www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kateri antivirus? Mojemu se je utrgalo!
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2016 2:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Avira ima poleg PRO tudi Free različico in po testih je med boljšimi.

https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/windows-7/

Kakor se vidi, največ testirajo na Windows 7, na Win Vista je bil pa test samo leta 2010.

_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2016 9:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za tiste ki imate starejše računalnike z op. sistemom Windows XP priporočam antivirusni program 360 Total Security. Ta ima med orodiji (Tool Box) pripomoček - Patch Up - za pridobitev varnostnih in ostalih posodobitev operacijskega sistema ki vam primanjkujejo.
Uporabna zadeva glede na to da je Microsoft aprila 2014 ukinil podporo za o.s. Windows XP.

Ima pa tudi druge pripomočke ki poskrbijo da je računalnik v dobri formi.
Se splača pogledati. Wink

_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.41
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 3:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede AV: Avast Free me še ni razočaral, vendar za malce zahtevnejše uporabnike priporočam Aviro Free.

MSSE načeloma ni slab, vendar sem že imel preveč primerov, ko je bila mašina okužena in MSSE ni našel ali ni znal očistiti mašine. Pa tudi ravno hiter ni pri določenih opravilih in včasih pošteno upočasni sistem, če ni ravno neka zmogljiva stvar. Je pa MSSE + malwarebytes za občasne preglede po mojem zmaga za večino uporabnikov.

Dejstvo je, da je XP zastarel. In nekako čedalje težje razumem tiste, ki še vedno vztrajajo s tem sistemom. Kljub dobrem AV, še vedno toliko varen kot npr. v Win 7.
XP-jev za domačo rabo na nobenem računalniku že od nekje leta 2014, ko ni bilo več posodobitev, nimam več. XP mi lepo teče v virtualki, ki odlično zna sodelovati z vso strojno opremo na USB-ju, LPT in COM vmesnikih. Poleg tega, če želim backup oz. prestaviti namestitev na drug PC, lahko to naredim v parih minutah dela. Če mi pa kdaj res zataji, imam pa na voljo starega ThinkPada T30 z vsemi starimi porti...

Se kar pozna razlika z Win 7/8/10 proti XP, saj instalacija Win 7 "drži" ponavadi tudi po 4-5 let in ni opazno kaj dosti zapacana, tudi pri uporabnikih, ki niso tako zelo previdni pri klikanju na raznorazne povezave. Pred leti, ko je bil pa še XP smo nalagali tudi vsako leto na novo, saj so bile včasih mašine že po tako kratkem času namestitve že kar počasne in zapacane.

Me je pa presenetil Windows 10 s hitrostjo tudi na starejših PC-jih, še iz časa Win Vista (razni Core 2 Duo, itd.), saj lepo deluje tudi s samo 2 GB RAM-a, ob zagonu kuri le okrog 600 MB RAM-a (v sistemu z 2 GB), kljub temu, da ima še vgrajeni anti-virusnik, zagon je zelo hiter, če mu daš zraven pa še SSD potem pa zadeva resnično leti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
erbi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Okt 2011 16:40
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.38
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 7:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:

Dejstvo je, da je XP zastarel. In nekako čedalje težje razumem tiste, ki še vedno vztrajajo s tem sistemom.

Ja, to je pa tako. Potrebujem stabilen sistem, ki deluje brez sesuvanj in to par mesecev brez reseta. Vse različice, ki so novejše od XP tega niso sposobne. Poleg tega pa aplikacija ne podpira win 10.

Citiram:

Me je pa presenetil Windows 10 s hitrostjo tudi na starejših PC-jih

Mene je tudi presenetil. Požrešen ko vrag! Čisto nov PC, 4GB RAM-a, že na začetku požre 3.6-3.8 Gb. To ni normalno
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.09
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 7:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

erbi je napisal/a:

Mene je tudi presenetil. Požrešen ko vrag! Čisto nov PC, 4GB RAM-a, že na začetku požre 3.6-3.8 Gb. To ni normalno


res ni normalno, meni 3 leta star službeni PC v osnovi win7, vmes upgradan na win 10 trenutno kuri med 2,1 in 2,2 G rama.

poleg tega pa 4g rama in nov PC? drugače pa prosti pomnilnik je neuporabni pomnilnik, sam sistem mora biti dosti pameten, da spriotizira promet (win 10 nima težav s tem)..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.68
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 7:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nikoli nisem kontroliral, koliko prostega rama ima moj pc, ker me ne briga, dokler zadeva teče. In teče tudi na ohoho starem prenosniku. Lepše kot sedmica , osmica ali xpji.
Glede stabilnosti: večkrat so se mi sesuli xpji kot vsi kasnejši sistemi.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
erbi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Okt 2011 16:40
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.38
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 8:16 am    Naslov sporočila:  zanimivo Odgovori s citatom

Pri meni pa sedaj mineva 7 mesecev od zadnjega reseta xp. Pa še takrat ne bi bilo potrebno, ampak je za predolgo zmanjkalo elektrike, tako da je tudi UPS omagal
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 9:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mitchW je napisal/a:
Dejstvo je, da je XP zastarel. In nekako čedalje težje razumem tiste, ki še vedno vztrajajo s tem sistemom.



Windows XP-ji se ne dajo nadgraditi na Windows 10. Za star računalnik pa ne boš kupoval novih Windowsov, se ne splača, uporabljaš pač tisto kar imaš in goniš vse skupaj do konca dokler nekaj ne crkne.

_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2638
Aktiv.: 12.54
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 18, 2016 1:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko crkne, popraviš, in goniš naprej.
Win XP in MSE.
Zadovoljuje vse moje potrebe.
V sluzbi pa 10ka in NOD32.
Nimam pojma koliko RAm-a pokuri. Tako kot je napisal Protoncek, dokler vse teče tekoče mi je malo mar, kaj PC počne v interni zgradbi.

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.41
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 18, 2016 2:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koliko RAM-a kuri sem gledal ob čisti instalaciji Win 10 brez dodatnih programov, poleg tega sem naložil 32-bitno verzijo sistema, ki je pokuri cca 25% manj RAM-a od 64-bitne verzije. Je pa res, da je neporabljen RAM brez veze, kot da bi imel 5 prestav v avtu, uporabljal bi pa le prve tri. Vendar ko je prišla ven Win Vista, je tistih 1 GB, ki je bil standard RAM-a v takratnih PC-jih pojedla že ob zagonu, potem pa se je začelo swappanje in počasno delovanje (poleg milijona drugih stvari, ki so Visto tudi upočasnile). Na mojem PC ob zagonu kuri cca 3 GB RAM-a od 12 GB, vendar imam Win 7 + še kar dosti ostalega (SQL, AV, itd.). Več kot je vgrajenega RAM-a v PC, več ga bo Windows ob zagonu porabil, vendar več kot cca 50%, ga ne bi smel pokuriti, sicer je nekaj narobe...

XP je star, glede stabilnosti se strinjam, da je SP3 različica z vsemi popravki kar stabilna, vendar vseeno kot primaren OS ga ne bi več imel. Air France ali CDG Pariško letališče še vedno fura kar nekaj PC-jev z DOS 5.0 in Win 3.11, pa so tudi izjemno stabilni (imajo sicer probleme s staranjem HW), in zato mi je čisto jasno, da stabilnost in starost OS nista povezani Smile
Dejansko na mojem PC-ju, ki je letnik 2010, XP sploh ne deluje kot bi moral. Ob nakupu pred 6 leti, sem vztrajal cca 1 teden z XP-jem, vendar so bile ves čas neke upočasnitve, problemi z zapisovalnikom CD-jev, ugašanje je trajalo 2 minuti, od 8 GB RAM-a, je znal koristiti le 3 GB (32b omejitev), itd. Od proizvajalca osnovne plošče sem dobil odgovor, da XP ni 100% več podprt in stestiran na teh ploščah, zato naj uporabim novejši OS. Nato sem namestil Windows 7 in je delal BP ter še danes deluje kot mora.

S stališča varnosti, je po mojem najbolje imeti podprto in relativno novo verzijo OS, XP pa daš v virtualko ali pa na kakšen starejši PC, kjer če se le da, nimaš dostopa do spleta. Ravno zadnjič sem iz virtualke z XP-jem gnal Norton Commander 5 LPT link in preko tega prenesel datoteke iz in na en star 386 PC čisto BP. Imam pa tudi DOS, Linux, Mac OS X in Win 98, vse v virtualki in vse zelo lepo deluje. Skratka zelo fina stvar, virtualizacija.
Res je, da je potrebno imeti licenco za vsaj Win7, da si upravičen do Win10-ke, vendar se da znajti tudi za nizek znesek. Pa tudi, kaj je cca. 100€ za OS na vsakih 10 let? V 90-ih letih si lahko v 10 letih nabavil kar 9 različnih verzij Windowsa (od 3.0 do 2000 + NT verzije), s časom XP pa smo se kar navadili da OS lepo drži lahko tudi 10 let in več, je pa tudi res, da se je s HW-jem zgodilo zelo podobno Smile

Še eno vprašanje: kakšna pa je situacija z MSSE na XP-jih? Definicije se še vedno normalno posodabljajo? Ker, če se prav spomnim, je bil nek bulletin, da bodo MSSE za XP po cca. 1-2 letih po ukinitvi podpore za XP tudi izklopili...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
erbi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Okt 2011 16:40
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.38
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 18, 2016 7:23 pm    Naslov sporočila:  posodobitve Odgovori s citatom

XP-ji se posodabljajo vsak mesec, ko imaji tiste mesečne popravke za zlonamerno kodo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group