www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Parrot CK3100

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pomar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 04 Dec 2008 21:15
Prispevkov: 243
Aktiv.: 1.30
Kraj: okolica Ptuja

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2016 6:21 am    Naslov sporočila:  Parrot CK3100 Odgovori s citatom

Nabavil sem rabljeno napravo za prostoročno telefoniranje Parrot CK3100. Ker je zadeva brez načrta me zanima kako se poveže na avtoinštalacijo? V avtu (Astra H) imam euro priklop. Zanima me način delovanja. Ali ima plava škatlica vgrajen ojačevalec ali samo preklaplja zvočnike? Trenutno sem povezal samo napajanje in naprava se je povezala s telefonom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nevednez
Član
Član



Pridružen-a: Tor 25 Jan 2005 13:36
Prispevkov: 226
Aktiv.: 1.01
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2016 9:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ojačevalec je črna škatlica.

poveže se med evro konektor na strani instalacije v avtu in avtoradijem

ko sprejmeš klic, naprava preklopi zvočnike iz avtoradija na parrot napravo, ko se klic konča, jih preklopi nazaj na avtoradijo.

tole rabiš v kompletu: http://www.nexxia.co.uk/pics/CK3100.jpg

pinout modre ''glavne'' škatlice: http://www.techsupportforum.com/forums/attachment.php?attachmentid=284849&stc=1&thumb=1&d=1465751169
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 04 Dec 2008 21:15
Prispevkov: 243
Aktiv.: 1.30
Kraj: okolica Ptuja

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2016 10:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Parrot sem kupil tukaj: http://www.ebay.com/itm/Parrot-BlueBox-CK3100-Replacement-Parts-LCD-Screen-Display-W-Cable-Bluetooth-Kit-/161812764550?hash=item25accad786:g:iUcAAOSwu4BVsUiA
Kabel s konektorjem za modro škatlico sem uporabil od ATX računalniškega usmernika.Torej mi manjka črna škatlica (ojačevalec). Ima oznako pod kaj bi lahko naročil?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4050
Aktiv.: 18.17
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 8:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

a se sploh splača kaj takega montirat ko delujejo Bluetooth naprave odlično in

delujejo zelo dolgo imam tako : dobil pa sem jo iz nemčije za 20€

pa še BT4.1 je


http://www.ebay.com/itm/Sun-Visor-Hands-free-Bluetooth-4-1-Car-Kit-Speaker-Phone-Auto-Voice-Prompt/331909460648?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D2220071%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D2%26asc%3D39107%26meid%3Dc29367d2072e475d8d504be4906c1577%26pid%3D100005%26rk%3D6%26rkt%3D6%26sd%3D172391027386

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.75
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 9:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale naprava je, kot bi dal telefon na zvočnik. Ne moreš klicat, izbirat po imeniku, zvok je neprimerno slabši, ne vidiš kdo kliče...
Jaz sem na izhod avtoradia dodal eno škatlico z relejem in ojačevalnikom. Signal iz Parrota sem zvezal, da mi prednje zvočnike na avtu preklopi iz radia na telefon. Na zadnjih imam pa še vedno radio :)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nevednez
Član
Član



Pridružen-a: Tor 25 Jan 2005 13:36
Prispevkov: 226
Aktiv.: 1.01
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 11:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

shmandi je napisal/a:
Ne moreš klicat, izbirat po imeniku, zvok je neprimerno slabši, ne vidiš kdo kliče...


lahko kličeš, izbiraš po imeniku, zvok pa je skoraj isti (govorim za ck3100) kot bi se pogovarjal po telefonu. Tudi za sogovornika na drugi liniji. Pri novejših modelih (ck9200...) pa sogovornih niti ne ve, da se voziš v avtu (poleg ostalih funkcij ki so več-manj nepomembne)

pomar je napisal/a:
Parrot sem kupil tukaj: http://www.ebay.com/itm/Parrot-BlueBox-CK3100-Replacement-Parts-LCD-Screen-Display-W-Cable-Bluetooth-Kit-/161812764550?hash=item25accad786:g:iUcAAOSwu4BVsUiA
Kabel s konektorjem za modro škatlico sem uporabil od ATX računalniškega usmernika.Torej mi manjka črna škatlica (ojačevalec). Ima oznako pod kaj bi lahko naročil?


btw... če si dal ~30€ za tole si zadevo fejst preplačal. Manjka ti mikrofon z nosilcem in kablom, kabli za instalacijo, škatla z ojačevalnikom in releji - črna škatla. kompleti se prodajajo po ~40-60€ za komplet z vsemi konektorji, včasih tudi na bolhi.

tole iščeš: http://www.ebay.com/itm/PARROT-CK3100-and-CK3000-evo-Replacement-ISO-Radio-Mute-lead-/272438366177?hash=item3f6e978fe1:g:PuAAAOSw5HJXLMOL

Zadeva pa kljub svojim letom dela odlično.

Sam imam zmontiriano to v dveh vozilih (v enem starejši, v drugem novejši komplet), pa nebi menjal za zadeve ki se zataknejo na senčnik... imam tudi to doma, sicer komplet ki se je prodajal v hoferju (ali lidlu). Sicer dela, ampak za 20€ jaz ne pričakujem čudežev.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.75
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 12:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@nevednez
Si ne predstavljam, kje lahko na tej napravi vidiš imenik in številke?



s-l1600 (3).jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  58.36 KB
 Pogledana:  3 krat

s-l1600 (3).jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.28

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 1:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malce sta se izgubila... Oba imata prav, ampak eden ne bere pozorno.
nevednez je napisal/a:
shmandi je napisal/a:
Ne moreš klicat, izbirat po imeniku, zvok je neprimerno slabši, ne vidiš kdo kliče...


lahko kličeš, izbiraš po imeniku, zvok pa je skoraj isti (govorim za ck3100) kot bi se pogovarjal po telefonu. Tudi za sogovornika na drugi liniji. Pri novejših modelih (ck9200...) pa sogovornih niti ne ve, da se voziš v avtu (poleg ostalih funkcij ki so več-manj nepomembne)
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.75
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 3:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bo držalo! meni se pač zdi logično, če ničesar ne citiram ali na kakšen drug način nagovarjam, da odgovarjam na prejšnjo objavo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4050
Aktiv.: 18.17
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 3:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

off topic za MULTIPOINT SPEAKERPHONE

- za dohodni klic ti glas sporoči številko klicočega

-ker je vezan na pri meni android telefon lahko z dvema pritiskoma na telefon

kličeš ''z glasovnim klicem ''

- prav tako lahko prek njega teče navigacija

praktično je tako : kakor si boš nastavil telefon za klicanje tako te bo zvočnik klical

v bistvu je samo podaljšana roka telefona . Akustika je odlična. Ne more pa utišati

radia ( vsaj ne brez posega v njega )

1. Bluetooth version: V4.1 + A2DP, Class2
2. The full duplex, built-in DSP noise reduction and echo cancellation
3. Support voice dialing (mobile phone has voice recognition capabilities required), voice prompts and to cable, supports five languages: English, Spanish, Italian, French and German
4. Connect two phones, eight Bluetooth memory records

5. Operating frequency: 2.4 ~ 2.48Ghz, support: headset and handsfree Bluetooth protocol A2DP, AVRCP

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 73 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group