www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Prenosni računalnik
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.34
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2016 11:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Od sosede mož, ki je fotograf in ima opravka z velikimi količinami slik si je nabavil nekege Mediona. Kot ga je bilo slišat, ga nemore prehvalit. Pred tem je imel nek prenosnik, ki je bil rabljen, kupljen za več kot 1000€ pri neki lokalni specializirani računalniški trgovini in z njim ni bil nič kaj prida zadovoljen.

Res je, da večina teh prenosnikov deluje vredu, se pa lahko zgodi, da ravno jaz ali pa ti faševa okvarjenega. In ko že omenjam okvare. No tipkovnico je pa res moral že kmalu na začetku menjat, pa še to je naredil kar na lastno pest znotraj garancije. Naročil z ebaya in popravil.

Drug sosed ga je kupil po sili razmer. Kolikor sem ta prenosnik uspel videti mu pa res nič ne fali. Tudi tipkovnica deluje. Wink
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lencc
Član
Član



Pridružen-a: Pet 22 Feb 2013 14:10
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.23

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2016 11:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Cene se mi zdi ugodna glede na to kar ponujajo. Mnenja ?

Kot to velja za večino novih Hoferjevih prenosnikov, specifikacije za to ceno niso slabe. A naj poudarim: v tem trenutku.

Sam bi na tvojem mestu raje počakal še kakšno leto, ker bodo takrat razmere za nakup najbrž bolj ugodne. Med drugim se pričakuje:
- novo generacijo procesorjev v obeh taborih (Cannonlake pri Intelu in Ryzen pri AMD-ju),
- postopen padec cen SSD diskov: cene so trenutno relativno visoke zaradi omejene ponudbe in krepkega povpraševanja. Takšne bodo še vsaj nekaj sledečih mesecev (razlogi za to so različni, a verjetno začasne narave).

To zna čez kakšno leto posredno zbiti cene na trgu prenosnikov - še posebej tistih, ki ne bodo imeli komponent zadnje generacije (torej predvsem low-cost in Medion variante).
Seveda je to zgolj oseben predlog, ki temelji na omenjenih napovedih. Na koncu vse zavisi od nujnosti nakupa.

P.S. Igričarji bodo v tem cenovnem rangu raje posegli po prenosniku z ločeno grafično kartico - kot je npr. tale.
Razumem, da igranje iger ni kriterij za nakup. Rad bi samo omenil, da tale Medionov prenosnik s 500 € odstopa od začetnih kriterijev: ni ravno "low cost", poleg tega pa ima zaslon večji od 14". Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2016 7:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če tako razmišljaš ne boš nikoli ničesar kupil. Cene vedno padajo, procesorji se vedno izboljšujejo...tudi drugo leto se ne bo splačalo, saj bo čez dve leti spet nov procesor, pa čez tri leta spet....itd..
Glede SSDjev: menda cene nekaj časa ne bodo šle več dol, kvečjemu gor. Razlog naj bi bil v dejstvu, da gredo vsi na 3D nand celice, pa jih začenja zmanjkovati.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1345
Aktiv.: 7.69
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2016 9:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred časom sem kupil scanner Medion. Sedaj leži v omari, ker nikjer ne dobiš driverjev za win7. Vsekakor preveri, kako je s to podporo za prenosnike, a imajo spletno stran in servisna navodila, kot to dobiš za Lenovo , HP in še kakšnega. Slednje pride prav, ko ga boš odprl da bi npr. zamenjal ventilator.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.57
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2016 9:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Energetik-m je napisal/a:
Pred časom sem kupil scanner Medion. Sedaj leži v omari, ker nikjer ne dobiš driverjev za win7. Vsekakor preveri, kako je s to podporo za prenosnike, a imajo spletno stran in servisna navodila, kot to dobiš za Lenovo , HP in še kakšnega. Slednje pride prav, ko ga boš odprl da bi npr. zamenjal ventilator.

Kateri model pa imaš? Čudi me, da nima Win7 driverjev. Medion ima to kar urejeno. Na njihovi spletni strani vpišeš MSN cifro, ki je nekje spodaj na nalepki ali točen model in dobiš.
Včasih se Medion tudi nevede zamenjuje z Maginon.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.42
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2016 9:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Energetik-m je napisal/a:
Pred časom sem kupil scanner Medion. Sedaj leži v omari, ker nikjer ne dobiš driverjev za win7. Vsekakor preveri, kako je s to podporo za prenosnike, a imajo spletno stran in servisna navodila, kot to dobiš za Lenovo , HP in še kakšnega. Slednje pride prav, ko ga boš odprl da bi npr. zamenjal ventilator.


Imam scaner Canon LIDE 20, ki ga je doletela ista usoda. Driverjev za WIN 8 in 10 ni.

Kar pa se tiče prenosnika pa mislim da je tako kot pravi DusanK.
Sam imam prenosnik MEDION 17". Po par mesecih je odpovedala tipkovnica. So prišli po prenosnik na dom, ga poslali v Nemčijo in ga pripeljali na dom. Od takrat dela brez problema.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2016 10:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lencc je napisal/a:
.......P.S. Igričarji bodo v tem cenovnem rangu raje posegli po prenosniku z ločeno grafično kartico - kot je npr. tale.......
Hu, dvomim, da bodo igračarji povohali predlagani prenosnik. Običajno gledajo Dellove Alienware ali pa MSIjeve prenosnike (najdejo se tudi od drugih proizvajalcev, Asus, Clevo....), ta iz tvojega linka je pa zelo daleč od teh.
Glede tvojih razmišljanj, o nakupu prenosnika, je Protonček odgovoril in so tudi po mojem mnenju malo mimo ali drugače, na tak način ne boš nikdar kupil novega čarunalnika d'oh! .

Kar se pa tiče Silvovega vprašanja, pa mislim, da ni kaj dodati postu DusanK.
Februarja letos sem za ženo vzel prav tako Mediona, ne sicer takega, kot ga misli Silvo, ker ga žena potrebuje samo za spletno banko in napisat kakšen dokument,
koštal je cca. 150€ (zadnji primerek, ki je ostal od zadnje akcije, zato je poslovodkinja še znižala ceno), toda kljub temu ima garancijo kot veliki t.j. 3 leta in žena je zelo zadovoljna z njim.

Če prav vidim je naslov teme Prenosni računalnik in ne Scanner in z njim povezani gonilniki za nek OS.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2016 10:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri canonu je večinoma to mogoče rešiti tako, da pač vzameš driverje za sedmico in jih namestiš v združljivostnem načinu. Ravno včeraj preverjeno na mojem starem printerju cp720: medtem, ko direktni zagon teži, da driverji niso pravi jih združljivostni način prav lepo namesti, dela pa tudi (desni klik na file, odpravi težave...)

Sicer pa - z obzirom, da je na prenosniku serijsko desetka bi si skoraj upal trditi, da driverji obstajajo za vse vgrajene komponente... Laughing
Navedene stvari veljajo v primeru, ko se nekaj kupuje po komponentah, kar pa laptop ni Think
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lencc
Član
Član



Pridružen-a: Pet 22 Feb 2013 14:10
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.23

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2016 1:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vidim, da se nismo čisto dobro razumeli. Smile

protoncek je napisal/a:
Če tako razmišljaš ne boš nikoli ničesar kupil. Cene vedno padajo, procesorji se vedno izboljšujejo...
To je res. Ampak moj komentar se ni nanašal na to, da so stvari vsako leto boljše in cenejše. V mislih sem imel predvsem to, da bo Intel končno dobil malo bolj resno konkurenco. Ostrejša konkurenca (vsaj v teoriji) pomeni ugodnejši položaj za potrošnike. To pa je situacija, ki se na trgu procesorjev oz. računalnikov ne pripeti vsako leto.

Kar se tiče SSD-jev, smo trenutno v fazi prehoda praktično pri vseh velikih proizvajalcih 3D-čipov NAND. Na tej sliki iz te strani je razvidno, da ravno v tem času večina velikih proizvajalcev SSD-jev nadgrajuje svoje proizvodne linije. Čez eno leto (konec 2017) obsežnih prehodov očitno ne bo, zato takrat ponudba s tega vidika posledično ne bi smela biti več tako motena.

Jaka57 je napisal/a:
Hu, dvomim, da bodo igračarji povohali predlagani prenosnik.
Se strinjam. V bistvu sem imel v mislih k večjemu zgolj občasne/amaterske igričarje in ostale, ki potrebujejo malo več grafične moči. Ampak to v tem kontekstu ni pomembno.

Moj poudarek je bil predvsem ta, da rang 500 € ni ravno low cost, ampak je to že na pragu srednjega razreda. Za moje pojme so spodobni low cost prenosniki takšni v rangu 400 €, na primer:
- Acer za 420 €: zaslon 15.6" Full HD, SSD disk, 4 GB RAM, Windows 10. Disk je res dokaj majhen za današnji čas (128 GB), ampak je zato SSD.
- Lenovo za 373 €: podoben kot prejšnji, ampak brez Full HD ločljivosti zaslona.
- Takole na hitro se najde celo kakšen s 17.3" zaslonom. Sicer je brez Full HD ločljivosti in brez SSD-ja (ima 1TB HDD), ampak se ga dobi pod 400 €.

Vse to omenjam zato, ker sklepam, da kriterij nizke cene še vedno velja.
Če pa denar ni (več) problem, potem seveda Medion ni slaba izbira. Kot rečeno: vse je odvisno od trenutnih kriterijev in zahtev potrošnika. Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.57
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2016 4:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj jaz te razumem glede "low-cost" in začetnih kriterijev, ki jih je @Silvo izrazil pol leta nazaj, danes sprašuje zgolj za mnenje za točno določen Medion, ki je zame odlična ponudba.
Tako na hitro nisem našel podobno ugodne ponudbe za 500 EUR, seveda pri nas. Če jo kdo drug naj pripopa link.

CPU i3-6157U 6.gen.
15,6" IPS ekran FHD 1920x1080
Grafika Intel Iris 550 in ne Intel HDxxxx
SSD 128GB
HDD 1TB
6 GB DDR4 spomina
Wlan 5GHz + BT 4.1 + drobnarija
licenčen Win10-64bit
3 leta garancije
Zadnji dve postavki sploh nista tako nepomembni!

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2016 5:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala vsem za nasvete. Računalnik je že na božičkovem spisku.
Sicer imam sam z hoferjevimi izdelki dobre izkušnje. Akoya E1210 deluje že 8 let. Z njo ni bilo nobenih težav. Je moj edini prenosnik in je veliko v rabi sploh v pomenu "prenosnik". Še baterija je v dobri kondiciji. Še vedno zdrži slabo uro.
Nekje sem prebral, da se pod znamko Medion skrivajo Lenovo izdelki. Ne vem a to drži?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lencc
Član
Član



Pridružen-a: Pet 22 Feb 2013 14:10
Prispevkov: 31
Aktiv.: 0.23

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2016 6:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moram priznati, da sem podcenjeval vgrajeno grafiko Iris. Dejansko je ta 550 iz Hoferjeve ponudbe precej boljša od marsikatere (starejše) ločene grafične kartice, kot sem ravno videl na strani Notebookcheck. Je nekje na ravni Radeon R7 oz. GeForce 830M.
Tako da so Medionovi prenosniki res impresivni, aktualen pa prav tako ni izjema. Smile

Silvo je napisal/a:
Nekje sem prebral, da se pod znamko Medion skrivajo Lenovo izdelki. Ne vem a to drži?
Kolikor berem na Wikipedii, je Medion nemška firma, ki je od leta 2011 v večinski lasti Lenova.
Lenovo bo očitno počasi prevzel vse, kar ni profitabilnega na trgu računalnikov (od leta 2013 ima največji tržni delež glede na število prodanih enot). Trenutno se recimo pogovarjajo, da bi prevzel Samsungov oddelek za PC-je.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.57
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2016 7:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
...Nekje sem prebral, da se pod znamko Medion skrivajo Lenovo izdelki. Ne vem a to drži?

Mogoče slabo leto nazaj tukaj ali če si kaj na Slo-techu smo pisali 5 let nazaj. Vem, info ostane nekje v backgroundu.

@lencc:
Videobenchmark Intel Iris 550 = 1633
Pogledaš +/- 10 sosednjih kartic in si tam tam po primerjavi. To je bolj sicer divja primerjava pa vendar.
GeForce830M = 794
Za Radeon R7 je preveč modelov in so precej pred Iris 550 ali precej za njo.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
webmouse
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Avg 2009 22:27
Prispevkov: 1059
Aktiv.: 5.94
Kraj: Bloška planota

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2016 11:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej v tem katalogu http://www.e-leclerc.si/pregledovalnik/4827

imaš en Lenovo znižan iz 475 na 380 E če ti odgovarja

_________________
-
"Želja po znanju je v naravi vsakega dobrega človeka." Leonardo Da Vinci
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 21, 2016 8:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Procesor je starejše generacije, SSD manjka...No, saj ne rečem, da ne dela, ampak danes kupit KARKOLI brez SSDja je kratkomalo... neumno. Se res preveč pozna, da bi šparal na 100 evrih. Pa ne bi se čudil, če bi bila tipkovnica angleška ali celo francoska... d'oh! potem pa čaraš z nalepkami...

Poleg tega je cena 474€. Tisto "znižanje" dobiš na kartico, kar pomeni, da moraš zapravit. To zame ni znižanje, ampak nateg narodov.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group