www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj ponujajo slovenska podjetja v letu 2016...

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Borza dela
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
thetilko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jul 2009 16:03
Prispevkov: 175
Aktiv.: 0.98
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2016 10:05 am    Naslov sporočila:  Kaj ponujajo slovenska podjetja v letu 2016... Odgovori s citatom

Pozdravljeni vsi skupaj. Vse zivljenje delam v tujini, vendar pa me tu in tam vlece, da bi se vrnil v Slovenijo. Delam na podrocju avtomatizacije R&D, sedaj vodenje projektov... Tu in tam rad prevetrim, kako izgleda trenutno stanje v Sloveniji.

Kaksna je klima na tem podrocju ter kaksne so place v bolj razvitih delih Slo, recimo osrednja in primorka regija. Ali so se podjetja ze naucila spostovati prosti cas zaposlenih?

Vem da je vse relativno, zanima me samo kako je pri najboljsih delodajalcih.

Poznam situacijo v Avstriji in tu so place za 38,5h delovnik v avtomatizaciji priblizno taksne (nadure 150% uro, nedelje/prazniki 200% uro):

1. osnova neto 1500€ 14x letno; popolni zacetnik (18 let); Bruto letni ca. 28000€ strosek delodajalca ca. 37000€
2. osnova neto 2000€ 14x letno; izkusen; Bruto letni ca. 42000€ strosek delodajalca ca. 55000€
2. osnova neto 2000€+(0€-800€) 14x letno; izkusen priden/uspesen
3. osnova neto 3000€+ ;sefovska delovna mesta; Bruto letni ca. 70000€ strosek delodajalca ca. 90000€ (praviloma neplacane nadure)

Zanimivo bi bilo vedeti, koliko so pripravljeni dati Slo delodajalci, ter koliko kapne v denarnico. Ves cas berem, da so place nizke zaradi enormih obdavcitev, zato sem dodal se priblizne bruto place ter stroske delodajalcev v Avstriji, da se vidi ali so v primeru nizjih plac skopuhi Slo delodajalci ali je pozresna drzava.

P.s. Ce hocete tocno izracune za AT: http://onlinerechner.haude.at/bmf/brutto-netto-rechner.html
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dumr666
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 23:30
Prispevkov: 409
Aktiv.: 2.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2016 2:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

1300€ bruto, ena izmed najbolj uspešnih slovenskih firm. Ne spoštuje se ne delovnega časa, ne nič. Situacija je katastrofalna. Problem je predvsem v temu da so razni šefi čičoti stari 50+ in nimajo pojma o robotiki in industriji 4.0. Iz tega sledi dalje da ne moreš nič kaj izvirnega in novega narest. Ostani v tujini, kmalu se pridružim.
_________________
Robots will steal your job. But that's OK.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1364
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2016 5:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ostani tam.
Tudi sam bi se najraje odselil.
Tu boš po moji oceni dobil začetniško plačo za cca 30% nižjo (vsaj).
Napredovanje - ga ni.
Oziroma če si nesposoben tehnik in dober ritoliznik nekaj dosežeš - skratka v Slo. so tehniki vredni 0.

Če želiš vzeti kredit v Slo se ti v banki samo nasmehnejo.

Res Slo je postala neka luknja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klemen88
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Jan 2008 17:37
Prispevkov: 747
Aktiv.: 3.78
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2016 5:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen,

Ali živiš v Sloveniji ali si prijavljen v Avstriji? Ker, če delaš v Avstriji ti del vzame tudi naša država...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2016 7:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Piše, da je zamejski slovenec trenutno.

thetilko, kakšna je kaj populacija slovencev tam gor oz. da znajo vsaj nekaj po slovensko. Me je tudi mene nekaj časa nazaj mikalo, da bi skliznil tam gor. Nekaj sošolcev višjih letnikov od lesne stroke je že pobegnilo gor, ker niso vidli prihodnosti doma.

Ma ja saj pravjo/te, da če si v tuini se že zaradi prisile kar hitro naučiš tujega jezika.

Peter123, je kar prav napisal, moraš bit ritoliznik, pa poznat dobra poznanstva, pa ko se pripravljaš na zagovor moraš bolje bit pripravljen od šefa(reklc, pa govor pripravljen z fdv-ja), za nagrado ti pa na stara leta dajo še več za delat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
thetilko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jul 2009 16:03
Prispevkov: 175
Aktiv.: 0.98
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 06, 2016 1:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo mi je zal, da je tako slabo.


Glede vprasanja o tem, kako je tu lahko recem, da se tehnike kar spostuje in da se da spodobno ziveti. Ce koga mika in ni preprican kaj bi predlagam da naredi profil na karriere.at, linkedin in xing. V enem mesecu bo sigurna padla kaksna ponudba. Morda se je samo pametno zlagati, da ze zivite v Avstriji. Wink


Pri nas se trenutno iscejo[b] izkuseni [/b]Strugarji (Drehen, Fräsen) na CNC strojih. Ce kdo raztura in ima iskusnje ter vsaj znanje anglescine mi lahko pise. Bolj izi Jobi. Znanje nemscine je velik plus, je pa dovolj velik manjko, da so mozni kompromisi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
thetilko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jul 2009 16:03
Prispevkov: 175
Aktiv.: 0.98
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 06, 2016 1:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem spregledal da nekdo sprasuje o jeziku. Slovenscina v stroki nima uporabne vrednosti. Je pa kar nekaj ljudi, ki znajo slovensko ali prej srbohrvasko. Sem videl kar nekaj nasih jugofobov, ki so morali pozreti dejstvo, da prej dobis pomoc od kaksnega Bosnjaka kot pa, da najdes Slovenca. Smile

Vecina mojih priajteljev drugace zna slovensko. Niso pa moji sodelavci.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4580
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 07, 2016 7:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eh, v italiji, kjer trenutno delam so davki še višji kot v sloveniji, ampak vseeno so plače 2x napram našim (neto)
Delovni čas.. eh, kot si sam želiš. Oni želijo da napraviš kakšno naduro in soboto, ampak če rečeš ne pač ne delaš. So pa sobote plačane +100% nadue +50%. Je pa res da to varira od firme do firme. Nekje delaš tudi "ko črnc" brez pravic za majhno plačo.

Kobranka:
Videl sem oglas par km iz Kobarida v Italiji iščejo ljudi za delo v lesni firmi

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2016 7:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jeh je ena žalost tudi v idriji ;-((
_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AQW210EH
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 31 Avg 2015 20:24
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 19, 2016 2:39 pm    Naslov sporočila:  služba Odgovori s citatom

Mislil poslati osebno sporocilo in sem narobe kliknal, se lahko izbrise.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Borza dela Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group