www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Prenosni računalnik
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 06, 2016 11:50 am    Naslov sporočila:  Prenosni računalnik Odgovori s citatom

Iščem eno low cost varianto delovnega računalnika, ki bo služil tudi kot "prenosnik" zato naj diagonala ne presega 14". Stara Akoya katero sedaj uporabljam za ta namern teče na XP-jih. Razni novejši programi pa XP -jev ne podpirajo več (Tia portal itd...)

Zahteve niso velike. Op Win 8 ali več, vsaj 3xUSB max 14"

Našel sem tole ***klik***



Mnenje?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ecobra
Član
Član



Pridružen-a: Pet 27 Jun 2014 14:16
Prispevkov: 310
Aktiv.: 2.61
Kraj: Radeče

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 06, 2016 12:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravno dal SSD v hp 550 2Gb na xp. Comp postal prava raketa, tudi Tia je postala spodobnejša (meni dela na xp jih). Sem si tudi ogledoval prenosnike z I5 procesorji, sedaj je ta misel postala nepotrebna.
l.p.

_________________
Luna sije, pa ne greje.
Piška pije, pa ne šči...
Uzdaj se use i svoje kljuse.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3222
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 06, 2016 1:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa mora biti nov? Jaz (pa Mucek in še kdo) imamo dobre izkušnje z rabljenimi od BBT.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lencc
Član
Član



Pridružen-a: Pet 22 Feb 2013 14:10
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.23

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 16, 2016 11:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če se z nakupom ne mudi, je dobro spremljati ponudbo v Hoferju. Včasih se v ponudbi najde spodoben Medion prenosnik z OS Windows, za ceno nekje med 250 in 350 €.

Lenovo z zgornjega linka je res le za nezahtevne uporabnike. Osebno bi raje investiral v večji disk, po možnosti pa tudi v boljši procesor (vsaj Pentium).
Cenejša alternativa (refurbished z 1 letom garancije, priložene nalepke za tipkovnico):
http://notesniki.si/lenovo-ideapad-100-14iby
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 17, 2016 9:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lencc je napisal/a:
Če se z nakupom ne mudi, je dobro spremljati ponudbo v Hoferju. Včasih se v ponudbi najde spodoben Medion prenosnik z OS Windows, za ceno nekje med 250 in 350 €.

---



Se mi ne mudi. Bom res počakal na hoferjevo ponudbo, kajti hoferjeva akoya, ki jo sedaj uporabljam mi res dobro služi.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 17, 2016 9:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mosqito je napisal/a:
Pa mora biti nov? Jaz (pa Mucek in še kdo) imamo dobre izkušnje z rabljenimi od BBT.


Rabljen prenosni računalnik je kot avto. Če se prodaja tak z malo kilometrine, običajno lastniku povzroča težave. Pri nakupu takega z veliko kilometrine tvegaš, da škripne disk na udaru so elektroliti itd.
Sam se ne nagibam k nakupu rabljenega računalnika.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 17, 2016 9:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po mojih informacijah so to (BBT mislim) računalniki iz tujine, iz firm, kjer računalnike ne kupujejo ampak jih najemajo. Zato imajo vsakih nekaj let nove, stari pa se potem takole prodajajo. Jaz imam že kar nekaj časa njihov stacionarc (HP), kolega tudi, žlahtnik ima prenosnik, nobeden nima nobenih težav.
Mislim, da je bojazen, da se zato prodaja, ker je nekaj narobe povsem odveč. Če bi bilo to res, bi BBT že davno zaprl vrata. Pa saj dajo garancijo, za majhno doplačilo celo eno leto, če se prav spomnim.
Ampak, da ne bo pomote, tudi jaz se strinjam, da so hofrovi računalniki zelo spodobni.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 17, 2016 2:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
...Mislim, da je bojazen, da se zato prodaja, ker je nekaj narobe povsem odveč. Če bi bilo to res, bi BBT že davno zaprl vrata....


Moje mnenje je bilo napisano na splošno. Firme BBT ne poznam. Priznam, da sem trgovino poiskal šele sedaj. Embarassed Res so cene kar ugodnje. Če bi računalnik kupoval za kratek čas potem bi se celo morda odločil za tak nakup, glede na to, da tudi nudijo garancijo. Ker pa je pri meni delovni računalnik v uporabi vsaj kakih 5 let se raje odločim za nakup novega.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 18, 2016 8:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dokler dela je v redu. Ko pa kaj crkne, pa zelo prav pride, da dobiš servisna navodila takorekoč za vsakim vogalom, kot je to primer za HP, Lenovo in podobne znamke. Vsekakor je dobro preveriti, če je na spletu service manual preden kupiš računalo.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 19, 2016 4:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri naši hiši samo še "stare"ThinkPade iz najema kupujemo. Za ~400€ dobiš kvaliteten računalnik(komplet bakreno hlajenje, magnezijevo ohišje, osvetlitev tipkovnice ipd.)
Zaenkrat še vse dela T40, T61, T61W, T410s in drug teden pride še X1 karbon prejšnje generacije iz neprodane zaloge.

In kot je nekdo že omenil servisna navodila so praktično obvezna saj brez njih težko že brez poškodb računalnik odpreš, da ventilator očistiš. Če pa tega ne delaš vsaj na 2-3 leta je pa velika verjetnost, da bo prej ali slej začel kaj zafrkavati.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.31
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 19, 2016 11:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tule imajo tudi poceni rabljene prenosnike:
http://pocenipc.com/rabljeni-prenosniki.html

Splača se kupiti kakšen razstavni eksponat, je malo rabljen, cena je pa še vedno ugodna.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lencc
Član
Član



Pridružen-a: Pet 22 Feb 2013 14:10
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.23

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 16, 2016 4:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V kolikor še nisi opravil nakupa, bo Medionov prenosnik v Hoferju na voljo od ponedeljka (18.7.).
Za ceno 350 € dobiš precej dobro multimedijsko napravo s 14" Full HD IPS zaslonom. Več:
1. povezava (ponudba)
2. povezava (specifikacije)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 16, 2016 8:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorian, ni čudno, da ti Lenovo dela, TUKAJ jih imajo okrog 100, če je verjeti članku.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2016 7:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Novega prenosnika še vedno nisem nabavil. Sedaj gledam tole hoferjevo punudbo. Cene se mi zdi ugodna glede na to kar ponujajo. Mnenja ?
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2016 10:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni se ne zdi ugodna ampak odlična !
Je tudi na mojem spisku za božička. Wink

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group