www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pametni wifi zvonec in kaksen transformator ???

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aljo00
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Dec 2007 9:21
Prispevkov: 19
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 21, 2016 8:30 pm    Naslov sporočila:  Pametni wifi zvonec in kaksen transformator ??? Odgovori s citatom

Hi

Kupil sem zvonec Zmodo. Instalacija na bi bila na obstojeci elektronsko mehanicni zvonec, ki ga jaz seveda nimam (imel od prej domofon)

Sedaj me zanima kaksen transformator kupim oz. kaksen mehanski zvonec, da priklopim to zadevo gor ?

http://support.zmodo.com/index.php?action=artikel&cat=18&id=104&artlang=en

oz. ce brez zvonca, kam vežem ta 10 ohm upor ?

Hvala vnaprej in lp
Aljosa
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.58
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 21, 2016 8:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Link ne dela. daj kako drugo sliko ali pa ga poslikaj sam in načrt vezave, če je bil priložen. Karkoli.
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljo00
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Dec 2007 9:21
Prispevkov: 19
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 21, 2016 8:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Cudno..meni odpre...

[/img]



Capture.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  48 KB
 Pogledana:  23 krat

Capture.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.06

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 21, 2016 9:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dostop zavrnjen. Access denied.

Sicer so zgoraj desno tri vodoravne črtice in sem celo prišel na njihovo spletno stran, ampak tam je na stotine izdelkov, kamer, ...

Napiši vsaj točen tip zvonca s čisto vsemi oznakami, ki so navedene na embalaži in na nalepki.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aljo00
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Dec 2007 9:21
Prispevkov: 19
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 21, 2016 9:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zvonec je Zmodo

http://www.zmodo.com/

potem gres na support, izberes Greet (ta zvonec)

in What types of transformers are compatible with the Greet?

The Greet was designed to connect seamlessly to the existing wiring from your home's mechanical doorbell chime. Greet can be connected to low voltage transformers operating between 16VAC and 36VAC only. If you would like to connect to a compatible low voltage transformer without a chime, you will need to use a 10 ohm resistor (not included). Greet is not compatible with intercom systems and DC transformers.

(tole je pa ta text oz. opis kaksen tranformator rabis).


lp
A
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.06

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 21, 2016 9:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hja ... 10 - 36 VAC je samo pol podatka. Manjka še moč ali tok.
Dobro poglej, če je kje v spremljajočih papirjih številka z enoto mW, mVA, W, VA, mA, A. Napiši jo.



Imaš kak multimeter?
Uh, ni kompatibilen z DC napajanjem ...

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.11
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 21, 2016 9:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Izredno slaba navodila za 150$ vredno napravico. Tudi nelogična.

Priključiš na 12-24V AC transformator zvonca.
NE vem kako so zvonci priključeni v ZDA, pri nas običajno stikalo zvonca prekine napajanje zvonca. Kako potem zadeva dobi napajanje mi ni jasno. A deluje le takrat in toliko časa, ko obiskovalec drži tipko za zvonec? To je seveda popolnoma neumno.
Če deluje na AC, ima tudi usmerniški mostiček, kar pomeni, da bi zadeva morala delovati tudi na DC napetost. In to eksplicitno rečejo, da ne. Eh?

Na kratko. Rabiš vsaj 10W trafo za 12-24V

_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
aljo00
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Dec 2007 9:21
Prispevkov: 19
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 21, 2016 9:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nikjer ni kaksnega podatka o toku ali moči...

če brez zvonca priklučim, potem moram dati vmes upor 10 ohm/10 W ?

You do not have to have a wired mechanical doorbell chime, but please do not directly attach the doorbell to primary power (110/120 VAC and 220/230/240 VAC). If you do not use a doorbell chime, you must use a 10 ohm/ 10 watt resistor (not included) between the smart doorbell and one wire from the power source, failing to do so will cause damage to the smart doorbell and void warranty. We recommend you call an electrician to help with installation in this situation


Torej rabim nek transformator 12-24 V (AC?) ? ali bi tudi DC delal ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.11
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 21, 2016 10:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ker ni jasno kako zadeva deluje je bolje, da uporabiš tako kot so napisali. Torej navaden transformator. Torej AC.

Kaj so hoteli z uporom povedati mi ni jasno.

_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
aljo00
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Dec 2007 9:21
Prispevkov: 19
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 21, 2016 10:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kje pa lahko nabavim (cim ceneje) tak transformator ?

Ce prav razumem, moram dati ta upor na eno (od dveh) povezav(žic) med napajanjem (trafo) in zvoncem ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.06

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 21, 2016 11:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Od kod si?
Naj to nekdo priklopi na 24 V trafo in izmeri tok.
Nato pa naj še pomeri, kaj imaš na razpolago pri vratih.
Šele potem je možno izbrati najustreznejši način napajanja.


Me prav zanima, zakaj "ne sme" biti DC napajanje. Boo hoo!
(Ne vem, zakaj, ampak tokrat sem prvič pripel tega smeškota z violino. Nekako se mi trenutno zdi najprimernejši. )

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aljo00
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Dec 2007 9:21
Prispevkov: 19
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 21, 2016 11:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sem iz Lj - Vic

Na vratih imam E-lock (naj bi ta zvonec podpiral odklpanje), samo mi to sploh ni toliko pomembno...

tudi mene moti pomankanje navodil....tudi support imajo bolj slab
drugace izdelek pa je kakovosten (ce ga pripravis da dela seveda) d'oh!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.32
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 22, 2016 8:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

igo je napisal/a:
Naj to nekdo priklopi na 24 V trafo in izmeri tok.
Nato pa naj še pomeri, kaj imaš na razpolago pri vratih...


... ne pozabit testno priklopit na transformator 24V prek oz. z zaporedno vezanim uporom 10 Ohm / 10W.

Če prav razumem, je naprava predvidena za vključitev v obstoječi nizkonapetostni izmenični tokokrog ca. 24V namesto obstoječega stikala za zvonec? Popravi me, če se motim... Upor 10 Ohm je verjetno potreben v primeru, ko vežeš v tokokrog brez (obstoječega) elektromehanskega zvonca, ki bi ob pritisku na tipko sicer omejeval tok na "zdravo" mero.

Zna biti, da se napaja prek nekakšnega lastnega (vgrajenega) transformatorja, zato zahteva za AC napajanje, ali pa morda za "aktiviranje" zvonca uporablja triak, ki v DC tokokrogu ne bi "spustil"...?

LP, S.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
aljo00
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Dec 2007 9:21
Prispevkov: 19
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 22, 2016 11:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

[/quote]
Če prav razumem, je naprava predvidena za vključitev v obstoječi nizkonapetostni izmenični tokokrog ca. 24V namesto obstoječega stikala za zvonec? Popravi me, če se motim... Upor 10 Ohm je verjetno potreben v primeru, ko vežeš v tokokrog brez (obstoječega) elektromehanskega zvonca, ki bi ob pritisku na tipko sicer omejeval tok na "zdravo" mero.

LP, S.[/quote]


Tako je, nizkonapetostni tokokrog. Bom danes/jutri nabavil še ustrezen upor, napajalnik pa mislim da imam v sluzbi od nekega 3COM modema....mislim, da je 24 V AC

Bom sprobal konec tedna, pa sporocim.

lp
A
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 68 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group