www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Katera spajkalna postaja za začetnika

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
blazblog
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 04 Maj 2008 16:48
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2016 7:29 pm    Naslov sporočila: icon_question Katera spajkalna postaja za začetnika Odgovori s citatom

pozdrav,

Sem skoraj totalni začetnik okoli spajkanja. Že nekaj časa se v prostem času ukvarjam z popravilom pc-jev. Sedaj pa bi rad svoje znanje nadgradil.
Gledal sem conrad in bolho, na kateri pa neke hude izbire nisem opazil, razem ersa rds80, ki mi je padla v oči....

Torej zanima me katero postajo kupiti. Kaj priporočate vi mojstri, v rangu okoli 100 eur, nekaj gor ali dol. Največ uporabe bo okoli matičnih plošč in trdih diskov (torej hudičevo drobne stvari)...


hvala!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5334
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2016 7:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nimaš sploh kaj izbirat. Ersa iCon Pico (http://www.belmet.si/o-podjetju/novice/13-10-04/Posebna_ponudba_Ersinih_spajkalnih_postaj_za_vsakega_uporabnika.aspx).

Svetlobna leta boljša od vseh alternativ za ta denar (tudi od svoje prababice, RDS80).

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.61
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2016 7:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
Nimaš sploh kaj izbirat. Ersa iCon Pico (http://www.belmet.si/o-podjetju/novice/13-10-04/Posebna_ponudba_Ersinih_spajkalnih_postaj_za_vsakega_uporabnika.aspx).
...
Lp, g

Mucek. Ta posebna ponudba je veljala do 31.12.2013 ?

Če pa vpišem v iskalni niz "ersa icon pico" pa se Belmetov iskalnik naredi Francoza Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazblog
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 04 Maj 2008 16:48
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2016 8:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek hvala za nasvet.
tudi mene je zmotil datum, vendar jih bom jutri zagotovo poklical, kajti razmerje cena-ponudba je skoraj idealno....
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lord_KING
Član
Član



Pridružen-a: Ned 07 Feb 2016 19:09
Prispevkov: 39
Aktiv.: 0.39
Kraj: Ivančna Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2016 9:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Marca ali aprila sem jih povprašal njihov odgovor: Cena ICON PICO je 99 eur +22%(21,78)=120,78 eur.
_________________
Anything that can go wrong, will go wrong
Murphy's law
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5334
Aktiv.: 24.72
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 06, 2016 7:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se velja cena ... (122 eur z ddv). Ce bos lotal kondenzatorje na maticnih, priporocam se eno veliko konico, dleto 5mm
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4049
Aktiv.: 18.17
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 06, 2016 8:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravno sem licitiral novo Erso I-Con 1 v nedeljo na Ebayu pa se mi je izmuznila ker je prodajalec striktno hotel samo nemške ''biderje'' (šla je za 201€) upoštevati je potrebno še cca 19€ poštnine

Sicer je ena postaja je na bolhi ; samo 150€ za postajo in potem še 100€+ za ročko se mi zdi preveč ,tako, da bom verjetno naročil kar preko belmeta komplet

Je še kje kakšna opcija za ugoden nakup Erse I-Con 1 ?

--------------------------------------------------------------
Nisem siguren če prav razmišljam ersa pico/ nano je bolj za SMDje , če pa rabiš kakašen debelejši konektor zaspajkat enostavo ne more dovajat dovolj toplote zaradi konic ?

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2060
Aktiv.: 10.64

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 10, 2016 7:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ersa RDS80 je tudi še čisto spodobna in če dobiš to za pameten denar je tudi za vzet.
Se da tudi 0201 spajkat brez problemov.

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 71 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group