www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kost za glodanje:Elektroliti
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Komponente in podsklopi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2016 5:45 pm    Naslov sporočila:  Kost za glodanje:Elektroliti Odgovori s citatom

Kolega, član foruma Robertos je prišel včeraj k meni, da mu pomagam zamenjat elektrolite na eni plošči industrijskega PC-ja. Elektrolite je prinesel s sabo. Imel jih je v vrečki, skladiščeni so bili pri sobni temperaturi v predalniku. Nabavljeni so bili največ pred kakim letom pri znanem prodajalcu elektronike. Ko sva odprla vrečko sva bila presenečena. (glej fotografije) Robi sicer ne ve, a je take elektrolite dobil ali je prišlo do "samouničenaja" ob skladiščenju pri njemi. Elektroliti niso bili nikoli spajkani.

Mnenja in komentarji dobrodošli.


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s59ma
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 12:31
Prispevkov: 626
Aktiv.: 3.19
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2016 6:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To si lahko razlagam edino kot posledica kemične reakcije, zaradi česar jih je napihnilo (lahko bi se reklo: slaba kvaliteta???).
Zanimivo, da se je to zgodilo pri nerabljenih ELKOjih. Prej sem si predstavljal, da je napihnjenje posledica delovanja; očitno sem se zmotil... Tega še nisem videl.

_________________
Na napakah se učimo (pametni se na tujih).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1737
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2016 6:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče na 105°C ne bi spustili duše, na sobni pa so. Smile
Nichicon ima tako hvale kot graje, pred leti so v eni seriji Dell serverjev zašuštrali, spet drugje so leta in leta ok.
Mogoče je (bila) serija taka, kaj veš. Ne veš tudi datuma izdelave. Lahko so bili pri nas v skladišču že nekaj let, še prej nekaj let v poševnookem skladišču, še prej v ...

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bbrane
Član
Član



Pridružen-a: Čet 14 Jun 2007 15:02
Prispevkov: 580
Aktiv.: 2.84
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2016 7:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakšna pa kapacitivnost in ESR glede na nazivne vrednosti ?

LP Brane

_________________
En poizkus je vreden več kot tisoč strokovnih mnenj
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2016 9:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bbrane je napisal/a:
Kakšna pa kapacitivnost in ESR glede na nazivne vrednosti ?

LP Brane


"Dober" 1000 mi /16V kaže nekaj takega.



s59ma je napisal/a:
...
Zanimivo, da se je to zgodilo pri nerabljenih ELKOjih. Prej sem si predstavljal, da je napihnjenje posledica delovanja; očitno sem se zmotil... Tega še nisem videl.


Enako jaz. Zato sem dal temo na forum. Kondezatorjev je bilo okrog deset. Vsi so bili napihnjeni. Naročeni so bili pri Farnellu pred ca pol leta. Robija sem obvestil, da sem napisal temo na forum. Morda bo našel farnellovo kataloško.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.16
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2016 10:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

So mogoče kakšni ponaredki?
_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1737
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 1:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Napis "nichicon", čeprav ni v fokusu, se mi zdi nečitljiv in razmazan, glede na kopico slik na netu in enega mojega v priponki.

Naredi eno makro fotko samo del z napisom, me zanima oblika črk in kvaliteta tiska.
Lahko je res, kot pravi @Highlag, ponaredek, kar opozarjajo tudi na Nichiconovi strani ! (povsem spodaj - ALERTS)



Nichicon_napis_elko.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  39.87 KB
 Pogledana:  9 krat

Nichicon_napis_elko.jpg



_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2318
Aktiv.: 10.44
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 8:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz bi rekel da so to ponaredki s slabo kemijo. Google vrne kaj nekaj rezultatov na "nichicon fake"

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 6:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:

---
Naredi eno makro fotko samo del z napisom, me zanima oblika črk in kvaliteta tiska.
Lahko je res, kot pravi @Highlag, ponaredek, kar opozarjajo tudi na Nichiconovi strani ! (povsem spodaj - ALERTS)


Očitno gre za ponaredke. Tisk je precej slab.


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.89
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 8:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Reklamiraj, pa da vidimo kakšen bo odziv...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Profesor Einstein
Član
Član



Pridružen-a: Ned 24 Sep 2006 0:13
Prispevkov: 1423
Aktiv.: 6.67
Kraj: Rogaška Sl.

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 10:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kje to dobite to kramo z eBay-a ?

lp.

_________________
--
"Če bi volitve kaj pomagale, bi jih prepovedali." (Mark Twain)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1737
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 11:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
DusanK je napisal/a:
---
Naredi eno makro fotko samo del z napisom, me zanima oblika črk in kvaliteta tiska.
Lahko je res, kot pravi @Highlag, ponaredek, kar opozarjajo tudi na Nichiconovi strani ! (povsem spodaj - ALERTS)

Očitno gre za ponaredke. Tisk je precej slab.

Upam, da ne težim preveč..., prosim če lahko narediš še fotko spodnje in zgornje strani. Zgoraj se na tvojem delno sicer vidi tisti odtis v obliki križa. Moj ima križ skoraj do roba, kak mm manjka, spodnji del je tak kot na tejle sliki in reliefno dvignjen.
Primerjaj s tem:
Vir



Capacitors_INFO_Top_Bottom.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  92.38 KB
 Pogledana:  9 krat

Capacitors_INFO_Top_Bottom.jpg



_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2016 12:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, kje je naša draga Iskra- pred dnevi sem našel Iskrin vhodni filter v Whirpool-ovi mikrovalovni.
Saj vem da je izven teme ampak sem moral vseeno omeniti.

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2016 8:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DusanK je napisal/a:
...
Upam, da ne težim preveč..., prosim če lahko narediš še fotko spodnje in zgornje strani. Zgoraj se na tvojem delno sicer vidi tisti odtis v obliki križa. Moj ima križ skoraj do roba, kak mm manjka, spodnji del je tak kot na tejle sliki in reliefno dvignjen.
Primerjaj s tem:
Vir


Še fotografija od spodaj, zgoraj in notranjost. Spodnji del ne ustreza nichicon-u Očitno je, da gre za ponardeke. Vseeno pa se poraja vprašanje zakaj na splošno elektroliti crkujejo. Glede na te primerke bi rekel, da ni vzrok temperatura ali mejna napetost obremenitvve ampak je težava v samem elektrolitu oz. prihaja do kake kemične reakcije v samem elektrolitu ne glede na to a je priključen ali ne.


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.21
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2016 8:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zanimivo je to zasekovanje vrha elektrolitov pa še v obliki emblema?

je to namensko kot nekakšna varovalka-indikator v primeru okvare da ne poči

spodaj kjer je pok veliko slabše viden ? DusanK - hvala za sliko in link

Elektroliti po moje crkujejo zaradi slabega elektrolita in visokih zahtev (ESR) ki ga

novejša elektronika in switcherji zahtevajo ; tudi kemikalije pa stanejo sicer ni profita!

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Komponente in podsklopi Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group