www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pokvarjen USB ključ
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Xbolha
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Mar 2013 9:20
Prispevkov: 133
Aktiv.: 0.99
Kraj: Ljubljana- Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 24, 2016 8:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A je USB iz hoferja?
Če ni napiši proizvajalca in tip.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 24, 2016 9:05 am    Naslov sporočila:  Re: Pokvarjen USB ključ Odgovori s citatom

omron je napisal/a:
omron je napisal/a:
DusanK je napisal/a:
omron je napisal/a:
Pozdravljeni.
Imam sledečo težavo. Računalnik mi ključ zazna, vendar me opozarja, da ga je potrebno sformatirati. Formatiranje sem sicer poskusil, vendar rezultata ni. Ključ sem odprl in pogledal za morebitnimi hladnimi loti, ampak videti je vse vredu.
Hvaležen bom vsakega nasveta.
Lep pozdrav.

Kaj zdaj, si ga ali ga nisi sformatiral? Če si ga uspešno sformatiral potem rešuj s programi ala Recuva, PCInspector FileRecovery itd.
Če ga raziskovalec vidi (da ima dodeljeno črko npr. X) potem v Command Prompt oknu naredi chkdsk z ukazom:
chkdsk x: /f
Če format ni šel skozi potem povej kaj javi!
Ga v DiskManagementu vidiš? Daj sliko.
Formatiraj ga s programom Rufus (izberi seveda hitro formatiranje). Nato rešuj podatke.
Kateri OS imaš?
Poizkusi v drugem, tretjem usb2.0 portu in ne usb3.0 portu itd.


Nisem ga sformatiral, ker mi ga ne pusti. Če pritisnem prekliči se dejansko nič ne zgodi, mi pa oblaček v katerem mi priporoča formatiranje, konstantno utripa v 2 sekundnih intervalih. Če odprem "task manager" in pogledam kaj se tisti čas dogaja, vidim samo kako se ena in ista aplikacija množi. To množenje se začne v trenutku, ko USB priklopim na računalnik in konča, ko ga izklopim. Vse kar sem opisal, se mi dogaja na OS Win 7 Ultimate. Zadevo sem poskusil tudi na XP-ih. Tam se zadeva obnaša malenkostno drugače. Ob priklopu ključa se mi ne izpiše nobeno opozorilo. Računalnik ključ zazna, vendar ob poskusu odpiranja se mi izpiše opozorilo, da je ključ potrebno sformatirati. Tega v XP-ih nisem storil, bom pa tudi tam poskusil tako kot si mi svetoval.


Torej, če nadaljujem od mojega zadnjega posta v tej temi. Ključ sem poskusil sformatirati z omenjenim programom Rufus na obeh OS (Windows 7 Ultimate in XP-ih), vendar brez uspeha. Delovanje ključa sem poskusil tudi na vseh možnih USB portih, kot si mi svetoval. Zadeva se pa obnaša sledeče. Ko ključ priklopim na računalnik in odprem Rufus, mi začne okence od tega programa utripati v 2 sekundnih intervalih. Kljub temu, mi dovoli izbrati "quick format". Potem zaženem formatiranje in čez dobro sekundo se v spodnjem okvirčku programa Rufus izpiše sporočilo "FAILED" v dodatnem oblačku pa "Error: Error while partitioning drive". Podatke sem poskusil rešiti z Wondershare-ovim programom File scavenger. Ob zagonu pregleda, mi je izpisalo "No relevant data found! Please click Options on the right top and unselect Only scan unused sectors when scanning. Then try to scan again". Tudi to opozorilo sem upošteval in skeniranje ponovil. Žal še vedno brez uspeha. Poskusil sem tudi CMD-jevo varjanto z ukazom "chkdsk", a mi pri tem izpiše "The type of the file system is RAW. Chkdsk is not available for RAW drives".


https://slo-tech.com/forum/t448659

poglej zadnja dva posta... morda ti pomaga
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko-x
Član
Član



Pridružen-a: Tor 02 Nov 2004 14:21
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: prekmurje

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 24, 2016 2:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predvidevan da ti velikost USB ključa kaže napačno ali 0. V tem primeru ni možno formatirati ne v low level formatu ali bilo katerem drugem.

Vse kar rabiš je da si preneseš chipgenius program: http://www.usbdev.ru/files/chipgenius/

Ta ti prebere USB ključek, ti z malo sreče napiše kateri je kontroler in kje dobiti tool za ponovno nastavitev kontrolerja.
Če ne se da na netu preko vid in pid številke najti tool.
Vsi ostali poskusi formatiranja bodo jalovi in je škoda časa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
omron
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Maj 2009 14:46
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.55
Kraj: Smartrace

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 24, 2016 3:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Xbolha je napisal/a:
A je USB iz hoferja?
Če ni napiši proizvajalca in tip.


Na žalost, na ključu ni več videti oznak ali logotipa firme, spomnim se pa tudi ne.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
omron
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Maj 2009 14:46
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.55
Kraj: Smartrace

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 24, 2016 3:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

marko-x je napisal/a:
Predvidevan da ti velikost USB ključa kaže napačno ali 0. V tem primeru ni možno formatirati ne v low level formatu ali bilo katerem drugem.

Vse kar rabiš je da si preneseš chipgenius program: http://www.usbdev.ru/files/chipgenius/

Ta ti prebere USB ključek, ti z malo sreče napiše kateri je kontroler in kje dobiti tool za ponovno nastavitev kontrolerja.
Če ne se da na netu preko vid in pid številke najti tool.
Vsi ostali poskusi formatiranja bodo jalovi in je škoda časa.


Če poskusim sformatirati ključ s programom File scavenger, mi pokaže velikost njegovega spomina, vendar mi poleg njega piše Unlocated partition. Če vstavim v računalnik zdrav ključ, mi ponavadi izpiše "Drive F".
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1737
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 24, 2016 3:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Od prvega posta naprej še vedno čakam odgovor, kaj vidi DiskManagement... Ampak ok, zdaj si sam prišel do besede RAW, kar bi se videlo že iz slike DiskManagementa.
In navadno je dovolj desni klik na tisto sivo polje, da inicializiraš celotno particijo/velikost ključka nato gre quick format in reševanje podatkov z vsemi naštetimi programi boljše.
Če ne gre pa se je dejansko zrušil kontroler.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
omron
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Maj 2009 14:46
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.55
Kraj: Smartrace

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 24, 2016 4:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

marko-x je napisal/a:
Predvidevan da ti velikost USB ključa kaže napačno ali 0. V tem primeru ni možno formatirati ne v low level formatu ali bilo katerem drugem.

Vse kar rabiš je da si preneseš chipgenius program: http://www.usbdev.ru/files/chipgenius/

Ta ti prebere USB ključek, ti z malo sreče napiše kateri je kontroler in kje dobiti tool za ponovno nastavitev kontrolerja.
Če ne se da na netu preko vid in pid številke najti tool.
Vsi ostali poskusi formatiranja bodo jalovi in je škoda časa.


Uporabil sem chipgenius, ki mi je prebral VID = 090C, PID = 1000. Proizvajalec je SMI Corporation, oznaka čipa pa SM3267L-AC.

Software za omenjeni mikrokontroler še iščem. Ko bo kaj novega, poročam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 25, 2016 10:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si bom kar sposodil to temo.
Kako lahko formatiram USB ključ ki je zaščiten pred pisanjem? Ne rabim nobenih podatkov, samo da je čist- imam XP-je.
Pa prosim brez smeha ker je za mano naporen dan...

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1737
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 26, 2016 3:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

laura je napisal/a:
Si bom kar sposodil to temo.
Kako lahko formatiram USB ključ ki je zaščiten pred pisanjem? Ne rabim nobenih podatkov, samo da je čist- imam XP-je.
Pa prosim brez smeha ker je za mano naporen dan...

Kateri model ključka je to?
Ima pri strani kako mikro stikalce?
Vsebino na njem vidiš?

Nekaj znanih primerov:
Ker imaš XP-je delaj z uporabnikom, ki ima admin pravice !
1. Če usb ključek lahko prebereš poizkusi v CommandPromptu z ukazom:
attrib -r x:\*.*
(če je x: črka, ki je dodeljena USB ključku)
stikalo -r datotekam na ključku odstrani skrit atribut (če ga seveda imajo)
Nato test.

2. Poizkusi v varnem zagonu (vstavi ključek in ob vklopu kompa stiskaj F8, izberi Safe Mode with Command Prompt), ko prideš v ukazno vrstico odtipkaj:
format x:
(če je x: črka, ki je dodeljena USB ključku)
Mogoče tu prime klasičen format.

3. Štartaj Regedit (z admin pravicami) in razčleni vnos:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies
nato dvoklik na "WriteProtect" in vpiši 0 (nulo).
Če ključa "WriteProtect" ni, ga skreiraj; označi StorageDevicePolicies, desni klik, izberi New Dword, vpiši Write Protect in Enter, nato kot prej vpiši nulo.
Shrani, restartaj sistem ter test.

4. Poizkusi s programom KillDisk, ki je primarno namenjen brisanju in ga prepiše z ničlami (v programu izbereš tvoj usb ključek, označiš "Select for Wipe/Kill", izbereš "Kill", dovolj bo "One Pass Zeros", vpišeš geslo "erase-all-data" in ga začne glodat. Zna se tudi ogreti kar konkretno. Smile

5. Poizkusi format v LInux sistemu
...

Enega trdovratnega Kingston DataTraveler sem lahko sformatiral samo s proizvajalčevim programom Kingston Format Utility. Prej sem se mučil od HP USB format toola do ni da ni.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 26, 2016 11:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za model ne vem, je brez stikal, vsebino- PDF- vidim.
Velik je 20Mb Razz , vendar mi pride prav za kake male "prčkarije", predvsem sem se pa hotel naučiti kako se to dela (brisanje zaščitenega)- za drugo imam drugega 16Gb.
Do zdaj sem poskusil samo : My computer-Drive E-desni klik-format, pa mi napiše da je disk zaščiten pred pisanjem.
Zdaj bi poskusil z attrib -r, vendar ne vem kako priti v CommandPrompt (ne prek varnega zagona) Silenced

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1737
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 26, 2016 11:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Start---> Zaženi in v polje vpiši:
cmd
, ki odpre CommandPrompt okno ("DOS" ukazno konzolo) in tam vpiši potem:
attrib -r X:\*.*

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 26, 2016 12:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo sem šel iz varnega zagona s CommandPrompt.
V cmd.exe sem šel z ukazom attrib -r E:\*.* rezultat: cannot change attribute...
Potem sem poskusil format E: rezultat: cannot format drive...
Zdaj me pa res že zanima kaj ima ta mali stvor v sebi.
Bom šel še naprej po tvojih nasvetih.

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena


Nazadnje urejal/a laura Ned Jun 26, 2016 2:18 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 26, 2016 1:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam sem za nekaj podobnega uporabil Check Flash. Zagnal sem test in ga po nekaj trenutkih ustavil. Na ta način sem dovolj poškodoval particijo, da so Win7 nato videli prazen disk brez particij.

Program je bilo potrebno zagnati kot administrator.

_________________
Kdor ni skregan, ni Slovenc !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
magma
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Avg 2012 18:59
Prispevkov: 60
Aktiv.: 0.42
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 26, 2016 3:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

omron je napisal/a:
marko-x je napisal/a:
Predvidevan da ti velikost USB ključa kaže napačno ali 0. V tem primeru ni možno formatirati ne v low level formatu ali bilo katerem drugem.

Vse kar rabiš je da si preneseš chipgenius program: http://www.usbdev.ru/files/chipgenius/

Ta ti prebere USB ključek, ti z malo sreče napiše kateri je kontroler in kje dobiti tool za ponovno nastavitev kontrolerja.
Če ne se da na netu preko vid in pid številke najti tool.
Vsi ostali poskusi formatiranja bodo jalovi in je škoda časa.


Uporabil sem chipgenius, ki mi je prebral VID = 090C, PID = 1000. Proizvajalec je SMI Corporation, oznaka čipa pa SM3267L-AC.

Software za omenjeni mikrokontroler še iščem. Ko bo kaj novega, poročam.


Poizlusi s tem: http://flashboot.ru/files/smi/

l.p.

_________________
l.p. Dušan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
omron
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Maj 2009 14:46
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.55
Kraj: Smartrace

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 26, 2016 5:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

magma je napisal/a:
omron je napisal/a:
marko-x je napisal/a:
Predvidevan da ti velikost USB ključa kaže napačno ali 0. V tem primeru ni možno formatirati ne v low level formatu ali bilo katerem drugem.

Vse kar rabiš je da si preneseš chipgenius program: http://www.usbdev.ru/files/chipgenius/

Ta ti prebere USB ključek, ti z malo sreče napiše kateri je kontroler in kje dobiti tool za ponovno nastavitev kontrolerja.
Če ne se da na netu preko vid in pid številke najti tool.
Vsi ostali poskusi formatiranja bodo jalovi in je škoda časa.


Uporabil sem chipgenius, ki mi je prebral VID = 090C, PID = 1000. Proizvajalec je SMI Corporation, oznaka čipa pa SM3267L-AC.

Software za omenjeni mikrokontroler še iščem. Ko bo kaj novega, poročam.


Poizlusi s tem: http://flashboot.ru/files/smi/

l.p.


Poskusil sem s prvim programom, ki se nahaja na tej strani, ki si mi jo posredoval. Ob pritisku na tipko "Scan USB" mi v horizontalne okvirčke izpiše vse živo. Se pravi, program vidi oznako, kapaciteto ključa, VID, PID, itd. Ko pa pritisnem tipko Start (Space Key), mi čez nekaj sekund javi v okvirčku z imenom "Status" "Initial parameter fail (0F) (FlashID not found in DBF database)".
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group