www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

TV Ei Niš 866
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - splošno
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Domynox
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 03 Nov 2018 0:01
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.02
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2018 12:11 am    Naslov sporočila:  Ei RR 869Automatik TV Odgovori s citatom

Je ze kdo slisal za Ei RR 869 Automatik model? Dobil sem ze par let nazaj ta tv v zelo slabem stanju in bi mi bilo zanimivo ga probat spraviti nazaj v delovanje. Trenutno se ga nisem mogel niti priklopiti pa nic, saj manjkajo nekatere zarnice, neka dva kondenzatorja sta kar eksplodirana itd. Iscem kaksne koli informacije glede tega tv-ja. Rad bi tudi nasel Phillipsovo ekvivalento (kot je npr. 17tx2__ ZA rr 865), Sicer imam knjigo : Zoran L. Jerotić : Opravka televizijskih prijemnika , kjer je shema za ta tv , ostalih informacij pa ni. Ne najdem niti na internetu nic o tem tv-ju. Zanima me tudi razlika med 865 in 869 Automatik. Saj ima 869 samo eno zarnico vec, od zunaj zgleda identicno.
Ce bo pa kdo rabil pa imam v tej knjigi par original shem za razne Ei Tv-je.

Sem nov tukaj takda upam da sem to pisal v prav "oddelek"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.43
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 13, 2018 6:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slišal še za ta model nisem, bi bilo pa dobro, če bi ga dobro pofotkal, še posebej šasijo in prilepil slike sem notri.

Na tak način bo tudi lažje najti kakšno ekvivalentno (npr. Philipsovo) šasijo.

Katero lampo pa ima dodano? Mogoče imaš le dodan UHF kanalnik...



EDIT (9.2.19) : Sem nazadnje prepovršno prebral post...zna biti standardna Philipsova šasija, ampak bo težko karkoli ugotoviti brez slikovnega materiala.

Bo potrebno dobiti najprej shemo in nato iti dalje, manjkajoče lampe, ter ostale zadeve se dajo lepo rešiti. Zna biti, da je TV odpovedal s prebojem enega izmed kondenzatorjev (ki si jih tudi sam opazil) in so ga zato nehali uporabljati.


Nazadnje urejal/a mitchW Sob Feb 09, 2019 5:08 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.43
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 09, 2019 6:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče si boš lahko pomagal s kakšno shemo od tukaj:
https://frank.pocnet.net/instruments/Philips/HR/TV_docs.html
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - splošno Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group