www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izbira krmilnika
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mir4ko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 18 Sep 2011 19:10
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 28, 2016 6:24 pm    Naslov sporočila:  Izbira krmilnika Odgovori s citatom

Pozdrav vsem!

Zanima me, kateri krmilnik bi vi izbrali za manjšo postajo. Edini pogoj je ta, da mora biti kupljen v sloveniji.

Postaja je sestavljena iz:
* tipka start
* tipka stop
* tipka restart
* cilinder 1 - pozicija zunaj, pozicija notri
* cilinder 2 - pozicija zunaj, pozicija notri
* cilinder 3 - pozicija zgoraj, pozicija spodaj
* vakum prijemalo
* kos prisoten - da,ne (refleksni senzor)
* končna pozicija - da,ne (induktivni senzor)
* pozicija umikanja - da,ne (induktivni senzor)

Mogoče sem kakšen senzor še spregledal, zato je fino če je kakšen še prost za vsak slučaj

Zanima me vaše mnenje oz kaj bi vi izbrali. Mogoče kakšen Logo?
Kaj na ta način? Logo krmilnik

Hvala za vašo pomoč
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 28, 2016 6:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bi rad do parametrov (časi, števci, ...) dostopal in jih spreminjal med obratovanjem, potem Mitsubishi Alpha.
8 vhodov (24 VDC, 0-10V analogno) in 6 relejskih izhodov ima tip 14 MR-D.

Program za pisanje programov in programiranje je tudi na forumu.
Program lahko vneseš ročno v sam krmilnik, lahko pa iz računalnika(rabiš kabel, a se da zmeniti, da ti ga posodim).

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 28, 2016 8:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Takole iz izkušenj. Delal sem z večino velikih srednjih malih Simensi (S7 400 , 300 poskusil 1200 precej delal z Logoti ) Imel opravka z mitsubishi.ji pa easy-ji, unitronicom... itd

Med malimi je zame absolutni zmagovalec Logo OBA8 Osnovna verzija brez razširitev (8 vhodov od tega so max 4 lahko analogni) ter 4 izhodi (transistorski ali relejni) se dobi tam okrog 140€. So preko UTP -ja povezljivi med sabo in tudi na 1200-ko. Od predhodnih verzij ima kar nekaj cukrčkov. recimo web server, PI regulator... Programira se v FBD-ju oz Ladder-ju. Ja jaz edino pogrešam še STL, potem pa bi inel vse kar imajo veliki Wink.

PS
Če koga zanima, kako izgleda Web server ga lahko ob priliki štekam na domačo mrežo in odprem porte.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mir4ko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 18 Sep 2011 19:10
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2016 12:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam imam več kot 8 vhodov (če se ne motim). Kako je pa kaj z razširitvami logo-ta?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2016 2:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mir4ko je napisal/a:
Sam imam več kot 8 vhodov (če se ne motim). Kako je pa kaj z razširitvami logo-ta?


Razširitve so 4/4 ali 8/4 cene so še kar Sad

Po informativnem ceniku od Dankona (simensova maloprodaja)

4/4 relejski 67€
8/4 relejski 109€
Logo oba8 relejski 129€
(cene brez ddv-ja in so informativne iz cenika katerega sem dobil na začetku leta)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
thetilko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jul 2009 16:03
Prispevkov: 175
Aktiv.: 0.98
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2016 3:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi vzel Siemes Logo, ce je aplikacija zelo zelo enostavna. Logo je katastrofa, ko je prisotno malo vec programiranja. Poglej se Siemens S7 1200, tam imas bolj napredne nacine programiranja.

Kaj pa varnost? Vidim, da so prisotni cilindri. Ko je v igri pnevmatika je praviloma pametno imeti se varnostni izklop (Emergency Stop). Za tega bos potreboval se en vhod. Ce je zadeva v kletki, potem bos potreboval se varnostno obmocje, ki terja varnostne komponente. Tam lahko racunas se na vsaj en vhod ko je "kletka" zaprta. Jaz bi dodal se tipko za vrnitev v osnovni polozaj, ter enega za brisanje napak. Potem tipke za rocno vodenje cilindrov, izpuscanje delov .... Very Happy Ce hoces stroj upravljati kakor se spodobi lahko racunas se kar nekaj vhodov. Da ne bos vedno ko se zasteka Moral priklapljati PLC na racunalnik, da bos lahko odpeljal cilinder ali izpustil del, vrnil v prvotni polozaj ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mir4ko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 18 Sep 2011 19:10
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2016 3:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

thetilko je napisal/a:
Jaz bi vzel Siemes Logo, ce je aplikacija zelo zelo enostavna. Logo je katastrofa, ko je prisotno malo vec programiranja. Poglej se Siemens S7 1200, tam imas bolj napredne nacine programiranja.

Kaj pa varnost? Vidim, da so prisotni cilindri. Ko je v igri pnevmatika je praviloma pametno imeti se varnostni izklop (Emergency Stop). Za tega bos potreboval se en vhod. Ce je zadeva v kletki, potem bos potreboval se varnostno obmocje, ki terja varnostne komponente. Tam lahko racunas se na vsaj en vhod ko je "kletka" zaprta. Jaz bi dodal se tipko za vrnitev v osnovni polozaj, ter enega za brisanje napak. Potem tipke za rocno vodenje cilindrov, izpuscanje delov .... Very Happy Ce hoces stroj upravljati kakor se spodobi lahko racunas se kar nekaj vhodov. Da ne bos vedno ko se zasteka Moral priklapljati PLC na racunalnik, da bos lahko odpeljal cilinder ali izpustil del, vrnil v prvotni polozaj ...


Glede varnosti se popolnoma strinjam. Kje pa bi se dalo dobiti S7 1200 + razširitven modul za vhode? Govorim seveda za slovenijo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2016 3:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem zase in za firmo jemal siemnsovo robo pri Dankonu. So izredno odzivni in cenovno ugodni.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
thetilko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jul 2009 16:03
Prispevkov: 175
Aktiv.: 0.98
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 30, 2016 7:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ce moras poskrbeti za varnost in se posebej ce zelis za stroj spodobno pridobiti CE, potem bos verjetno potreboval kar nekaj varnostnih komponent. Hitro se ti zna zgoditi, da bos potreboval varnostni PLC. Pri nas uporabljamo PILZe. V tem primeru lahko logiko vprogramiras kar v sigurnostni plc, kar pa ni ravno optimalno.

Kje lahko kupis komponente pa ti zal tezje pomagam, ker v Sloveniji se nisem pocel kaj konstruktivnega. Smile Kjer delam kupujemo vse direktno od Siemensa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bilancar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2016 12:48
Prispevkov: 36
Aktiv.: 0.37
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 02, 2016 1:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi vzel kar unitonics jazz JZ20-T40. Je cenovno ugoden, zraven ima ze kar dvovrsticni display in omogoca 18 vhodov in mislim da 16 izhodov. Za varnost pa zraven en relejski modul od sicka ali schmersalla (cenejsi od pilza).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 23, 2016 11:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
... Logo OBA8 Osnovna verzija brez razširitev (8 vhodov od tega so max 4 lahko analogni) ter 4 izhodi (transistorski ali relejni) se dobi tam okrog 140€. So preko UTP -ja povezljivi med sabo in tudi na 1200-ko. Od predhodnih verzij ima kar nekaj cukrčkov. recimo web server, PI regulator... Programira se v FBD-ju oz Ladder-ju. Ja jaz edino pogrešam še STL, potem pa bi inel vse kar imajo veliki.


Ja, res je škoda ker poleg LAD in FBL nima še STL ...

Jaz sem LOGO8 in LOGO TDE s kablom povezal kar na domači router in nanju dostopam preko WiFi iz laptopa.

Si mogoče poizkusil tole: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.siemens.snc.ilogo ker meni javi, da to ni možno instalirat v naši državi.

Javi mi tole:
Citiram:
You may not use or otherwise export or re-export the application except as authorized by United States law and the laws of the jurisdiction in which the application was obtained. In particular, but without limitation, the application may not be exported or re-exported (a) into any U.S.-embargoed countries or (b) to anyone on the U.S. Treasury Department's Specially Designated Nationals List or the U.S. Department of Commerce Denied Persons List or Entity List. By using the application, you represent and warrant that you are not located in any such country or on any such list. You also agree that you will not use the application for any purposes prohibited by United States law, including, without limitation, the development, design, manufacture, or production of nuclear, missile, or chemical or biological weapons.


Še dobro, da mi ni napisalo: "ti ti lumpek - nič ne boš zganjal terorizma z LOGOtom in po telefonu upravljal z jedrskim in kemičnim orožjem ..." Laughing
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 24, 2016 8:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Simatic 1200. Ali pa Unitronics jazz, če moraš čimbolj šparati. Kontrolnik izklopa v sili pa Schneider.
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Riven
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Dec 2012 18:33
Prispevkov: 194
Aktiv.: 1.41
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 26, 2016 2:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

+1 za Jazza, poceni in enostavno programiranje + brezplačno razvojno orodje.
Če se ne dela ravno za Nemcem bo dovolj. Delam z njimi dnevno in nimam težav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 26, 2016 3:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Riven je napisal/a:
+1 za Jazza, poceni in enostavno programiranje + brezplačno razvojno orodje.
Če se ne dela ravno za Nemcem bo dovolj. Delam z njimi dnevno in nimam težav.


Se strinjam. Sem imel priliko preizkusiti Vision (ne vem točno katere serije) Zanimiv krmilnik, sploh če potrebuješ HMI.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bilancar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2016 12:48
Prispevkov: 36
Aktiv.: 0.37
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 26, 2016 10:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se tudi jaz strinjam z uporabnostjo unitronicsa. Delam z jazzi in z visioni, obojni so ok, razlika pa je predvsem v tem, da se visiona da razširiti z dodatnimi IO kartami, pa nekaj več svobode je pri delu z zaslonckom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group