.Task manager kaže, da zjutraj porabi cca 135Mb, zvečer pa pride na 1.5Gb. Ko se ne zmore več širit se sam od sebe resetira. Če vklopim skype vse skupaj zablokira, kdaj pa kdaj pa sistem javi celo, da je disk C in D zaklenjen in se nanj ne da pisat.

Na tehnični pomoči nimajo pojma, ali pa nočejo pomagat. Vse kar sem dobil pomoč od njih je to, da so napisali:
[quote
]Srečni ste lahko, da je samo toliko. Imamo stranko, ki ji kuri preko 2.5Gb
[/quote]
Naj se ne sliši kot reklama, če vprašam, kateri bi bil dober za zamenjavo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2535
Aktiv.: 13.16
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 03, 2016 4:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se pravi, licenco imas. Ni piratski.

Poskusi MSE, je zastonj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1736
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 03, 2016 5:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koliko spomina in kakšno konfiguracijo pa imaš ?
Bolj se razpiši ali daj sliko Task Managerja sortirano po Uporabi pomnilnika (primer v pripeti sliki).
Kdo porabi toliko spomina? Ekrn.exe ?
Reinštaliraj NOD32. Torej najprej ga deinštaliraj, restartaj komp, na novo inštaliraj, restartaj komp in nato opazuj, če se dogaja isto.
Imaš komp čist (brez spyware/adware zajedalcev in virusov) in ali imaš še kake druge težave ?



Task_Manager_XP.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  215.21 KB
 Pogledana:  13 krat

Task_Manager_XP.jpg



_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
erbi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Okt 2011 16:40
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.39
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 03, 2016 5:36 pm    Naslov sporočila:  konfiguracija Odgovori s citatom

Procesor je AMD64, 3GHz, Ram 6GB, disk 500Gb SATA
Ja, kritičen je ekrn.exe
Celoten antivirus je bil odstranjen. Takrat je bila ver 8. Pri ponovni namestitvi se je namestila ver 9. Ker to ni pomagalo, sem šel namestit še predizdajno različico. Tudi ni.
Comp je bil po deinštalaciji resetiran, ravno tako po inštalaciji.

Sedaj sem namestil ver 7 in je zaenkrat poraba 160Mb.

Drugače pa je računalnik čist in ne lavfa nič posebnega (Firefox, Thunderbird, beležnica in paintDotNet). Tudi če vse pogasnem ni spremembe.



ekrnexe.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  32.2 KB
 Pogledana:  6 krat

ekrnexe.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DenisH
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Sep 2012 0:05
Prispevkov: 95
Aktiv.: 0.68
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 03, 2016 7:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na XP-jih in Win 7 uporabljam Panda Free Antivirus (brezplačno različico). Sem zadovoljen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1325
Aktiv.: 11.93
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 03, 2016 11:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na XP uporabljam AVG free, na win7 enako. Poraba je žal zadnja leta začela vztrajno naraščati, ampak v mejah normale, ne bremza sistema in ne dela težav, še posebej, če se mu malce pristriže peruti in omeji samosvoje trmoglavosti.

Z NOD32 imam izkušenj le toliko, kolikor jih dobim na računalnikih, ki jih dobim v servis. V primerjavi z AVG je NOD32 popolnoma neuporaben, lažnjivi in nedelujoč, kadar je treba, zato je zame na črni listi. Tudi AVG ni brez napak in ni vsemogočen, tako kot ni vsemogočen noben antivirus... treba je dodati lastno pamet in nekaj discipline, da se ne obiskuje kar vseh spletnih strani po vrsti in ne odpira kar tako vseh sort datotek, priponk, ....

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.21
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 8:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jaz imam MSE ( še nisem ugotovil zakaj ) se pa splače res dat gor

malwarebytes

ne glede po kakšnih straneh hodiš tako zadovoljen da bom naslednjič kupil kar licenco

( to sem dobil iz packa za 5 računalnikov free )

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kastaneda
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 11:18
Prispevkov: 458
Aktiv.: 2.61

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 8:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Avast free - poraba 3.800 k.
_________________
LP
Srečko
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
erbi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Okt 2011 16:40
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.39
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 8:49 am    Naslov sporočila:  krivec Odgovori s citatom

Kot kaže je glavni krivec WIN XP. NOD32 dela normalno, če imaš prastaro verzijo 7, Dropbox bo vsem ki imamo namizne različice z avgustom 2016 prekinil povezavo in nas blokiral, PaintDotNet ne podpira več XP, .... Na WIN 8 in 10 se ne da več namestiti dvojnega bootable, torej WIN in Ubuntu....

To je živo plačano izsiljevanje!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 9:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, težko bi rekel izsiljevanje, če govorimo o sistemu, ki je star 20 let. XP je pač XP. Novi sistemi so grajeni popolnoma drugače in zagotoviti brezhibňo delovanje povsod je komplicirano in drago. Saj ti tudi guma od današnjega golfa ne paše na tistega iz leta 70...
Sicer sem jaz že davno nehal eksperimentirati z antivirusi. Microsoftov security essentials, pa je. Zastonj. Da bi plačeval za AV? Celo vsako leto? Ma ni variante!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 1:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem precej let uporabljal Avast. Sedaj sem dodal na seznam zraven pri frišno inštaliranih mašinah še Panda free antivirus, ker sem nekje gledal primerjalni test in si vzame zelo malo resursev ter pri pregledu datotek ima dosti manj napačnih „zadetkov” napram Avastu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 2:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če pa že trolate, kaj kdo uporablja, bom pa še jaz, uporabljam Sophosa tam nekje od 92' leta in ni me še okoli prinesel ali kaj drugega in še vedno se je pokazalo, kadar je javil, da je nekaj narobe je tudi bilo.
Dela v ozadju, kot da ga ni. Kar se pa bremzanja mašine tiče, dvomim (oz. prepričan sem), da je kateri antivirusni program, ki ne vpliva na hitrost.
In Sophos je za osebno (domačo) uporabo zastonj.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 3:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni ga je bremzal nod32, AVGfree, F-secure. Omenjal jih nisem iz preprostega razloga, bili so naloženi in v uporabi samo kakšen teden skupne uporabe potem je vsak letel dol. To je moj trol v praksi, zakaj pa sem napisal že v prejšnjem prispevku bom pa probal ob priliki še tvoj predlog.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1736
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 4:07 pm    Naslov sporočila:  Re: konfiguracija Odgovori s citatom

erbi je napisal/a:
Procesor je AMD64, 3GHz, Ram 6GB, disk 500Gb SATA
Ja, kritičen je ekrn.exe
Celoten antivirus je bil odstranjen. Takrat je bila ver 8. Pri ponovni namestitvi se je namestila ver 9. Ker to ni pomagalo, sem šel namestit še predizdajno različico. Tudi ni.
Comp je bil po deinštalaciji resetiran, ravno tako po inštalaciji.
Sedaj sem namestil ver 7 in je zaenkrat poraba 160Mb.
Drugače pa je računalnik čist in ne lavfa nič posebnega (Firefox, Thunderbird, beležnica in paintDotNet). Tudi če vse pogasnem ni spremembe.

Če se poraba spomina povečuje je to lahko posledica neke nove ali nedokončane posodobitve NOD32. 1,2GB je res veliko, pri nič CPU porabe.
Če je zdaj z verzijo 7 OK potem pusti in naj posodablja samo nove protivirusne definicije. Če ti vmes ponudi prenos in inštalacijo nove verzije programa pa bodi pazljiv pri klikanju.
Če se ti vseeno nadgradi na novejšo verzijo potem s klikom na "About" preveri, če se je prenesel tudi "internet protection module 1156B" in/ali pa izklopi (disable) "Protocol filtering". Oba ukrepa omenjajo na Eset forumu. Čitaj ! Poraba Ekrn.exe pri verzijah 8 se je od nenormalno visoke normalizirala na nekje 100 do 180MB, kar je recimo še ok.
Itak pa ti 6GB rama koristi kot lanski sneg, saj ga 32-bitni XP-ji vidijo zgolj do 4GB (v praksi še manj-klikni Nadzorna plošča/Sistem/Splošno- kjer ti piše koliko rama XPji prepoznajo).

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3463
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 5:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam na svojem compu plačan Webroot in dela odlično. Priporočam vsem. Je majhen, neopazen in učinkovit.
_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group