www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kateri LiOn vrtralnik je pravi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gorenc2
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Jun 2009 21:49
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.06
Kraj: Zgornjesavska Dolina

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 20, 2016 8:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ima tudi makita nekaj podobnega že vrsto let! Moja je padla že iz 3 štuka iz odra se razletela, sem jo seszavil pa še kar dela!
Navadna http://www.makita.si/tool/21000/DF030DWE.html
Udarni http://www.makita.si/tool/21006/TD090DWE.html
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 20, 2016 8:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm... Nekako ne vidim, da bi tale makita imela vrtalno glavo? Tudi na seznamu priložene opreme je ni...?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gorenc2
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Jun 2009 21:49
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.06
Kraj: Zgornjesavska Dolina

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 20, 2016 10:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je pa res moraš imeti 2 mašini!
tale je z glavo http://www.makita.si/tool/21000/DF330DWE.html
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mznida
Član
Član



Pridružen-a: Čet 02 Jun 2005 20:32
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.62
Kraj: Prlekija (JN86BN)

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 27, 2016 3:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če se BMS-a ne vidi, še ne pomeni, da ga ni. Te stvari so dandanes vse zalite zaradi zaščite (vsaj pri priznanih in profi proizvajalcih).

Citiram:
Imam Bosch 18V professional.
V bateriji ni balanserja, niti v polnilcu, a po 3 letih konkretnega mučenja so še vedno vse delujoče. Pri predhodnih niso zdržle ne nicd ne liion tako dolgo..


Ne rečem, da ni možno, vendar bom to verjel, ko bom videl razstavljen akkupak. Delamo elektronike za baterije za kar nekaj zelo znanih firm (med drugimi tudi Bosch), pa si nihče ne privošči litijevega akumulatorja brez BMS-a. Še posebej pa ne v profi programu.

_________________
73 de S56RIR
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 27, 2016 7:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Privoščijo pa si banalne napake, kot so napajanje elektronike samo z ene celice, ki posledično povzroči preran grob tiste celice in s tem cele baterije, če je ne uporabljaš ravno dnevno... (Makita).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5333
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 28, 2016 9:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

It's a feature, not a bug ...
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirko_77
Član
Član



Pridružen-a: Sre 05 Feb 2014 16:39
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2017 10:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vidim, da imate kar precej izkušenj kar se opreme tiče. Zanima me, če ima kdo izkušnje z znamko Hitachi - gledam njihov akumulatorski vrtalnik - http://www.metalmikulic.si/baterijski-vrtalnik-vijacnik-ds18djlk-set-hitachi pa me zanima, če bi bil vredu ali bi mogoče katerega drugega se splačalo vzet iz tu http://www.metalmikulic.si/akumulatorski-vrtalniki-in-vijacniki in ker so cene malenkost višje ne bi rad vzel kar enega. Do sedaj sem imel od Bauhausa en model, vendar baterija čisto nič več ne zdrži in je potreba po novem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.68
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2017 11:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj imaš eno ugodno ponudbo
https://www.pollin.de/p/akku-schlagbohrschrauber-hitachi-dv-18-dcl2-501901

Doma uporabljam dva Hitachijeva aku vrtalnika, en je 18V in en 10,8V - nimam pripomb.

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
s51zg
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2004 17:35
Prispevkov: 538
Aktiv.: 2.42
Kraj: JN76BC - Srednje brdo

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2017 12:00 pm    Naslov sporočila:  BOSCH - PSR 12-2 Odgovori s citatom

Ja že par let uporabljam omenjeno zadevo. Dela BP (Ufb)

Janez/s51zg

_________________
__________________
Never put off till tomorrow what you can do
today.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Tidra
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Maj 2008 20:36
Prispevkov: 186
Aktiv.: 0.96
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2017 3:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jaz sem drugače kr zadovoljen z Parkside produkti iz Lidla,... res pa je da se mi ta baterijska vedno uspe izmuznit in jo še nisem uspel kupit,...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2017 4:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tidra je napisal/a:
jaz sem drugače kr zadovoljen z Parkside produkti iz Lidla,... res pa je da se mi ta baterijska vedno uspe izmuznit in jo še nisem uspel kupit,...


Hoferjevo ali lidlovo orodje za hobi sploh ni slabo. Tudi pri meni se v delavnici najde en Wordzone vrtalnik. Za "nežno" vrtanje je čisto ok. Tudi baterija dobro drži.

Siser sem poskusil že vse vse živo od opevane Makite, Bosha, Hiltija.. (večina strojev sem imel doma ali v službi) Lani sem se odločil za tole.

Lahko rečem da močnejšega baterijskega orodja še nisem imel v roki. Tale mašinca, brez ročaja te mimogrede "navije" ti zlomi roko.



BILD1701.JPG
 Opis:
Workzone
 Velikost datoteke:  729.25 KB
 Pogledana:  3 krat

BILD1701.JPG



BILD1700.JPG
 Opis:
Milwaukee
 Velikost datoteke:  662.79 KB
 Pogledana:  5 krat

BILD1700.JPG



_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1366
Aktiv.: 7.35
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2017 5:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo v info:
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba/posebna-ponudba-od-ponedeljka-25-9-2017/produktdetailseite/ps/p/workzone-litij-ionsko-akumulatorsko-vrtalno-kladiv/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hamm
Član
Član



Pridružen-a: Sob 27 Okt 2012 21:47
Prispevkov: 216
Aktiv.: 1.55
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2017 5:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@silvo: Jaz jo tudi imam Smile Noro dobra zadeva in zelo, zelo robustna. Sem v službi uporabljal Makito, pa lahko rečem da se mi zdi Milwaukee veliko bolj trpežna.

Edina slaba lastnost je mogoče teža, samo mene to ne moti, ker imam občutek da v rokah držim orodje in ne igračo Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1345
Aktiv.: 7.69
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2017 6:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:

Lahko rečem da močnejšega baterijskega orodja še nisem imel v roki. Tale mašinca, brez ročaja te mimogrede "navije" ti zlomi roko.

Imam 12 voltno milwaukee, ne 18. S prodajalcem sva nekako ugotovila, da bo za moje delo - kakšna elektro omara, nekaj vrtanja, vijačenja do M12 zadostoval 12 voltni stroj. Pa sem nabavil vrtalko in udarni vijačnik. Roko ti sicer ne zlomi ampak ravno danes sem s kronsko žago odžagal oziroma zvrtal luknjo fi 40 v 15mm debelo steno stroja. Pa tele novejše imajo brezkrtačne motorje.



CameraZOOM-20170921135529035.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  29.11 KB
 Pogledana:  0 krat

CameraZOOM-20170921135529035.jpg



_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 21, 2017 9:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hamm je napisal/a:
...
Edina slaba lastnost je mogoče teža, ...


Res je, se popolnoma strinjam. Ravno zaradi tega sem še kupil tisti hoferjev vrtalnik, ki je v rabi, ko je treba postoriti kaj malega.


Energetik-m je napisal/a:

... Pa tele novejše imajo brezkrtačne motorje.


Tale moj ima že brezkrtačni motor. Razlika med vrtalnikom s krtačami je opazna. Pri malih obratih ima velik navor. Se ne segreva. Vzdržljivost baterije je večja, ker ni nepotrebnih izgub na krtačkah.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group