www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Arduino MEGA 2560 Težava
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 20, 2017 8:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rostock --Delta, kajne? Najprej raje naloži zadnjo RC verzijo, sicer bo kruto z grafičnim LCD-jem. Mislim reči - vsi printi bodo "čudni", z polno malih izrastkov.
Lahko potrdim, da so v zadnji (beta) verziji konkretno izboljšali komunikacijo z grafičnim LCD-jem, tako da pavz ni več.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
veko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Okt 2005 15:19
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.06
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 20, 2017 10:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kje pa si lahko posnamem RC verzijo
_________________
Kdor preveč obljublja, zaupanje izgublja. v1812s@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 20, 2017 11:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

TUKAJ
Seveda moraš pred prevajanjem vstaviti ustrezne configuration datoteke (so priložene v mapah) in jih prirediti na tvoj printer (dimenzije in ostalo).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
veko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Okt 2005 15:19
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.06
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 20, 2017 11:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ok.Sem sprobal naložiti ampak mi ne dela.Programa ne zažene na LCD-ju! Sad Confused
_________________
Kdor preveč obljublja, zaupanje izgublja. v1812s@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 21, 2017 9:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj sem ti rekel, da ne moreš samo naložiti. Si zamenjal datoteki configuration.h in configuration_adv.h iz map "example configurations/delta...in jih dal v osnovno mapo(zamenjal z obstoječimi)?
Potem Je treba v arduinu odpreti to configuration datoteko in POČASI iti čez cel file ter spremeniti (vklopiti, izklopiti) kar je ali ni za tvoj printer. Si pod "lcd and sd support" izključil displej 2x16 in vklopil grafični displej? Izklopi "#define ULTRA_LCD" in vklopi "#define DOGLCD". Zatem vklopi nižje še tisti "full graphic controller", ki ga imaš. Pa preveri, če ni v tem poglavju že vključen kak tip graphic controllerja, da ne bosta dva vključena...

S tem je kar nekaj dela. Da delto vzpostaviš z nule si za cel dan dober, če imaš srečo. Veliko časa traja potem niveliranje in kalibriranje.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
veko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Okt 2005 15:19
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.06
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 21, 2017 2:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Opazil sem kje sem zašuštral pri nastavitvah. Naredil vse prekontroliral pognal. Sedaj sem pa zopet pri končnih stikalih Z_min . A mi lahko razložiš ali sploh potrebujem končna stikala?! In kako najbolj enostavno nastaviti korake motorčkov. PROSIM !! Smile Smile Smile
_________________
Kdor preveč obljublja, zaupanje izgublja. v1812s@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 21, 2017 3:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če imaš delto imaš tri končna stikala - na vsakem stolpu enega. jaz imam stikala nastavljeno takole:
Koda:
//===========================================================================
//============================== Endstop Settings ===========================
//===========================================================================

// @section homing

// Specify here all the endstop connectors that are connected to any endstop or probe.
// Almost all printers will be using one per axis. Probes will use one or more of the
// extra connectors. Leave undefined any used for non-endstop and non-probe purposes.
//#define USE_XMIN_PLUG
//#define USE_YMIN_PLUG
//#define USE_ZMIN_PLUG // a Z probe
#define USE_XMAX_PLUG
#define USE_YMAX_PLUG
#define USE_ZMAX_PLUG

// coarse Endstop Settings
//#define ENDSTOPPULLUPS // Comment this out (using // at the start of the line) to disable the endstop pullup resistors

#if DISABLED(ENDSTOPPULLUPS)
  // fine endstop settings: Individual pullups. will be ignored if ENDSTOPPULLUPS is defined
  //#define ENDSTOPPULLUP_XMAX
  //#define ENDSTOPPULLUP_YMAX
  //#define ENDSTOPPULLUP_ZMAX
  //#define ENDSTOPPULLUP_XMIN
  //#define ENDSTOPPULLUP_YMIN
  #define ENDSTOPPULLUP_ZMIN
  //#define ENDSTOPPULLUP_ZMIN_PROBE
#endif

// Mechanical endstop with COM to ground and NC to Signal uses "false" here (most common setup).
#define X_MIN_ENDSTOP_INVERTING false // set to true to invert the logic of the endstop.
#define Y_MIN_ENDSTOP_INVERTING false // set to true to invert the logic of the endstop.
#define Z_MIN_ENDSTOP_INVERTING false // set to true to invert the logic of the endstop.
#define X_MAX_ENDSTOP_INVERTING false // set to true to invert the logic of the endstop.
#define Y_MAX_ENDSTOP_INVERTING false // set to true to invert the logic of the endstop.
#define Z_MAX_ENDSTOP_INVERTING false // set to true to invert the logic of the endstop.
#define Z_MIN_PROBE_ENDSTOP_INVERTING false // set to true to invert the logic of the probe.

// Enable this feature if all enabled endstop pins are interrupt-capable.
// This will remove the need to poll the interrupt pins, saving many CPU cycles.
//#define ENDSTOP_INTERRUPTS_FEATURE


korake imam pa takole:
Koda:
// variables to calculate steps
#define XYZ_FULL_STEPS_PER_ROTATION 200
#define XYZ_MICROSTEPS 16
#define XYZ_BELT_PITCH 2
#define XYZ_PULLEY_TEETH 16
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
veko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Okt 2005 15:19
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.06
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2017 10:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

torej spodnjih stikal ne potrebujem
_________________
Kdor preveč obljublja, zaupanje izgublja. v1812s@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2017 10:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A, to si mislil.. ne, delta nima spodnjih stikal...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
krofko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 10 Avg 2008 21:13
Prispevkov: 44
Aktiv.: 0.23
Kraj: Trojane

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2017 3:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Rostock --Delta, kajne? Najprej raje naloži zadnjo RC verzijo, sicer bo kruto z grafičnim LCD-jem. Mislim reči - vsi printi bodo "čudni", z polno malih izrastkov.
Lahko potrdim, da so v zadnji (beta) verziji konkretno izboljšali komunikacijo z grafičnim LCD-jem, tako da pavz ni več.


Če bi imel forum gumb Zahvali se, bi ti ga podelil. Ravno zaradi teh "izrastkov" sem iz Marlina presedlal na Repetier-ja. Zgleda, da je čas, da spet malo pogledam Marlina Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2017 4:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

haha...ja, tudi pri meni je trajalo, da sem ugotovil, zakaj to dela... Brick wall Takrat sem šel pač potem nazaj na 4x20 LCD... Sicer je ta optimizacija, kot rečeno, šele v zadnji RC verziji.

Sicer sem bil tudi jaz zadnji čas na Repetier-ju, a sem zdaj presedlal na Marlina zato, ker imam neke težave na novi delti XL in sem hotel ugotoviti, ali je kriv FW ali sama zgradba printerja. Namreč, na zadnji strani mi naredi "grdo" steno (v priponki ) - zanimivo pri tem je, da je prednja lepa, te neravnine se dogajajo samo na zadnji strani... No, prvi testi kažejo, da FW ni krivec Brick wall



IMG_0062.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  418.62 KB
 Pogledana:  5 krat

IMG_0062.JPG


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group