www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Arduino MEGA 2560 Težava
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
m123l
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 21 Nov 2016 12:50
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 1:53 pm    Naslov sporočila:  Arduino MEGA 2560 Težava Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
Pred dnevi sem naročil preko spleta KIT za izdelavo 3d tiskalnika. Komplet sem zvezal in priključil na napetost 12V potem pa so se na LCD-ju pokazali osnovni parametri, ki so pomembni pri 3D tiskanju. Komplet je imel zraven kartico Arduino MEGA 2560. Zato sem po spletu brskal in iskal primeren program s katerim bi lahko testiral kartico in preko računalnika krmilil motorje. Zadevo sem želel krmiliti preko programa CURA 2.3.1 saj se mi je zdel dokaj enostaven za uporabo. Potem, ko sem kartico Arduino MEGA 2560 povezal z računalnikom pa je nastala težava. Kljub temu da sem namestil driver za to kartico se v programu CURA nisem mogel povezati z kartico, da bi lahko vozil motorje po posameznih oseh (X,Y,Z). Zato sem na Youtube poiskal posnetek v katerem je bil prikazan program ARDUINO, katerega sem prav tako namestil na računalnik in vnesel vse potrebne nastavitve, da se je kartica povezala z računalnikom. Potem pa sem zgleda naredil veliko napako saj sem preko programa ARDUINO, zgoraj kliknil (datoteka/Basic/Blink) ter pritisnil naloži. Zadeva se je lepo namestila in potem se je LCD, ki je prej kazal osnovne parametre obarval povsem modro in sedaj ne morem oziroma ne vem kako bi dobil prejšnje nastavitve nazaj na kartico.
Zato bi vas prosil za pomoč, če mi lahko kdo od vas pomaga spravit kartico v prvotno stanje.
Hvala za odgovore.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 2:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hja, odgovor verjetno ne bo ravno najboljši, vendar postopek nalaganja FW poišči med tem "ŠPEHOM" , sigurno je omenjeno, če ne pa ponovno vprašaj.
Za vožnjo motorjev sem ter tja še ne potrebuješ CURE.

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 7:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prejšnji program (firmware), ki je bil na naložen na mego2560 si zamenjal s programom, za utripanje LED diode.
Tukaj ni druge pomoči, kot mego2560 znova sprogramirati s programom, ki je namenjen 3D tiskalniku, vendar brez, da bi napisal (ker nimamo steklene krogle), za kateri KIT gre in na katerem tiskalniku bi to uporabljal enostavno ne gre!
Torej, postrezi z malo več podatki, potem pa se lahko kaj naredi, torej:
- kateri KIT (če je možno, povezava do spletne strani),
- kateri FW je bil naložen,
- za kakšen tiskalnik naj bi šlo.

Ne vem kako je z najnovejšimi Curami, toda v starih verzijah ni bilo možno pomikanje samo motorjev.
S programom Pronterface pa lahko to počneš.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 8:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na Arduino MEGA 2560 je potrebno naložiti ustrezen firmware za tiskalnik.

Potrebuješ *.hex datoteko in npr. Curo.
V upravitelju naprav preveri na katerem COM portu je arduino MEGA 2560.
V Curi pod Machine -> Machine settings -> Serial port izberi ustrezen port.
V Curi pojdi v Machine -> Install custom firmware in izberi *.hex datoteko z ustreznim firmware-om.

Druga možnost je npr avrdude, ki si ga instaliral skupaj z Arduino okoljem.

Če se avrdude.exe nahaje v
c:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr\bin

,avrdude.conf v
c:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr\etc

in firmware v
c:\hex\fw.hex

,ter je Arduino na COM6, lahko uporabiš podobno skripto:
Koda:
@echo off
cd "c:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr"

bin\avrdude -Cetc\avrdude.conf -v -patmega2560 -cwiring -PCOM6 -b115200 -D -Uflash:w:c:\hex\fw.hex:i

pause

Skripto shraniš, kot npr. upload.bat in zaženeš.

_________________
Kdor ni skregan, ni Slovenc !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 8:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

int47, drži, to kar si napisal, toda glede na to kar je napisal m123I v svojem prispevku ali si prepričan, da mu bo zneslo.
Drugače pa, ne vem zakaj avrdude?
Pa zaboga, saj obstaja tudi bolj enostavna rešitev, ki sicer uporablja avrdude, za naložit hex na mego, brez pisanja skript!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
m123l
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 21 Nov 2016 12:50
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2016 11:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za vašo pomoč.
Naročal sem tale KIT: http://www.ebay.com/itm/151613888797?ul_noapp=true
Za 3D tiskalnik sem se pa odločil, da ga bom izdelal sam.
Sedaj me pa zanima, če ima kdo od vas kakšen program oz., če bi se dalo dobit kopijo datoteke, ki bi jo potem naložil na arduino.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2016 12:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko poskusiš poslati sporočilo prodajalcu.
Na dnu strani, na katero si podal povezavo piše:
Citiram:
below are 3 must get software and firmware:
1. Marlin: firmware to communicate all the parts. ( we include the code you need )
2. Printrun: the software to communicate between 3D printer and computer.
3. Slic3r: final step to get the Gcode. ( Gcode format is what you use to run your 3D printer )

if you need them, you can contact us after you purchase.
( please write: require 3D printer firmware and software )



Izvorna koda Marlin FW je prosto dostopna. Lahko jo sam prilagodiš in prevedeš.
Če te zanima, poglej kakšen vodič za začetnike.
Več žal ne smem napisat.
Po forumu spet razgraja trol, ki najraje vse, česar ne razume, vrže v smeti Shhh.

_________________
Kdor ni skregan, ni Slovenc !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2016 4:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

m123l je napisal/a:
Sedaj me pa zanima, če ima kdo od vas kakšen program oz., če bi se dalo dobit kopijo datoteke, ki bi jo potem naložil na arduino.
Seveda se da dobiti FW, na tvoji megi je bil očitno Marlin, vendar se ta od tiskalnika do tiskalnika razlikuje. na hitro se ga lahko prevede za Ramps 1.4 oz. kar nekaj jih je, ki uporabljajo Ramps kontroler in so ga sami prevajali. Če se ne bo nihče javil, ti ga lahko tudi jaz prevedem, da se boš lahko malo špilal in premikal (preizkusil) motorje.
Program za komunikacijo, Printrun, si pa dobil, če ne pa ga lahko potegneš dol z neta.

Seveda si ga lahko prevedeš sam s pomočjo Arduina IDE in kot je napisal int47, s pomočjo vodiča za konfiguracijo Marlina za Ramps 1.4. Tega je na Netu kar nekaj.

int47 je napisal/a:
.....Več žal ne smem napisat.
Po forumu spet razgraja trol, ki najraje vse, česar ne razume, vrže v smeti

In kaj je to takega česar ne smeš napisati in se dotika začetka teme?
O Marlinu smo pisali že marsikaj, celo dodajali lastno kodo, torej, napiši, podaj povezave,....., še najbolje pa, da prilepiš hex za FW.


Okoli trola, ja, jaz sem premaknil prispevke, ki ne doprinesejo ničesar k temi, v smeti in mi ni jasno, kaj ti ni jasno in o kakšnem (ne)razumevanju trolaš, lahko pa nadaljujeva v smeteh d'oh! .

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
m123l
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 21 Nov 2016 12:50
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2016 11:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Včeraj sem prodajalcu poslal e-mail ta pa mi je v odgovor poslal povezave na Dropbox.
firmware:

https://www.dropbox.com/s/4vqwemfwmp451rh/Marlin-Marlin_v1%20for%20lcd%202004.zip?dl=0

Marlin za rampe 1,4 + A4988 voznik koračni + LCD-2004 krmilnik


https://www.dropbox.com/s/sl6t7p87quhaxbr/Marlin-Marlin_v1%20for%20lcd%2012864.zip?dl=0

Marlin za rampe 1,4 + A4988 koračni voznika + LCD 12864 krmilnik

Kliknil sem na prvo povezavo saj imam LCD-2004 krmilnik, datoteko sem prenesel jo razpakiral in v tej datoteki poiskal program MARLINI. Program sem zagnal in zgoraj izbral CONFIGURATION.H kliknil preveri in potem mi je javil tole napako (exit status 1 using typedef-name 'fpos_t' after 'struct') sedaj me pa zanima kaj moram spremeniti, da bom program lahko naložil na kartico.
Hvala in lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 22, 2016 2:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Spodnjo datoteko razpakiraj in v Marlin mapi klikni na Marlin.ino in ga prevedi ter naloži na mego2560 tako kot si naložil Blink.
Lahko bi napisal, kateri Arduino IDE imaš inštaliran.



Marlin-Marlin_v1 for lcd 2004.rar
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Marlin-Marlin_v1 for lcd 2004.rar
 Velikost datoteke:  5.03 MB
 Downloadano:  13 krat


_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
m123l
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 21 Nov 2016 12:50
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 24, 2016 11:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo nekako sem odpravil nastalo težavo in sicer imel sem naložen program Arduino 1.6.12 in takrat, ko sem želel prenesti marlini na kartico je javil napako. Nato sem program izbrisal ga zamenjal z 1.6.11 verzijo in nastal je enak problem. Prav tako sem izbrisal tudi to verzijo in naložil Arduino 1.6.09 in pritisnil preveri ter naloži program in vse se je naredilo tako kot mora brez kakršne koli težave.
Tako, da hvala vsem, ki ste pomagali pri tej težavi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 24, 2016 7:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

m123l je napisal/a:
....Nato sem program izbrisal ga zamenjal z 1.6.11 verzijo in nastal je enak problem. Prav tako sem izbrisal tudi to verzijo in naložil Arduino 1.6.09 in pritisnil preveri ter naloži program in vse se je naredilo tako kot mora brez kakršne koli težave.....
Hm, zanimivo, jaz sem ga popravljal v verziji 1.6.11 in mi ga prevede BP.
Važno, da si rešil!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
veko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Okt 2005 15:19
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.06
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2017 10:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

L.p imam težavo (ArduinoMEGA 2560 ,Ramp 1.4 lcd 128x64 tiskalnik rostock fi 410x690) ne zazna mi x,y,z min končnih stikal . A mi lahko kdo pomaga s kakšnim nasvetom? Sad Sad Sad Confused Confused
_________________
Kdor preveč obljublja, zaupanje izgublja. v1812s@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 19, 2017 11:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kateri Firmware uporabljaš?
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
veko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Okt 2005 15:19
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.06
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 20, 2017 9:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Marlin 1.0.0
_________________
Kdor preveč obljublja, zaupanje izgublja. v1812s@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group