www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Windowsi se nočejo posodobit

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
erbi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Okt 2011 16:40
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.39
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2016 4:08 pm    Naslov sporočila:  Windowsi se nočejo posodobit Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Kupili sem nov računalnik, na katerem so bili nameščeni Windows 10 (različica 10240). Sistem deluje normalno, težave pa so pri posodabljanju. Koraki "Pridobivanje", "Dokončanje" in "Preverjanje ali so na voljo posodobitve" se uspešno izvedejo. Posodabljanje (moder zaslon) se prične, na koncu pa se vedno prikaže obvestilo, da posodobitev NI uspela. Je imel še kdo podobne težave? Lepo prosim za pomoč.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.17
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2016 5:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem imel kar nekaj težav z računalnikom, na katerem sem W7 nadgradil z W10. Posodobitev je šla vse ostale nadgradnje pa ne. Ni mi uspelo ugotoviti čemu. Ponovna namestitev je pomagala.

Poglej v event log kaj piše o napaki. Običajno napiše kakšnanapaka (neka cifra) se je pripetila potem pa iščeš naprej kaj je za storiti. Iz opisanega namreč ni možno podati nobene rešitve. Boš moral napisati kakšen detajl več.

_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2016 6:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Reklamiraj ga, glede na to, da je nov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 07, 2016 6:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Razlog je lahko preveč posodobitev naenkrat in pride do napake. Posodobi ročno in zberi največ 5 posodobitev naenkrat.
Jaz sem jih imel 80 naenkrat in dvakrat ni uspelo, potem sem ročno posodabljal dokler nisem vsake namestil.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 07, 2016 7:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No pri meni jih je bilo tudi precej ampak, da je sploh začelo posodabljati sem moral kar vse označiti. Izgleda, da imajo nekatere posodobitve prednost pred ostalimi kot npr. popravki.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 07, 2016 8:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ElGrigon je napisal/a:
Razlog je lahko preveč posodobitev naenkrat in pride do napake. Posodobi ročno in zberi največ 5 posodobitev naenkrat.
Jaz sem jih imel 80 naenkrat in dvakrat ni uspelo, potem sem ročno posodabljal dokler nisem vsake namestil.


Kako pa se pri WIN 10 označi, katere posodobitve naj namesti, ostale pa ne? Pri WIN 7 je to omogočeno, pri WIN 10 pa tega ne vidim - ali pa jaz ne znam to narediti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2016 6:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni moznosti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
erbi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Okt 2011 16:40
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.39
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2016 12:34 pm    Naslov sporočila:  urejeno Odgovori s citatom

Evo, urejeno...
Posodobil sem gonilnik za grafično, odklopil usb disk in usb modem in je šlo. Svetovali so tudi odstranitev NOD32, a ni bilo potrebno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2016 1:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Ni moznosti.

Mogoče z namenskimi programi za upravljanje teh posodobitev. Je bilo nekaj malega govora tudi na tem forumu, če se ne motim. Sam sem nekaj spremljal predstavitve na youtube okrog tega, nisem pa prišel tako daleč, ampak samo o tem katere spooky informacije blokirat, da ne odhajajo od tebe.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2016 2:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Ni moznosti.

Točno tako. Imaš pa možnost da po instalaciji odstraniš posamezne update.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
horvi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Mar 2005 16:36
Prispevkov: 154
Aktiv.: 0.69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2016 2:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni na novem noteboku sistem (Win7) ni videl posodobitev dokler nisem iz ročnega preklopil v avtomatski način.
Potem sem prestavil nazaj in sedaj dela OK tudi v ročnem načinu ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
overload
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Jun 2015 10:30
Prispevkov: 71
Aktiv.: 0.67

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 8:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem imel podobno težavo z neuspelo posodobitvijo - razlog pa je bil v premalo prostora na "recovery" particiji (ki ponavadi ni vidna)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Merlin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Dec 2007 0:47
Prispevkov: 289
Aktiv.: 1.46

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 8:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako se pa ta recovery particija poveča?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group