www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Siemens S7 in skurjena varovalka
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Riven
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Dec 2012 18:33
Prispevkov: 194
Aktiv.: 1.41
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 28, 2016 9:35 am    Naslov sporočila:  Siemens S7 in skurjena varovalka Odgovori s citatom

Pozdravljeni;
Problem imam z enim krmilnikom. Od včeraj naprej mi Siemens S7-200 kuri cevno varovalko 1A.
Na tisti linini je še nekaj drugih elementov, ampak niso krivi oni, ker dokler imam odklopljen krmilnik je varovalka cela. Tole je napajanje za krmilnik, torej tam kjer piše DC-L+. Kolikor sem pogledal vezavo je to napajanje za krmilnik, komunikacijo in ostale dodatne module.

Vhodi in izhodi imajo ločeno napajanje? Kaj bi lahko bilo? Je res šel krmilnik sam od sebe?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 17.97
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 28, 2016 11:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odklopi komunikacijo in ostale dodatne module posamično in boš videl ali je krmilnik.
_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Riven
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Dec 2012 18:33
Prispevkov: 194
Aktiv.: 1.41
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 30, 2016 9:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odklopil komunikacijo, še vedno kuri varovalko. Tega nisem razumel že prej, sedaj še manj.
Sem pripel še slike iz elektro načrta. Gre za en avtomatski odvijalec, ki ima kot že rečeno en Siemens. No od prejšnjega tedna naprej, ob vklopu odvijalca, skuri varovalko.
Probal sem že vse. Premeril sem releje, senzorje in je vse OK. Stvar deluje dokler krmilnik ne dobi napajanja. Ko CPU dobi napajanje se skuri varovalka.
Vse ostalo, kar je priklopljeno na tisti varovalki, deluje, dokler se ne priklopi CPU napajanje. Izklopil sem tudi že vsa napajanja do vhodov/izhodov ampak je vseeno skurilo varovalko.
Gre za linije A1-L+,H1-l+, A2-L+,A3-L+ (ta povezava je na isti varovalki). Načrta za vhode/izhode nisem dal, ker predvidevam da to ni krivo, saj je napajanje za senzorje in izhode na drugi liniji in nima s to napajalno linijo nič?



IMG_0389.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  369.55 KB
 Pogledana:  29 krat

IMG_0389.JPG



IMG_0390.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  399.99 KB
 Pogledana:  19 krat

IMG_0390.JPG



IMG_0391.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  386.41 KB
 Pogledana:  14 krat

IMG_0391.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Riven
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Dec 2012 18:33
Prispevkov: 194
Aktiv.: 1.41
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 30, 2016 12:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem odklopil vse napajanje za vhode/izhode in analogne vhode/analogne izhode, odklopil propocionalni venil. Varovalko je bila cela, dokler nisem priključil CPUja. Ko sem ga priključil, je varovalka šla.
Sem probal še brez komunikacije med moduli in je bilo spet isto.
Očitno je nekaj narobe z krmilnikom. Sem vprašanje poslal tudi proizvajalcu pa da vidim, če imajo kakšne tipične težave.
Se nam je pa čudno zdelo, da se je ohranjen stroj prodajal s 500h s četrtino svoje prvotne cene.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eddie
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2003 21:02
Prispevkov: 706
Aktiv.: 3.17
Kraj: Severna primorska

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 30, 2016 1:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Riven je napisal/a:

Se nam je pa čudno zdelo, da se je ohranjen stroj prodajal s 500h s četrtino svoje prvotne cene.


Aja? Angel

Z malo sreče je samo nekaj na napajalnem delu krmilnika.

Odpri in preveri.
V nasprotnem primeru ali program imaš? Če nimaš poskušaj dobiti, čene ga bo pač treba ponovno napisati. Kar pa lahko ni več tako poceni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Riven
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Dec 2012 18:33
Prispevkov: 194
Aktiv.: 1.41
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 30, 2016 2:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dobil odgovor, naj preverim tisto linijo od varovalke naprej d'oh! in ugotovim kateri modul dela probleme.

Zdaj pa res ne vem več. Lahko je VSE priklopljeno in vsi senzorji in touch screen deluje. Ko priključim DC na CPU se vse podere. Zdaj pa ne vem, lahko potegne zdaj kar naenkrat CPU toliko toka?
Probal sem s svojim laboratorijskim usmernikom napajati module. Pri razžiritvenih se ne naredi nič. Pri CPUju gre tok takoj v CC (nastavljen na 1A). Gor ni bil priklopljen nobena razžiritvena kartica, samo komunikacija med njimi. Tisto sem pa itak že ugotovil, da nima veze, ker mi je takoj skurlo varovalko.

Po specifikacijah ima tale CPU 900 mA pri 24 VDC, ko je na polno obremenjen. Jaz imam, kar tako krepko čez 1A.

Seveda programa nimam Smile, tudi izkušenj z Siemensi nimam, zato pa vrašam tukaj, če ima kdo kaj več znanja.
Nič bom probal vzeti celoten CPU dol in ga priklopit na napajanje, če ne gre, vemo kje sem. V nobenem primeru ne bo poceni Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
eddie
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2003 21:02
Prispevkov: 706
Aktiv.: 3.17
Kraj: Severna primorska

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 30, 2016 2:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa ni nujno... V najboljšem primeru imaš kratek stik nekje takoj za napajalnim delom.
V slabšem primeru jih je "fasal" procesor.
V vsakem primeru razdri in poglej/poslikaj in prilepi na forum.
Siemensovih 200-tk nisem nikoli odpiral ampak pri podobnih krmilniki (Eatonovi Easyji) je možno tudi kaj popraviti...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 30, 2016 3:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si odklopil vse vhode na krmilnik? Če je vse "v zraku" pa odbije varovalko, potem je nekaj narobe v napajalnem delu krmilnika. Sicer je mala verjetnost pa vseeno preveri tudi sam napajalnik.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 17.97
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 30, 2016 6:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na napisano je zagotovo napaka v CPU. Odpri ga in preglej elemente napajanja. Običajno ima sam CPU sam varovalko na napajalnem delu. Lahko, da je kak keramični kondenzator prebil. Malo premeri, ko ga razstaviš.
_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3370
Aktiv.: 15.75
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 30, 2016 8:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

prebita supressor dioda takoj za varovalko
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Riven
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Dec 2012 18:33
Prispevkov: 194
Aktiv.: 1.41
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 31, 2016 8:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No danes zjutraj je začuda vse delalo super. Še tiste stvari ki so ponavadi nagajale, so delovale .
Kar sem storil, je bilo samo to, da sem izklopil komunikacijo PPI in komunikacijo med moduli, ter si pripravil vse, da ga danes odstranim. Sem imel zjutraj nekakšno slutnjo, da naj še enkrat probam dati zunanje napajanje na CPU in krmilnik se je "postavil". Gledam malo čudno, ponovim vajo še 3x in ugotovim da stvar deluje.

Priklopim nazaj vse komunikacije, preverim še 1x, krmilnik se postavi. Vklopim odvijalec z internim napajanjem, varovalka ostane cela. No men nič jasno.
Tale zadeva nam dela že od začetka težave. Dolečene stvari se same od sebe "popravijo" in se potem ali sploh ne ponavljajo ali pa se ponavljajo na par mesecev za par dni. Tole z kurjenjem varovalke je bilo sicer prvič in lahko pričakujem v kratkem novi klic Rolling Eyes

Hvala zaenkrat, še sporočim če bo kaj novega . Pray
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 17.97
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 31, 2016 8:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj pa imaš samo 1A varovalko za CPU?
_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Riven
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Dec 2012 18:33
Prispevkov: 194
Aktiv.: 1.41
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 31, 2016 8:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Takšna je bila originalna, tudi v načrtu je 1A, v datasheetu za CPU pa piše, da je max. tok pri 100% CPUju 900mA.
Sem raje 3x preveril, preden dam močnejšo varovalko. Tako da varovalka ostane ista.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 17.97
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 31, 2016 9:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za napajanje CPU je lahko komot 6A oziroma glede na preseke napajalnih vodnikov.
1A varovalko ima CPU lahko da v sebi, poraba 900mA kot si napisal, ti pa še napajaš druge naprave na tej liniji.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.01
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 31, 2016 9:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sedaj ko zadeva deluje, si posnemi program in arhiviraj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group