www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Zamenjava za FLASH čip?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Komponente in podsklopi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
matic_scetinec
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Jan 2008 17:11
Prispevkov: 993
Aktiv.: 5.03
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 01, 2016 6:16 pm    Naslov sporočila:  Zamenjava za FLASH čip? Odgovori s citatom

Zdravo!

V nekem starejšem Denon receiverju imam slab FLASH čip. Če sam čip precej segrejem z vročim zrakom začne delovati, tako da je 100% slab FLASH čip.
Čip sem pogrel im mi je s programatorjem tudi uspelo prebrati vsebino.
Naročil sem dva enaka nova čipa. Eden je izgleda že tovarniško defekten - programator mi ga sploh ne zazna, drugega sem uspel sprogramirati, vendar se v samem aparatu obnaša podobno kot stari, s to razliko, da je dovolj že, če ga čisto malo pogrejem (starega sem moral precej bolj pogreti, da se je zbudil).

Ne vem, ali so te čipi že tovarniško navadne "smeti" ali kaj.
Zanima me, ali je možno ta čip zamenjati s kakšnim podobnim?

Gre za čip Atmel AT49LV002 v TSOP32 ohišju.
Datasheet je tukaj.

Lp, Matic
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1614
Aktiv.: 8.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 01, 2016 8:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj podobnega v tej temi, le da sem imel 5V verzijo: http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=15429&postdays=0&postorder=asc&start=105
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matic_scetinec
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Jan 2008 17:11
Prispevkov: 993
Aktiv.: 5.03
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 03, 2016 8:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom poizkusil najti nekaj podobnega.

Hvala in lp,
Matic
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
matic_scetinec
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Jan 2008 17:11
Prispevkov: 993
Aktiv.: 5.03
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2016 11:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!

Najbolj podoben FLASH čip, ki sem ga našel je tale: SST39VF020. Največja razlika je v velikosti ohišja, in sicer ta je v kratkem TSOP-32 ohišju (slika na Farnell-u ni prava), original pa je v dolgem TSOP-32 ohišju. Podobnega v enaki obliki ohišja kot je original nisem uspel najti, zato sem se odločil, da bom vseeno naročil te iz Farnell-a in pine nekako poizkusil premostil z žicami.

Čipi iz Farnell-a so prišli, najprej sem jih seveda moral sprogramirati, kar ni bilo problem.
Stari čip sem odspajkal iz vezja, in pod čipom opazil "odprte" vie, zaradi katerih bi lahko prišlo do kakšnega kratkega stika, zato sem na vie nanesel nekaj maske za spajkanje, in jih s tem izoliral. Masko sem strdil pod UV lučjo.
Novi čip sem na eni strani normalno prispajkal na pad-e, na drugi strani pa sem moral pine prevezati z zelo tankimi žicami. Raster je 0,5mm, tako da je bilo spajkanje žic precej zahtevno (za primerjavo velikosti so SMD upori in kondenzatorji poleg na vezju velikosti 0603).

Stvar je uspela. Sedaj aparat že cca 1 mesec deluje pri stranki brez kakršnih koli problemov.

Šlo je za starejši receiver Denon AVR-2802. Napaka je bila, da ni bilo tona, ostalo je delovalo ok.

Še nekaj slik v priponki.

@sebaveh hvala za pomoč!

Lp, Matic



Novi in stari FLASH čip.JPG
 Opis:
Novi in stari FLASH čip
 Velikost datoteke:  1.09 MB
 Pogledana:  18 krat

Novi in stari FLASH čip.JPG



Odprte vie.JPG
 Opis:
Odprte vie
 Velikost datoteke:  1.03 MB
 Pogledana:  7 krat

Odprte vie.JPG



Izolirane vie.JPG
 Opis:
Vie izolirane z masko za spajkanje
 Velikost datoteke:  989.51 KB
 Pogledana:  5 krat

Izolirane vie.JPG



Končano.JPG
 Opis:
Delo opravljeno
 Velikost datoteke:  966.18 KB
 Pogledana:  30 krat

Končano.JPG



Celotna plošča.JPG
 Opis:
Slika celotne ploče. FLASH čip se nahaja spodaj desno
 Velikost datoteke:  1.23 MB
 Pogledana:  14 krat

Celotna plošča.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2016 12:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res odlično Matic ! Applause
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Komponente in podsklopi Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group