www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

XP sp3 in update KB888111

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2016 4:00 pm    Naslov sporočila:  XP sp3 in update KB888111 Odgovori s citatom

Zanima me, kako bi izbrisal update KB888111 (HD sound ali nekaj podobno) na XP SP3, kateri je že integriran v windows. To pa želim za to, ker grafična GeForce 210 ni združljiva s tem updatom in matično ploščo gigabyte GA-8S649MF. Če je ta update naložen, takrat je procesor obremenjen na 100% in vse zablokira, vsaj tako je na XP SP2, katerega sem izbrisal in je potem v redu. Tudi na windows 7 32 bitni, katerega sem pognal s to grafično in matično je deloval, tako, da sem tudi tam izbrisal update za hd sound.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2016 4:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da je potrebno v: nadzorna plošča / programi in funkcije
vklopiti "pregled nameščenih posodobitev" tam poišči posodobitve, ki te "jezijo" in jih deinstaliraj.

pišem "iz glave", ker nimam pred sabo XP instalacije, mislim pa da ti bo v pomoč
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2016 5:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne na XP SP 3 ga ni tam not, zato sprašujem. Pri XP SP 2 sem ravno to ugotovil, da ta upade ni bil kompatibilen z to grafično že 2 leti nazaj in takrat sem ga izbrisal (pod dodaj odstarani). Pri SP3 je pa ta update že vgrajen in ni več tam not potrebno ga je izbrisati po drugi poti. Drugače imam XP SP2 na tem PC-ju naloženi s to grafično, rad bi pa šel na SP3 in potem nastane problem s tem updatom in grafično.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2016 6:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://support.microsoft.com/sl-si/kb/888111

na koncu linka... morda bo v pomoč...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2016 11:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

damjango je napisal/a:
Ne na XP SP 3 ga ni tam not, zato sprašujem. Pri XP SP 2 sem ravno to ugotovil, da ta upade ni bil kompatibilen z to grafično že 2 leti nazaj in takrat sem ga izbrisal (pod dodaj odstarani). Pri SP3 je pa ta update že vgrajen in ni več tam not potrebno ga je izbrisati po drugi poti. Drugače imam XP SP2 na tem PC-ju naloženi s to grafično, rad bi pa šel na SP3 in potem nastane problem s tem updatom in grafično.

Pusti ta KB888111, saj je del sistema XP-SP3 in ga ne moreš deinštalirati drugače, kot da greš nazaj na XP-SP2.
Raje potem, ko inštaliraš SP3 in narediš še kompleten Windowsupdate, ki ga je za nekaj 100MB in kar nekaj restartov in s tem nekaj ur telovadbe, naloži zadnje furmane za integrirano zvočno, ki je od Realteka ALC655 (AC'97) in grafiko GeForce 210.
Po vsaki posamezni inštalaciji zvočne in grafične seveda naredi obvezen restart.
Realtek ALC655 - (wdm_a406.exe cca.18MB)
GeForce 210 driver - (340.52-desktop-winxp-32bit-english.exe cca. 133MB)

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2016 8:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na SP2 je problem, da najnovejši gonilniki za grafično niso več kompatibilni, ker piše da mora biti SP3. Drugače pa grafična ni kompatibilna s SP3, ker potem je procesor obremenjen na 100% in vse zablokira. Podobno se dogaja, na SP2, ko je inštaliran ta update KB888111.

Enako je bilo, ko sem testiral windows 7, takrat sem tudi nekaj odstranil nekaj za hd sound in je potem bilo vredu.

Po mojem, je problem, ker ima grafična HDMI in tu so problemi, sicer pa ta HDMI je itak brezveze, ga niti ne uporabljam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2016 1:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskušaj mu vsiliti stare delujoče driverje. To sem pred časom moral narediti na starejši mašini, ker 10ka ni pustila starega grafičnega driverja inštalirati. Potem sem ročno izbral .inf file in inštaliral orginal driverje. Je pa vsekakor nekaj telovadbe...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2016 3:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam na XP SP2 stare driverje (z original CD-ja od grafične) verzije 306.23. Driverje bi pa rad posodobil, zaradi ene igrice iz otrošta, oziroma je še nedolgo nazaj (nekaj let) prišel dodatek za to igro Age of Empires 2, kar bi radi s prijatelji odigrali multiplayersko (preko LAN-a) z več računalniki, ampak na tem več ne gre. Zato bi mogoče lahko to rešil na tem računalniku z novejšimi driverji. Ker piše, da ni grafična in gonilniki združljivi z DirectDraw.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2016 8:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer nimam pojma kako si se lotil zadeve. Glavne gonilnike (brez "šminkarije") se običajno najde v upravitelju naprav. Si pogledalo pod Sound, video and game controllers. Tam bi moral odstraniti gonilnik kateri te zeza.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group