www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Na kaj moram biti pozoren pri nakupu računalnika
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 02, 2016 8:24 am    Naslov sporočila:  Na kaj moram biti pozoren pri nakupu računalnika Odgovori s citatom

Moj stari prenosnik škrta. So mi rekli, da se ga ne splača popravljat.
Brez njega nisem rad. Bo potrebno seči v žep.
A kaj, ko ne vem več dobro izbrati. Tisto pravilo, da če ne veš, kaj je dobro, kupi tisto, kar je drago, verjeto preveč prizadene denarnico. Zato prosim za nasvete, kaj vse mora računalnik imeti, da bom lahko delal in se mi ne bo 'zabasal'

Kaj delam?
Večkrat gledam več internetnih strani hkrati, tudi kak film. Potem rad uporabljam kak CAD program recimo sketchup, in to so po mojem najzahtevneše želje, ki jih mora računalnik izpollniti.
No, ja, in velik ekran bodi, po možnosti tak, da se vidi slika tudi od strani, in ne, da moram kot sedaj se postaviti pravokotno na ekran, da vidim vse barve iz slike
In rad bi, da ima osvetljeno tipkovnico, kajti često delam v poltemi, in ne vidim tipk.

Druge zadeve, ki jih tudi počnem, niso prav zahtevne, popravljam kak program v Bascomu in ga prevajam, napišem kak tekst v mail ali word, in to je to.

Mislim, da večino strojnih kapacitet potrebuje sam sistem, ki se ukvarja sam s sabo kot naša vlada. Svetujte mi prosim, koliko gigabajtov in procesorkse moči in drugih zadev potrebujem za normalno delo. Če bom vprašal prodajalca, mi bo gotovo prodal, več kot rabim.

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 02, 2016 8:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sem pred meseci iskal ugoden računalnik za starejšo kolegico

glej nekaj v tem stilu

http://www.ebay.de/itm/15-6-39-6cm-Notebook-Lenovo-G50-80-Intel-i7-2x2-4-GHz-8-1000GB-Radeon-2GB-Win10-/321911678951?hash=item4af36e67e7:g:NtIAAOSwEgVWTcnZ

čeprav sem trd privrženec nVidie za GPU tudi ta izbira ni slaba , je nekaj ugodnejši zaradi B razreda , ampak je še vedno mrcina (imaš pa tudi ugodnejše variante ...)

PS: doma nabaviš ''cradle '' vržeš ven DVD in vanjo vstaviš sistemski trdi disk
na mesto sistemskega trdega daš noter SSD iz te serije

https://www.amazon.com/Samsung-Electronics-2-5-Inch-Solid-State/dp/B009NB8WRU

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RobiStrom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Mar 2015 22:00
Prispevkov: 209
Aktiv.: 1.89
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 02, 2016 10:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj na to temo je tudi tu: Prenosnik .
Sam sem s ponudbo od podjetja BBT iz Trzina kar zadovoljen.

_________________
LP Robi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.25
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 02, 2016 10:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če se ti ne mudi potem počakaj, da bo Hofer imel spet kakšno dobro ponudbo. Na slo-tech imajo debate o teh ponudbah.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 02, 2016 11:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na želje se mi zdi, da bi bil Medion kar prava izbira, edino nekaj denarja že sedaj lahko daš na stran za kakšen Samsungov SSD in pa kabel USB to SATA. Namreč pri teh diskih dobiš zraven v pakiranju CD za kloniranje diska in ko diska zamenjaš tistega iz računalnika priklopiš na USB ter ob zagonu butaš CD.

Za osvetljavo tipkovnice kupi neko osvetljavo, ki jo priklopiš v USB. Poceni računalnika neboš našel z osvetljeno tipkovnico. To boš moral k večjemu kupiti posebej.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lojz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Apr 2003 8:31
Prispevkov: 668
Aktiv.: 3.01
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 02, 2016 11:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisi napisal ali prenosnik ali namizni računalnik. Predvidevam pa, da namizni in predlagam nekaj podobnega:
Računalnik
Tipkovnica
Monitor
Miška

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 02, 2016 11:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je napisal moj stari prenosnik škrta. Prehitro bereš. Wink Res je, da steklena krogla nič ne vedi, ampak po pisanju sodeč je pristaš prenosnika tokrat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 02, 2016 3:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

medion/Hofer ima samo to dobro navado da vrnejo denar brez vpršanja.... tehnična podpora je na psu ampak dobesedno ( poskusite kontaktirati medionov center v sloveniji ali v nemčiji ) ; jaz sem jih neuspešno , švaba je podal odgovor čez 3 mesece in je napisal da oni niso nič krivi Brick wall

pozabil sem napisat kaj je potrebno pazit :

- generacija procesorja ( ponavadi se jo skrije ); razkrije jo okvirna cena računalnika

- velikost in hitrost RAMa

-velikost in vrsta ohišja ( kovinsko pomeni boljše hlajenja in večjo togost )
prednost je numerična tipkovnica , večje tipke , ponavadi avtomatsko pomeni tudi
večji ekran , ki realno ni nikoli prevelik
osvetljene tipke so ponavadi gejmerski računalniki kar pomeni drug $$$ razred

-dodatna grafika ( moč po meri, ponavadi boljše hlajenje , možnost menjave )
svoj VRAM

-starejši računalnik pomeni več delovnih ur in bližje MTTF ( kdaj bo crknu )

- novejše generacije so ponavadi manj energetsko požrešne -pomeni več soka

-starejši računalnik prav tako pomeni starejšo baterijo

PS zres je fajn če računalnik dela in imaš vsaj nekaj časa mir ( vsaj jaz sem tak )

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 02, 2016 3:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lucca brassi je napisal/a:
medion/Hofer ima samo to dobro navado da vrnejo denar brez vpršanja.... tehnična podpora je na psu ampak dobesedno ( poskusite kontaktirati medionov center v sloveniji ali v nemčiji ) ; jaz sem jih neuspešno , švaba je podal odgovor čez 3 mesece in je napisal da oni niso nič krivi Brick wall

pozabil sem napisat kaj je potrebno pazit :

- generacija procesorja ( ponavadi se jo skrije ); razkrije jo okvirna cena računalnika

- velikost in hitrost RAMa

-velikost in vrsta ohišja ( kovinsko pomeni boljše hlajenja in večjo togost )
prednost je numerična tipkovnica , večje tipke , ponavadi avtomatsko pomeni tudi
večji ekran , ki realno ni nikoli prevelik
osvetljene tipke so ponavadi gejmerski računalniki kar pomeni drug $$$ razred

-dodatna grafika ( moč po meri, ponavadi boljše hlajenje , možnost menjave )
svoj VRAM

-starejši računalnik pomeni več delovnih ur in bližje MTTF ( kdaj bo crknu )

- novejše generacije so ponavadi manj energetsko požrešne -pomeni več soka

-starejši računalnik prav tako pomeni starejšo baterijo

PS zres je fajn če računalnik dela in imaš vsaj nekaj časa mir ( vsaj jaz sem tak )


Jaz imam drugačno izkušnjo. Po nakupu prenosnika mi je po cca 3 mesecih odpovedala tipkovnica. Sem jih poklical - v SLO- in se lepo dogovoril kaj naj še preizkusim in jim sporočim. Po sporočilu, da je še vedno napaka na HW sem dobil na mail obvestilo kaj in kako naj pripravim prenosnik in da pridejo na dom prevzet. So prišli in ga odpeljali na servis v Nemčijo. po popravilu (je res trajalo malo dlje zaradi praznikov pri njih) so me obvestili, da so ga popravili in ga odposlali. Na linku sem lahko spremljal kje se nahaja in čez dva dni je bil pri meni doma s priloženo dokumentacijo, kaj vse so naredili - popravili.
so me pa predhodno obvestili kaj naj priložim in kaj naj naredim s podatki, za katere ne odgovarjajo - to pa je res.
Res pa je tudi, da ne moreš na servis dati računalnik s vsemi svojimi podatki, posebno če so še "občutljive" narave. Nikoli nisi siguren ali so še samo na tvojem disku po servisiranju. Žal je tako.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lojz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Apr 2003 8:31
Prispevkov: 668
Aktiv.: 3.01
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 02, 2016 5:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kobranka je napisal/a:
Je napisal moj stari prenosnik škrta. Prehitro bereš. Wink Res je, da steklena krogla nič ne vedi, ampak po pisanju sodeč je pristaš prenosnika tokrat.

Res sem prehitro prebral. d'oh! Embarassed

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 04, 2016 8:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Problem imam zmojimi zahtevami:

Ekran bodi čim večji, kar me moti pri mojem sedanjem prenostniku, je, da vidim v redu sliko le, če sedim popolnoma pravokotne pred ekranom. Čim se malo odmaknem iz osi simetrije, izgubim nekaj barv in slika je čudna. Na novem prenosniku bi rad ekran, ki mi tega ne bo delal

Tipkovnica bi rad, da je osvetljena. Delam pretežno v polmraku in si sedaj pomagam z baterijo, da najdem prave tipke. Videl sem, da imajo drugi tipkovnice osvetljene.

Ko se pogovarjam z drugimi, o svojih željam mi pravijo, da mojim željam ustrezalo le prenosniki višjega cenovnega razreda. Pa saj hudiča ne iščem zlatih ekranov in tipki!

Potem mi govorijo v zvezi s procesorji o nekih i-jih, pa nimam pojma kaj to je, vem la da več i-jev večja procesorska moč in višja cena. Kako visoko z i-ji na grem pa nimam pojma.

Ja res, moj stari prenosnik ne ustreza, je pa tudi res, da je bil poceni,
Za 350€ sem dobil prenosnik in zraven še printer. Res da razstavni eksponat, ampak vendarle le 350€

Tokrat bo potrebno samo za prenosnik veliko več, a prav pretegnil ne bi rad denarnice. Vse bolj se mi zdi, da bom ostal na tem, kat že imam.

Hvala za vaše prispevke.
VS

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 04, 2016 8:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej malo na http://www.bbt.si/prenosniki#p=1|o=14
Monitor naj bo mat (antiglare, nesvetlec), tipkovnico lahko osvetljeno dobis tudi naknadno, vsaj pri dellu (preko FMC).
Ce ti zadostuje 15'', poglej na bbtju dell e6530 + dodas osvetljeno tipkovnico, ce je nima. Tega imam jaz in je spica.
Procesorsko lahko vzames karkoli,tudi najcenejsa opcija ti bo dovolj hitra, edino ssd bi dal noter nujno.

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...


Nazadnje urejal/a mucek Ned Sep 04, 2016 8:46 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 04, 2016 8:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hej, muc, si pogledal cene!
Toliko ni vreden avto, ki me vozi vsak dan!

V mislih sem imel nekaj do 500 največ 600€.
A to so verjetno sanje v stllu
sanja svinja kukuruz.

POZDRAV
vs

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 04, 2016 8:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.bbt.si/dell-latitude-.6522-b-kvaliteta

Pa tole?

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 04, 2016 8:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa ti je laptop nujen? Kaj pa dokup monitorja in osvetljene tipkovnice za obstojeci racunalnik? Verjetno ga ne nosis toliko okoli, sicer ti itak 17'' monitor ne bi bil pomemben ... Wink
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group