www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Sketchup in XP
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 12, 2016 7:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi za "Warehouse" obstaja slovenski izraz skladišče, pa namerno nisem napisal, ker bi me pisano gledal kaj (kje) je sedaj to. Nekaterih stvari se enostavno ne da posloveniti.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 12, 2016 7:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moja ocena je, da slovenci na splošno na lep jezik vse premalo pazimo in iz same mentalne lenobe enostavno kopiramo večinoma angleške besede.
Nemci, italijani, francozi niso tako malomarni do svojega jezika. Škoda.

Ampak to je samo eno mnenje od mnogih. In tema za kak drug forum.

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 12, 2016 8:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj je tudi tisto razglabljanje o Sketchupu in XP za drugo temo, bom premaknil.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.09
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 12, 2016 8:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:
Moja ocena je, da slovenci na splošno na lep jezik vse premalo pazimo in iz same mentalne lenobe enostavno kopiramo večinoma angleške besede.
Nemci, italijani, francozi niso tako malomarni do svojega jezika. Škoda.

Ampak to je samo eno mnenje od mnogih. In tema za kak drug forum.


Vilko, dnevno gledam italianske programe in se zgražam kako so se amerikanizirali, tudi
nacionalna RAI.

_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 12, 2016 8:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsekakor, vdor amerikanščine v Evropo se pozna po vseh Evropi, ponekod bolj, ponekog manj.
Primer: IBM, pri nas izgovarjamo ajbiem, pravilno bi bilo i-be-em, pa ne.
Nemci izgovarjajo i-be-em, italijani i-bi-emme
Podobno slišim na televiziji ejč-bi-ou za HBO.

Da o jeziku naših poslancev ne začenjam. Če bi hoteli prevesti v slovenščino bi morali imeti prevajalce iz latovščine. Tudi pisni dokumenti, ki jih sprejmejo niso slovenski.

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 12, 2016 8:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi nemci in še celo francozi so popustili temu.

La la pli bona estas esperanto, neniu supersignoj, kaj simile!

Mi parolas Esperanton kiel loka Smile

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.09
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 12, 2016 8:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:
Vsekakor, vdor amerikanščine v Evropo se pozna po vseh Evropi, ponekod bolj, ponekog manj.
Primer: IBM, pri nas izgovarjamo ajbiem, pravilno bi bilo i-be-em, pa ne.
Nemci izgovarjajo i-be-em, italijani i-bi-emme
Podobno slišim na televiziji ejč-bi-ou za HBO.

Da o jeziku naših poslancev ne začenjam. Če bi hoteli prevesti v slovenščino bi morali imeti prevajalce iz latovščine. Tudi pisni dokumenti, ki jih sprejmejo niso slovenski.


To ti je obratno od piši kao govoriš !

_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kastaneda
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 11:18
Prispevkov: 458
Aktiv.: 2.61

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 12, 2016 10:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Starejše verzije:
http://help.sketchup.com/en/article/60107

_________________
LP
Srečko
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 12, 2016 10:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dobro da si dal to povezavo. Me je spomnilo na to, da ni vseeno katero verzijo instaliraš 32 ali 64bitno. Odvisno od sistema.

Mogoče pa to Vilka zeza?

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 12, 2016 12:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm,
Na strani najdem samo lokacije za Sektchup Pro, ki je plačljiv in
Windows 7,8,vista.

Kaj pa je Silent Installer si pa ne predstavljam.

Vsekakor hvala!

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 12, 2016 12:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silent Installer------> Tihi namestitveni program.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kastaneda
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 11:18
Prispevkov: 458
Aktiv.: 2.61

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 12, 2016 1:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SketchUp make 2014
http://forums.sketchup.com/clicks/track?url=%2Fclicks%2Ftrack%3Furl%3Dhttp%253A%252F%252Fdl.trimble.com%252Fsketchup%252F2014%252Fen%252FSketchUpMake-2014-1-1282-61130-en.exe%26post_id%3D32378%26topic_id%3D11472&post_id=32378&topic_id=11472

_________________
LP
Srečko
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1737
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 12, 2016 2:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Navadno se nekaj inštalira preko (.exe) install programa, ki med inštalacijo prej preveri ali obstaja starejša verzija, ti ponudi možnost deinštalacije, popravila ali nove namestitve, razna obvestila, torej zahteva od uporabnika, da potrjuje določene izbire do konca inštalacije itd...odvisno od pisca Setup/Install programa.
Silent (.msi) inštalacija je nekako obrez nadzora, te nič ne vpraša po vsej zgornji solati in samo naredi svoje, včasih brez kakega obvestila bodisi o napaki ali uspešni inštalaciji, zato tebi predhodno prepušča vse zgornje predpriprave, deinštalacijo starejših verzij in vso ostalo telovadbo pred inštalacijo .msi programa.

Link do 2014 verzije je podal že moj predhodnik, samo je trial, torej časovno omejena. Drugače je iz TE STRANI.

Zato pazi, da ne povoziš kake svoje še starejše ali verzije, ki je bila delujoča, bodisi brezplačna (če sploh je bila) ali z licenčno kodo.
Jaz bi najprej raziskal zakaj ti obstoječ SketchUp (nisem zasledil verzije) ne dela. Če imaš še original Setup/Install program in morebitno kodo, ga še 1x spusti skozi in bo popravil in osvežil svoje datoteke. Še prej svoje SketchUp izdelke shrani na drug medij.
Morebiti pa zajec čepi povsem v drugem grmu in ne v SketchUp-u.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 12, 2016 4:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:

Zato pazi, da ne povoziš kake svoje še starejše ali verzije, ki je bila delujoča, bodisi brezplačna (če sploh je bila) ali z licenčno kodo.

Morebiti pa zajec čepi povsem v drugem grmu in ne v SketchUp-u.


Ker sem hotel delati na čisto, sem najprej deinstaliral Sketchup, nato z ccclenarjem počistil balast in registre in potem sem šel v novo instalacijo, ki mi jo je zafrknila. Verzija je bila zeloo stara, kot jaz in moj PC. Morda bi še našel kako kopijo diska C narejeno z acronis, ja kopija je iz leta 2014.

Pa mi ni, da bi delal restore: Na c disku imam tudi dropbox. In v dropboxu vse moje datoteke. in če bi dropbox to razumel, da mora vse stanje vrniti na stanje, ki bi ga po restore našel na disku, bi bil še veliko bolj v blatu.

V Sketcupu nisem naredil veliko, in bom to lažje pogrešal. Hvala vsem za pomoč.

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kastaneda
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 11:18
Prispevkov: 458
Aktiv.: 2.61

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 12, 2016 5:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Obstaja tudi prenosna različica. Na visti dela...
https://www.mediafire.com/?0hkek4pd1858x68

_________________
LP
Srečko
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group