www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pomnilnik in CPE

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sirjost
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Feb 2016 16:30
Prispevkov: 95
Aktiv.: 0.96
Kraj: pescenk bliz Cerknce

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2016 11:08 pm    Naslov sporočila:  Pomnilnik in CPE Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Imam osebni računalnik, ki je star 2 leti. Že nekaj časa nazaj pa mi je začel nagajat. Ko gledam naprimer film mi bs.player dobesedno zabaše CPE in pomnilnik. Zato mi po pol urnem gledanju racunalnik zamrzne sliko in nekaj casa ostane tak.

Potem pa zdaj ko gledam vidim, da imam pomnilnik obremenjen z 32% če je računalnik samo prižgan.
Specifikacije računalnika:
-4Gb RAM
- procesor: Intel(R) Core(TM) i5 CPU
@ 3.20Ghz
- 64 bitni sistem

Ali mi lahko svetujete kaj naj naredim. Ali naj dokupim RAM ali imam mogoce kaksno napako v računalniku.

_________________
lp jerc
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2016 11:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozabil si dodati 2 pomembna podatka:

grafična kartica in operacijski sistem.

Lahko da je kaj z driverji za grafično karto. 4GB in i5 bi moralo zadostovati. V končni fazi predvajanje videa ni toliko požrešno za RAM, je pa dekodiranje videa strojno pogojeno.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sirjost
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Feb 2016 16:30
Prispevkov: 95
Aktiv.: 0.96
Kraj: pescenk bliz Cerknce

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 20, 2016 7:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

OK.
NIVIDIA GeFofce 720.

Ko sem računalnik kupil je bil nameščen win 8.1 vendar so ga na servisu nadgradili na 10.

_________________
lp jerc
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 1:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poizkusi s predvajalnikom VLC player.
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sirjost
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Feb 2016 16:30
Prispevkov: 95
Aktiv.: 0.96
Kraj: pescenk bliz Cerknce

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 12:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ok. Samo se mi zdi da obstaja tudi kaksna druga resitev oziroma se da problem odpravit.
_________________
lp jerc
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 12:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda obstaja.
A dokler nekdo podaja malo informacij jih toliko tudi dobi ali pa še to ne.
Folku se ne da (več) spraševat začetniška vprašanja, bezat in vlečt iz ljudi, ki napišejo pomankljivo v stilu: "Imam računalnik, DVD mi ne dela, grizem nohte, kaj naj naredim..." in se ne zavedajo, da smo mi tu gor praktično slepi in ne vemo kakšen sistem ima ta nekdo, kaj vse je že naredil do sedaj, da bi problem odpravil... in da mora z besedami opisati vse tisto kar on vidi na ekranu ali začuti na mašini.
Ti si malenkost boljši in si dal vsaj nekaj informacij, čeprav je vse to odločno premalo.

Z mojim odgovorom, da preizkusi VLC player, bi lahko (namesto ugotovitve, da obstaja tudi kakšna druga rešitev), preizkusil in dal povratno informacijo ali z njim deluje ali ne.
Če z VLC dela, bi prišel bližje rešitvi, saj bi iskal potem okoli bs.playerja ali njegovih nastavitev, novejše verzije itd, mogoče drugega kodeka (klmcodec)....

Govorim hipotetično, saj ne vemo ali je to prej delovalo ok, kdaj so se začele težave, so samo tu ali še kje drugje, je sistem pregledan proti spyware/virus zajedalci...
Tako pa nabijamo poste, da po 15-ih sporočilih mogoče celo izvemo kakšna je konfiguracija, kaj vse se je že stestiralo, mogoče celo dobimo še kak printscreen TaskManagerja porabe...kar bi avtor teme lahko napisal že v uvodnem postu.

Zdaj pa bodi toliko fer vsaj do naju dveh, ki sva dala odgovore in poglej če obstajajo novejši grafični gonilniki in preizkusi VLC player z istim filmom, če tudi z njim šteka.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group