www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Na kaj moram biti pozoren pri nakupu računalnika
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 04, 2016 9:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rabljeni računalniki pri omenjenem trgovcu niso nujno slaba izbira. Bolj je vprašanje ali je za predvideno res potrebna neka "huda" konfiguracija. Za razmisliti bi bilo o kombinaciji prenosnika, priklopne postaje in običajnega 19/22" monitorja. Osvetljeno namizno tipkovnico pa tudi dobiš za sprejemljivo ceno.

Za predvideni namen bi bili verjetno primerni tudi prenosniki z I5 procesorji. Je pa vsekakor razmisleka vredna menjava/dogradnja SSD diska.

Nekaj v tem smislu bi se po mojem mnenju dalo sestaviti v okviru predvidenega budžeta (za tole na sliki cca 500€ - verjetno bi se pa dalo zmenit še za kak % popusta) (Latitude E6520, P190st, PR03X, MC-9006 USB).

Lp, Frenki



Cfg.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  48.44 KB
 Pogledana:  1 krat

Cfg.jpg




Nazadnje urejal/a frenki Ned Sep 04, 2016 9:47 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lojz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Apr 2003 8:31
Prispevkov: 668
Aktiv.: 3.01
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 04, 2016 9:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Našel sem prenosnik, ki bi skoraj izpolnjeval Vilkotove zahteve. Cena je "malce" višja. Primer. Sicer nisi napisal ali je dovolj 15,6" zaslon in ali morajo biti naložena okna...
Tale ima tudi osvetljeno tipkovnico in Full HD nableščeč zaslon. Ostalo je za povprečnega uporabnika dovolj. Morda le SSD. Vendar je potem problem cena in velikost diska.
Seveda lahko razmisliš tudi o Frenkijevem predlogu.

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 04, 2016 10:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SSDji so tako nesramno poceni, da sem bil zadnjič prav šokiran ... 128 GB Samsung te pride, reci piši, dobrih 40 EUR. 128 GB je povsem dovolj za sistem, programe in še kar nekaj krame - edino skladišča filmov pač ne moreš imeti tam ...

Frenki, 19/22'' monitor je dandanes že kar eksotika za kupiti Smile 23'' in 24'' so "standard". Sicer se pa popolnoma strinjam. Tudi sam bi na Vilkovem mestu vzel en "soliden, a ne predrag" laptop, dokupil docking, monitor in osvetljeno tipkovnico in to je to.

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 04, 2016 11:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom še jaz zrno dodal.
Nihče se ni spotaknil v grafiko oz. razmerje ekrana. Nikakor mi ni všeč, da praktično ni več za dobiti, razen nekih hudo dragih poslovnih mašin, ki bi imele razmerje ekrana 4:3.
Današnji 16:9 so mogoče za gledanje filmov, poslušanje glasbe in surfanje po socialnih omrežjih, nikakor pa ne za urejanje dokumentov ipd.
Seveda je tukaj še resolucija, ki jo podpira, toda v naših letih včasih že psa potrebujemo, da nam najde kakšno črko ali besedo na ekranu, torej, neke hude resolucije, s katerimi
bi spravil na ekran 3/4 A4 formata ospadejo, ker potem potrebujemo že hude lupe, ki so v cenovnem razredu čarunalnika samega Very Happy
Torej so, po mojem mnenju, bolj igrače kot karkoli drugega.
In seveda, kot je napisal Mucek obvezno SSD. Jaz sem jih v svojih strojčkih že pomenjal.
Zadnji, ki sem ga, je bil zamenjan v strojčku iz katerega pišem. Zadnji trije SSDji, ki sem jih kupil so bili Samsungovi 2X250GB zadnji pa EVO850 500GB (130€) in strojčki so kot prerojeni.
Marsikdo se je že pohvalil s trgovino, katere povezavo je dal Mucek in če vzameš B kvaliteto (kozmetične napake) dobiš zelo soliden čarunalnik za zelo solidno ceno.
Govorit o strojni opremi, ki se lahko sčasoma zamenja, je brezpredmetno.
HP EB 8560p sem uporabljal 1 leto v razmerah 45C+ in ni bilo nikdar nikakršnega problema.
Se je pa tudi en soforumaš pohvalil z Lenovo prenosniki, prav tako iz druge roke, nisem pa prepričan, če so bili iz BBTja.

Sicer pa, Vilko, zakaj pa ne bi nadgradil obstoječega s SSDjem 500GB?

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S57KSL
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2012 14:52
Prispevkov: 227
Aktiv.: 1.56
Kraj: Slov. Konjice

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2016 8:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če iščeš ekran, ki se ga da gledati iz vseh smeri, mora imeti IPS panel in ne TN, kot ostali nižjega ranga. Sam imam same Thinkpade serije T z Ebaya, vse z IPS paneli. Ugodno sem dobil tudi T400, vendar ima TN panel in je slika porazna. Na Ebayu se dobijo IPS paneli zanj, ga bom poskusil zamenjati.

Na žalost je na Ebayu večina Thinkpadov z IPS matriko (navadno serije W) dražja od 1000 eur.

Acerjev in HP-jev bi se po bogatih izkušnjah ognil v velikem loku. Hoferjevi Medioni, tudi cenejši, imajo večinoma IPS panele in so za svoj denar špica, tudi zaradi triletne garancije in dejstva, da Hofer zaenkrat, za razliko od ostalih naših trgovcev, ne komplicira pri uveljavljanju garancije. Na njih se dobro počutita Kubuntu in Mint, celo bolje od Windows 8.1.

Če računalnika ne boš kupil pri Bbt ali Hoferju, ga kupi, kot pravi Clownfish, čim severneje ali zahodneje od nas.

https://www.s5tech.net/viewtopic.php?f=31&t=3346
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.21
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2016 10:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

slovenski računalniki tudi rabljeni so cenovno bistveno dražji , konfiguracija pa je bistveno slabša če še niste opazili
_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2016 11:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S57KSL je napisal/a:
.......Acerjev in HP-jev bi se po bogatih izkušnjah ognil v velikem loku. Hoferjevi Medioni, tudi cenejši, imajo večinoma IPS panele in so za svoj denar špica, tudi zaradi triletne garancije in dejstva, da Hofer zaenkrat, za razliko od ostalih naših trgovcev, ne komplicira pri uveljavljanju garancije. Na njih se dobro počutita Kubuntu in Mint, celo bolje od Windows 8.1.........
O izogibanju določenih znamk smo že na forumu govorili in je popolnoma brezpredmetno. Za razliko od tebe so moje izkušnje s HPji popolnoma drugačne,
saj jih imamo kar nekaj od l.2005 naprej (mini, Pavilion, EB....., skupaj 6 kosov, da ne omenjam EBjev, ki sem jih uporabljal na začasnem delu v tujini Wink ) in ni bilo z nobenim prav nikakršnih problemov.
Kar se Hoferja tiče se pa strinjam s teboj, moti me edino razmerje 16:9 panela, saj na njega lahko spravim le četrtino A4 formata.
Za mlade z dobrimi očmi to zagotovo ni problem, za nas, malo starejše občane pa zagotovo.

In o nakupu prenosnika smo že debatirali tukaj.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2535
Aktiv.: 13.16
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2016 4:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede locljivosti, je to bila v preteklosti hiba. Boljsa locljivost je pomenila manjse ikone, crke ipd. Danes ni vec temu tako. Sodobni OS-i znajo to uredit.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2016 7:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In ne rabiš SSDja 500 GB ... 128 bo vrh glave (=40 EUR), če ne boš imel zasebne zbirke filmov gor ...

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2016 8:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Glede locljivosti ..... Sodobni OS-i znajo to uredit.

Ammm... ja in ne. Obstaja kar nekaj programov, ki tega ne znajo upoštevat ali pa to interpretirajo narobe. Imam 4k monitor in v winsih povečane črke na 150%. Večina programov dela dobro, recimo autocad (2013) tega ne zna, posledično so ikone mikroskopske, pa starejša verzija Nerota ima neostre ikone, pa še se najde: recimo windows live mail prejeta sporočila prikaže preko meje okna, (odreže malce gornjega dela črk), opozorilno okno programa za UPS je premajhno oz. besedilo v njem preveliko, posledično ne moreš klikniti "OK" spodaj ampak samo križec...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2016 8:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Glede locljivosti, je to bila v preteklosti hiba. Boljsa locljivost je pomenila manjse ikone, crke ipd. Danes ni vec temu tako. Sodobni OS-i znajo to uredit.
Napisal sem moje mnenje, da me moti razmerje ekrana. Na tem čarunalniku (prenosniku) iz katerega trenutno pišem, imam ločljivost 1920X1200 in v Wordu brez problema gledam in urejam dva lista A4 oz 3/4 lista A4 (da se očala ne matrajo Very Happy )
vendar ju še vedno brez problemov berem, za razliko od Hoferjevega čarunalnika z modernim operacijskim sistemom Win10 in razmerjem ekrana 16:9, kjer nekaj takega tudi slučajno ne gre.
Ni problem v malih ikonah in malih črkah, saj večina programov omogoča povečavo,
toda, če povečaš tako, da bo to berljivo, boš imel na ekranu samo nekaj vrstic (recimo 1/4 A4 formata.
In pri pisanju teksta, programiranju ali risanju rad vidim čim več izdelka, brez neprestanega pomikanja po ekranu gor dol, levo desno.
Toda kot sem napisal, to je moje mnenje, ostali pa kakor jim paše Wink .

mucek je napisal/a:
In ne rabiš SSDja 500 GB ... 128 bo vrh glave (=40 EUR), če ne boš imel zasebne zbirke filmov gor ...
Lp, g

Drži mucek, vendar je cena/GB praktično enaka, torej 256GB je cca.80€ in zelo rad imam nekatere stvari ločene od sistemskega diska. Običajno imam disk razdeljen na dve primarni particiji, da točno vem kje je kaj, torej razne podatkovne liste, programe, sheme, 3D modele, ipd. imam hranjene na drugi particiji in to je to.
Za 40€ pa nikogar ne bo hudič vzel, saj jih mesečno vržemo v kanalizacijo bistveno več Wink .
Pa še nekaj je, menda je zaželjeno, da SSD ni particioniran v max. razpoložljivosti prostora, kar nekateri programi za particioniranje diskov (Paragon,......) na SSDju tudi naredijo.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2535
Aktiv.: 13.16
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2016 8:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če pošteno napišem, windowsi so glede tega povečevanja 15 let zadaj. Jih jabuk šiša po vseh straneh.

http://www.pcworld.com/article/2098586/how-to-make-the-windows-desktop-look-good-on-high-dpi-displays.html

Moj predlog je pa nakup Lenovo ThinkPad, docking, monitor, miš in tipkovnica. To je to. Poceni, dobro in predvsem dolgo bo delalo.

No, saj ostali predlogi tudi niso slabi, vendar jaz drugega kot thinkpada ali macbooka ne pogledam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zan95
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Feb 2013 0:36
Prispevkov: 89
Aktiv.: 0.66
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2016 12:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz osebno bi priporočal trgovino swedata v BTCju. Jaz sem tam kupil rabljenega Lenovo thinkpad T410. Zamenjal sem disk z SSDjem, kupil caddy in namesto DVD enote dodal stari disk. Prenosnik mi odlično služi že 2 leti, prav tako mi ob neki nezahtevni uporabi baterija zdrži tudi 3-4 ure (je še prva). Temu je tako verjetno zaradi SSDja, ki nima takšne porabe kot trdi disk, ki se mora vrteti. Z ekranom, sicer 14.1" sem zadovoljen, na vrhu pa ima še LED lučko, ki ti osvetli tipkovnico. Moj drugi laptop pa je prav tako bil kupljen v rabljenem stanju. To je Dell latitude e6520, ki sem ga zasledil pri BBT, pa sem pobrskal še malo po bolhi in sem ga dobil ceneje kot pri njih, z SSDjem in 8gb ram. Ima 15,6" ekran in osvetljeno tipkovnico z različnimi načini osvetlitve.
Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.21
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 07, 2016 7:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri SWEDATA sem kupil namizni računalnik za očeta , ugodna cena dobra kakovost ; odvisno pač na kaj naletiš.

sem izbiral med rabljenim i5 3 generacije in i7 2 generacije oba sta delala

MB pri i7 je imel periferne pine polite z nekakšno tekočino in popolnoma koridirane
splača se pogledat noter pred nakupom

Na očetovem računalniku je bil naložen ''nekakšen win7'' ni OEM niti ni lastništva nekatere funkcije posodabljanja malo čudno delujejo ?

je pa super trgovina za popravljat kakšne stare kombinacije (dobil free zalmanov hladilnik Dancing )

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 14, 2016 8:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred dokončno izbiro ne dobro pobrskati po netu za servisna navodila, tisto, kjer je do ta zadnjega vijaka opisano, kako kaj zamenjaš, npr ventilator, ko ti bo crknil. Za Medion jih nisem našel, za HP in Lenovo pa brez težav.
Pri hiši imamo 3 thinkpade in nobenih težav z njimi, enega pogosto nosim okrog za programiranje raznih PLC
Glede na navedbe TUKAJ morajo biti thinkpadi kar dobri stroji.

_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group