www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Namesto biosa črn ekran
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2016 1:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa si preveril nastavitve v BIOSu? Da nimaš tam kakšne čudne nastavitve pri katerih je izlopljen prikaz ob zagonu na LCDju računalnika?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1736
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2016 1:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kramko 69 je napisal/a:
Prenosnik sem hotel povezati na zunanji monitor preko kabla VGA. Slike ni bilo.Ker ima prenosnik HDMI priklop sem tega povezal na LG TV. Slika se je takoj pojavila.Videlo se je nalaganja BIOS - a,začetni logo. Potem je šlo naprej brez problema.V BIOS sem prišel s tipko F2.Na novo sem naložil OS samo,da sem sliko gledal na TV-u.Ko pa sem prenosnik odklopil iz TV-a se na prenosniku ni videlo nič se je pa slika pojavila pri nalaganju operacijskega sistem (vrteči krogi).Sistem deluje zelo dobro .Se pravi pri na slednjem instaliranju Windowsov bo treba povezati prenosnik preko HDMI kabla na TV ,da se vidi slika BIOSA

No, v tem stilu sem hotel. Smile
Torej v nobenem primeru ne vidiš bios nastavitev na ekranu prenosnika ampak zgolj na hdmi zunanji napravi (tv, monitor...)? To ni ok.
Preizkusi, če deluje kombinacija Fn+F5, vsaj mislim, da je na F5 narisana ikonca za monitor ali dva (poglej za tvoj primer), s katero preklapljaš ali dupliraš sliko iz original ekrana na zunanji VGA/Hdmi ekran, npr. za prezentacije.
Če ta kombinacija Fn+F5 ne deluje potem naredi še reset po postopku:
Izklopi prenosnik iz napajanja in mu odstrani baterijo. Zdaj nimaš nobenega napajalnega vira. Stisni in drži cca. 20 sek. tipko za vklop, nato jo spusti in priklopi zgolj napajalnik (brez da vstavljaš baterijo), vklopi prenosnik in takoj ampak res takoj začni tapkati po tipki F2.
Se pojavi zdaj slika biosa na prenosniku?

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kramko 69
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Mar 2010 20:39
Prispevkov: 200
Aktiv.: 1.17
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2016 3:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dušan vse kar si napisal sem poizkusil,od tipk FN-f5 do odklop baterije.Pregledal ogromno forumov. Nikjer nisem zasledil podobnega primera. Ko sem bil v biosu nikjer nisem zasledil ,da se pri zagonu ne vidi biosa. Še nastavitve sem dal na tovarniške nastavitve [slovenščina je zame švedska vas] da... Važno,da se da prenosnik uporabljat.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1736
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2016 4:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kobranka je napisal/a:
Pa si preveril nastavitve v BIOSu? Da nimaš tam kakšne čudne nastavitve pri katerih je izlopljen prikaz ob zagonu na LCDju računalnika?

Zna biti to to !
Tista čudna nastavitev v biosu je lahko samo "Fast Boot", zato tudi ni nobenega teksta glede F2 za setup ali F12 za boot izbiro ob vklopu ampak samo vidiš Winlogo nalaganja OS-a.
@kramko 69, če prenosnika še nisi dal nazaj, potem v biosu nekje izklopi "fast boot" opcijo, shrani in restartaj komp.
Me firbca.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2016 6:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri "napakah" take vrste sem reševal probleme tako, da sem odprl eno, normalno delujočo mašino (ni nujno prenosnik). Tej mašini odklopil vse diske in priklopil disk iz mašine, ki je delala probleme. Zagnal namestitveno proceduro in počakal do prvega vsiljenega ponovnega zagona. Na tej točki sem računalnik ugasnil, prenesel disk na ciljno mašino in dokončal namestitev.
_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kramko 69
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Mar 2010 20:39
Prispevkov: 200
Aktiv.: 1.17
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2016 7:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pajo logično je ,da na tak način rešuješ probleme z namestitvijo OS-a ,vendar hotel sem rešiti problem z črnim ekranom.

DušanK če bi bil Fastboot potem po logiki tudi na TV ekranu ne bi smel videti nalaganja BIOS-a.Prenosnik pa sem dal prijatelju nazaj.Lahko ga dobim nazaj in pogledam še to.Ali je možno,da kupiš nov prenosnik z takšnim problemom.Prijatelju verjamem,ker je dolgoletni družinski prijatelj.Imam že,kar nekaj izkušenj glede popravil strojne in programske opreme v računalništvu vendar na takšen problem sem naletel na prvič.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2016 7:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer nisem prebiral detajlno prejšnjih postov: Resetiraj bios. Hardversko.
_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kramko 69
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Mar 2010 20:39
Prispevkov: 200
Aktiv.: 1.17
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 27, 2016 1:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK točno tako je kot si napisal. Samo FastBoot je bil.Potrebno je bilo prvo pritisniti tipko F2 nato pa pritisk tipke vklop. Takoj se je pokazalo nalaganje biosa. Kako ,da tega nisem našel? Hvala lepa za pomoč Applause Applause Applause
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1736
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 27, 2016 4:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odlično in hvala za povratno informacijo! Wink
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group