www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Parkirni senzor
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 424
Aktiv.: 4.35
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 25, 2016 11:06 pm    Naslov sporočila:  Parkirni senzor Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Trenutno finiširam predelavo Smarta fortwo na elektro pogon in ker je v avto vloženega precej truda sem se odločil, ker ne bom edini v družini vozil tega malčka, da vgradim tudi parkirni senzor. Pravzaprav iščem kakšen enostaven a preizkušen model. Ne potrebujem zaslona kajti tudi če je na voljo, ga verjetno ne bom instaliral, zvok bo dovolj. Bilo bi sicer odlično, da mi ne bi bilo potrebno vrtati odbijačev, ker so čisto na novo pobarvani. Zasledil sem nek "Elektromagnetic Parking sensor" " kateri se samo nalepi na notranjo stran odbijača. Je kdo morda to že testiral?
S katerimi senzorji imate izkušnje?
LP Iztok
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ogblaz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Mar 2016 12:08
Prispevkov: 137
Aktiv.: 1.39

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 26, 2016 1:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam tega elektromagnetnega, in mi deluje presenetljivo dobro. Res da kdaj pa kdaj piska za brezveze, ampak ovire pa kar dobro zazna. Bil je pa eno pest eurov na ebay.
Kolega je pa vzel istega pa je rekel da je ničvreden... Jaz ga pa priporočam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 424
Aktiv.: 4.35
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 26, 2016 8:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za informacijo.
Verjamem, da na tem principu zadeva zna delati dobro. Pred precej leti sem naredil govorni modul in radar detektor, ki je bil v principu le nestabilen oscilator na zelo visoki frekvenci in ko se je kdo približal vozilu na pol metra je sprožil govorni modul. Zadeva ni bila uporabna v praksi, je bila pa zanimivost na sejmu.
Na karavanu imam ultrazvočne senzorje, ki so bili originalno vgrajeni in delujejo dejansko fantastično in izjemno natančno, kar je za dolg karavan zelo uporabna zadeva.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.29

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 26, 2016 8:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimiva tema.
Je pa po moje ključen podatek detajl montaže, torej ali je trak nalepljen v bližini kakega jeklenega nosilca v odbijaču, recimo.

Link do senzorja in pa model avta kjer dela/ne dela tudi ne bi bil odveč. Sicer je milijon različnih avtov, pa vendar...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 424
Aktiv.: 4.35
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 26, 2016 9:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Enega boljših delajo baje Italijani, Proxel - EPS...
Test Proxelovega parkirnega senzorja, video1..., video2...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.11
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 26, 2016 9:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo a potem takšni magnetni vidijo samo avte? Kaj pa kakšno betonsko korito ali drevo?
_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 424
Aktiv.: 4.35
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 26, 2016 10:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej drugi video do konca!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 27, 2016 7:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred časom sem sam vgradil EM parkirni senzor (kitajski) . Montaža je bila zelo enostavna, samo očistil notranjo stran odbijača in nalepil.
Glede samega delovanja pa nisem preveč zadovoljen. Pogosto sam nekaj piska, sploh v dežju. Zaznavanje je tudi bolj tako, tako. Piska tudi zgolj ob spremembi, premikanju. No, za kakšen trk preprečit je verjetno vredu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
thetilko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jul 2009 16:03
Prispevkov: 175
Aktiv.: 0.97
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 27, 2016 2:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi ugradil kamero in display.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.68
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 27, 2016 3:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kolikor sem jaz gledal te demo posnetke se na vseh avto premika zzzeeeellooooo ppooočččaaassssiii. saj ne, da bi divjal v rikverc, ampak pretiravati v kontra pa spet ni...
Pa kolega, ki ga je imel gor tud ni bil zadovoljen, ga je zelo hitro zamenjal z UZ modelom.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.29

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 27, 2016 3:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

thetilko je napisal/a:
Jaz bi ugradil kamero in display.
V redkokater avto imaš možnost "integrirat" zaslonček, da zadeva izgleda vsaj za silo spodobno...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
webmartin
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Feb 2004 16:19
Prispevkov: 375
Aktiv.: 1.68
Kraj: Zg. Polskava

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 27, 2016 6:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predlagam klasične parkirne senzorje; za te vsaj veš, da delujejo dobro.
Vrtanje ni prav nobena znanost le malo občutka in potrpežljivosti rabiš. (saj tudi na povsem nove avtomobile naknadno vgrajujejo takšne senzorje).
Če ti je ostalo kaj barve pa prej še pobarvaj okrasne pokrovčke senzorjev.

_________________
Lep pozdrav,
webmartin
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
thetilko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jul 2009 16:03
Prispevkov: 175
Aktiv.: 0.97
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 27, 2016 7:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ce je integracija problem imajo Kitajci resitve.

Link link1

Link link2
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.68
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 28, 2016 5:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sveder itak dobiš zraven senzorjev. Rabiš samo accu vrtalko.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2060
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 28, 2016 10:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bi rad senzorje imam ene kompletne z vso elektroniko.
Ti jih podarim, ker jih samo prekladam po delavnici.

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group