www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Namesto biosa črn ekran
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kramko 69
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Mar 2010 20:39
Prispevkov: 200
Aktiv.: 1.17
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 22, 2016 10:32 pm    Naslov sporočila:  Namesto biosa črn ekran Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Pojavlja se mi problem,ki ga ne znam rešit.Po pritisku na gumb vklop ne vidim začetnega zagona se pravi bios, Kolega mi je prinesel prenosnik Toshiba Satelite L505-Želel je naj mu namestim na novo windows. Kako naj namestim windowse,če pa ne pridem v bios,da bi zagnal iz CD-a Če po pritisku gumba vklop pustim vse pri miru pa se slika pokaže kjer piše dobrodošli in se windowsi normalno naložijo in tudi delujejo BP .Nove windowse si je prijatelj zaželel,ker bi rad sprobal Win10.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1736
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 22, 2016 10:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A se ob vklopu nekje na robu ekrana nič ne pokaže tekst v stilu "Press F2 to enter bios" ?
Torej poizkusi takoj po vklopu pritiskali na funkcijski tipko F2. Če ne prideš v nastavitve biosa in se zažene Windows sistem naredi normalno zaustavitev. Nato ga ponovno vklopi in takoj stisni in drži tipko ESC in jo po cca. treh sek. spusti. Nato stisni F1, ki te spusti v bios.
Lahko pa seveda tudi pokukaš v navodila za ta model prenosnika.
Poročaj.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kramko 69
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Mar 2010 20:39
Prispevkov: 200
Aktiv.: 1.17
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 22, 2016 11:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vse naredil ,kar si napisal. Malo prej nameščaal windows na malo novejšo toshbo in brez problema namestil windows 10.Imam tudi že dosti izkušenj glede nalaganja programske opreme.Tudi rame sem že čistil bili so tudi zanič in sem jih menjal.Toda na takle primer še pa nisem zasledil.Ali obstaja mogoče virus ,ki zaklene dostop do biosa?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1736
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2016 12:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glej, lahko odgovoriš na moje prvo vprašanje in podaš čim več informacij o točnem modelu(L505-xxxx), kateri OS je trenutno inštaliran (Win7, Win8...), je OS original (Win logo nalepka), ti ob vklopu in takojšnjem stisku in držanju Esc tipke kaj zapiska..itd.
Zakaj? Zato, da po drobtinicah in po xx postih izvemo vse to kar bi lahko napisal že v prvem, otvoritvenem postu.
Če imaš npr. Win8 lahko preko njega prideš v sam uefi bios...
Čitaj in poročaj, če ti je uspelo.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kramko 69
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Mar 2010 20:39
Prispevkov: 200
Aktiv.: 1.17
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2016 1:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No pa po vrsti. Prenosnik je Toshiba Satelite L505 - 13P PSLS9E. Trenutno je instaliran windows7 profesional (nelegalen nisem jaz instaliral).Original mu pripadajo zraven Windows 7 home premium. Po pritisku na gumb vklop sem pritiskal različne tipke od f2 -f12,delete itd. Nobenega piska ni slišati.Imam pa občutek,če bi se videlo na ekran bi lahko kaj spremenil vendar se nič ne vidi.Sploh če pritisnem f8 s katerim pridem v safe mode. V tem primeru se prenosnik ne naloži.Ko pa pritisnem po kakšni minuti tipko esc pa se v 10 sekundah pojavi slika in napis dobrodošli in prenosnik deluje naprej BP. Če bi imel win 8 ne bi bil takšen problem,ker sem že tudi reševal iz sinovega prenosnika.Ta sicer ima UEFI sistem in DVD za zagon je narejen drugače kot prejšnji sistem ki ima Legacy sistem.Malo razmišljam o nadgradnji sistema iz win 7 na win 10 ,čeprav je veliko boljša čista namestitev.Ali pa ,da enostavno vzamem disk ven in win 10 namestim na svojem prenosniku in ga potem dam v Toshibo. Tako sem enkrat sinu rešil ko je šel na fax in mu je crknil disk.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1736
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2016 1:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čudno, da ni začetne slike ali teksta. Lahko heca kaka osvetlitev zaslona.
Priklopi zunanji monitor, mogoče se na njem prikaže začetni zaslon, da izbereš pravo tipko za vstop v bios nastavitve. Zagotovo mora biti ena prava, le najti jo je treba. Poizkusi zgolj z Esc, če ne dela pa s tipko Ins.

_________________
Največji čar - električar


Nazadnje urejal/a DusanK Ned Okt 23, 2016 1:42 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kastaneda
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 11:18
Prispevkov: 458
Aktiv.: 2.61

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2016 1:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskusi tole:
Citiram:
To enter the BIOS you have to do the following steps, if only a Supervisor BIOS password is set:

Switch on the notebook.

When the Toshiba boot logo appears press the "INS" key.
A prompt for the Supervisor Password appears.

Enter the Supervisor BIOS password.

When the password is certified then a menu appears:
Select the next operation:
[F2] : Platform Setup
[F12] : Boot Manager
[D] : Unconfigure of Intel (R) AMT (only by notebooks with AMT function)

Press key "F2" to enter the BIOS.

If you have forgotten the Supervisor BIOS password, you have to ask Toshiba ASP (Authorised Service Partner) to remove the password. This service is chargeable .

_________________
LP
Srečko
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kramko 69
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Mar 2010 20:39
Prispevkov: 200
Aktiv.: 1.17
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2016 1:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Že takoj se ustavi,ker sploh ni napisa (logo Toshiba),slika se pokaže pri (dobrodošli) vmes lahko pritiskaš kaj želiš brez uspeha. Bom poskusil zunanji monitor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kramko 69
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Mar 2010 20:39
Prispevkov: 200
Aktiv.: 1.17
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2016 8:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi na zunanji monitor ni slike
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1736
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2016 8:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Shecaj ga na sledeči način.
Prenosnik naj bo ugasnjen. Pritisni in vseskozi drži eno od tipk (lahko jo tudi nekako zatakneš), važno je, da je vseskozi pritisnjena. Zdaj vklopi prenosnik in načeloma bi morala bios procedura (post) javiti, pravzaprav na ekranu pokazati "keyboard error" ali nekaj podobnega. Navadno se poleg te napake pojavi tudi napis kaj in kako naprej ali pa mogoče takrat lažje ujameš F2 tipko za vstop v bios.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kramko 69
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Mar 2010 20:39
Prispevkov: 200
Aktiv.: 1.17
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 24, 2016 12:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sedaj sem ga uspel povezati preko HDMI prenosnik TV. Bios dal na default nastavitve.Naložil sem windows 10 vendar na zaslonu od prenosnika ni pa nič. Čim odklopim HDMI iz TV-a na prenosniku nič. Sedaj niti v windowse ne pride več.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matic_scetinec
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Jan 2008 17:11
Prispevkov: 993
Aktiv.: 5.03
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 24, 2016 8:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!

Vzemi trdi disk iz prenosnika, in ga vklopi. Ali javi "Reboot and Select Proper Boot Device"?

Lp, Matic
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kramko 69
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Mar 2010 20:39
Prispevkov: 200
Aktiv.: 1.17
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 25, 2016 5:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi to sem že poizkusil,vendar brez uspeha. Sedaj sem vsaj toliko uspel,da se naloži windows in se prenosnik uporablja.Naložen je windows 10 in deluje zelo dobro. Je pa še ena zanimiva zgodba.Kolega mi je rekel ,da ni nobeden nalagal windowse in da je tak prenosnik kupil v trgovini.Zanimivo!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1736
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 25, 2016 8:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Super ! Zdaj si prišel in v bios in namestil Win10 in celo slika je na prenosniku, če Win10 dela zelo dobro...
Bi torej delil z nami celotno tvojo telovadbo, s katero magično tipko si prišel v bios, kako namestil Win10, kaj si še postoril, da je zadeva iz problema postala uporabna zadeva, itd.
Bo šlo?

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kramko 69
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Mar 2010 20:39
Prispevkov: 200
Aktiv.: 1.17
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2016 12:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prenosnik sem hotel povezati na zunanji monitor preko kabla VGA. Slike ni bilo.Ker ima prenosnik HDMI priklop sem tega povezal na LG TV. Slika se je takoj pojavila.Videlo se je nalaganja BIOS - a,začetni logo. Potem je šlo naprej brez problema.V BIOS sem prišel s tipko F2.Na novo sem naložil OS samo,da sem sliko gledal na TV-u.Ko pa sem prenosnik odklopil iz TV-a se na prenosniku ni videlo nič se je pa slika pojavila pri nalaganju operacijskega sistem (vrteči krogi).Sistem deluje zelo dobro .Se pravi pri na slednjem instaliranju Windowsov bo treba povezati prenosnik preko HDMI kabla na TV ,da se vidi slika BIOSA
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group