www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Zamenjal bi star akumulator z novim v avtu in se bojim težav

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.13
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 10:38 am    Naslov sporočila:  Zamenjal bi star akumulator z novim v avtu in se bojim težav Odgovori s citatom

Kupil sem nov akumulator za star avto (dizel mercedes). Skrbi me, da bi z izklopom akumulatorja lahko naredil kakšne probleme glede dosedanjih nastavitev računalnika (daljinsko odpiranje, radio ,itd). Razmišljal sem, kako bi bilo, če bi previdno odklopil in zamenjal akumulator ob teku motorja, elektrike dejansko sploh ne bi zmanjkalo in bi priklopil nov akumulator. Druga možnost bi bila, da bi si pomagal z kablom in bi priklopil drug akumulator na omrežje avta. Logično, da bi zelo pazil na morebitne kratke stike klem. Kaj mi svetujete ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sscott
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Jul 2009 12:11
Prispevkov: 1133
Aktiv.: 6.30
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 11:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

obvezno vsporedno priklopi en manjši accu. Pa naredi si kable, ne preko klem.

Če boš odklapljal accu med delovanjem motorja lahko narediš veliko škodo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
poule
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Jan 2007 19:53
Prispevkov: 800
Aktiv.: 3.81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 12:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem zakaj bi kompliciral. Odklopiš in zamenjaš. Seveda pri ugasnjenem avtu. Sam tako počnem. (Renault, Fiat, VW).

Največ kar se mi je zgodilo je bilo, da je radio pozabil postaje.

Avto. računalnik se pač restarta in pobere z default nastavitvami. Tiste korekcije vbrizgov bo pač skorigiral na novo...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 1:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z računalnikom verjetno ne bo težav, bodo pa zelo verjetno z radijem (če nimaš kode) pa še kakšen Imobiliser.
Tako, da priporočam priklop drugega akumulatorja ali pa napajalnika med menjavo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.13
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 2:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom preko kablov in ne med delovanjem motorja kot mi svetujete. Vprašanje ali bi bil dovolj močan mali 12v akumulator od ups-a 9ah ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.29

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 2:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dovolj.
Da bo "za ziher" pa si vse pripravi in pusti avto pri miru ene 20 minut (ne odpiraj/zapiraj nobenih vrat, ugasnjen radio, skratka nič dirat). Tako bo avto prešel v mirovanje z minimalno porabo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2541
Aktiv.: 13.14
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 4:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej preveri ta aku, če se ne sesede, ko nanj priklopiš recimo žarnico, potem ne bo ok.

Potem moraš pazit, da boš pravilno odklopil in nazaj priklopil aku. To velja splošno in ne samo v tvojem primeru. Najprej odklopi minus (-), nato plus (+), priklopiš pa najprej plus (+) in nato minus (-).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 7:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

[quote="qwertz"]Najprej preveri ta aku, če se ne sesede, ko nanj priklopiš recimo žarnico, potem ne bo ok.
[/quote]
Torej, če se sesede, ko priklopi žarnico, potem je pa ok?
svašta...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2541
Aktiv.: 13.14
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2016 8:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ups, lapsus.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
me2d
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Sep 2009 11:10
Prispevkov: 291
Aktiv.: 1.64

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2016 4:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mercedes ima pod havbo dva mesing šestoglata kontakta. Tu lahko napetost meriš, lahko pa gor vzporedno pripneš zunanji accu , da ne zgubiš kode na radiu pri menjavi ta glavnega akuja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.13
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 05, 2016 9:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

me2d je napisal/a:
Mercedes ima pod havbo dva mesing šestoglata kontakta. Tu lahko napetost meriš, lahko pa gor vzporedno pripneš zunanji accu , da ne zgubiš kode na radiu pri menjavi ta glavnega akuja.


Točno spredaj sem priklopil preko kablov za vžiganje 45Ah akumulator, odklopil pod zadnjo klopjo akumulator in namestil novega. Odklopil spredaj kable in avto dela ok.

Hvala za nasvete vsem !
Applause Applause Applause Applause
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group