www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Teebotmax konstrukcija

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
elektro2102
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Jul 2013 18:55
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.10
Kraj: Krk

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2015 1:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

evo i ja malo krenuo u 3D printer vode ,od mnogim REPRAP modela odlučio sam se za ovaj dizajn jer se može gotovo sve uraditi sa nešto osnovnog kućnog alata Smile ,gledao sam da većina neprintanog materjala bude što dostupnija tako da je okvir izrađen od kvadratnih standardnih alu cijevi dimenzije 20x20 mm
zadnja slika je sa stranice konstruktora a druge su moj uradak



3d printer 1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  611.8 KB
 Pogledana:  23 krat

3d printer 1.jpg



3d printer 2.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  619.81 KB
 Pogledana:  9 krat

3d printer 2.jpg



3d printer 3.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  593.23 KB
 Pogledana:  22 krat

3d printer 3.jpg



teeBotMax.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  112.93 KB
 Pogledana:  49 krat

teeBotMax.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2015 1:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nije FB, pa ne mogu stisnuti "LIKE", ali izgleda dobro. Cool
Baš me interesuje, kako če se pokazat u radu. Pošalji slike, kad bude u radu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elektro2102
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Jul 2013 18:55
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.10
Kraj: Krk

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2015 8:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
OT:
Zato, ker je avtor postavil sem. To pomeni, da nima namena opisovati podrobnosti.

T:
Počasi zbiram material za nov 3D tiskalnik. Za 15,49€ sem zlicitiral temu podoben krmilnik. Koračnike imam večje kot so Nema17, ampak to ne škodi. FW bom uporabil tale. Oblike bo podobne kot je na spodnji sliki, ki je objavljena tukaj. Malo sem spremenil nosilce in ostalo tako, da lahko uporabim moje večje koračne motorje.

Pri tej obliki ohišja mi je všeč to, da imam možnost zakriti (zapreti) prednjo in zgornjo stran za tiskanje ABS.

Tudi ves ostali material sem zbral počasi na Ebay-u z licitacijami tako, da mislim da me ne bo prišel preko 60€ poleg tega materiala, ki sem ga že imel doma.

i meni je taj zapeo za oko ali sam ga mislio složiti tako da korisim okvir od alu kvadratnog profila samo bi se za tu preinaka trebalo prepraviti nekoliko printanih elemenata dio koji nasjeda na rub možda i budem to i probao Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2015 8:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A meni se sviđa onaj tvoj, samo bih još napravio iz navojnih palica (10 kuna/m) još jeftinije. Smile Ali ciljam na zatvorenu komoru.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
elektro2102
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Jul 2013 18:55
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.10
Kraj: Krk

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2015 11:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

krenuo ja i sa navojnim šipkama ali je bio problem sa z pločom da ti to netko izreže iz aluminija pun kufer para ovako je dosta jednostavnije za mene 1metar alu kvadratne cijevi je 17 kuna Smile ,ovo što ti namjeravaš raditi isto se može zatvoriti samo što bi okvir bio od alu cijevi nešto poput ovoga

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Traflc
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2003 21:48
Prispevkov: 365
Aktiv.: 1.64
Kraj: Javornik Jesenice

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 21, 2015 5:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Razdrl star razbit skener in na veliko razočaranje ugotovil, da nima linearnih vodil pač pa neke puše, motor ima 5 žic , skratka nič uporabnega razen morebiti jermena in zobnika.
Zanima me kje se najugodneje dobi palice za linearna vodila fi8mm*400mm.

_________________
Lp. Traflc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
elektro2102
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Jul 2013 18:55
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.10
Kraj: Krk

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 21, 2015 7:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja sam svoje šipke inox ili prokrom AISI 304 uzeo u željezariji metar i pol oko 38 kuna tj oko 5 eura ,alu kvadratni profil 20x20 mm je metar oko 17 kuna oko 2,5 eura
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 21, 2015 7:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Traflc je napisal/a:
...
Zanima me kje se najugodneje dobi palice za linearna vodila fi8mm*400mm.

Pojdi v Merkur in kupi svetlo vlečeno železo Fi 8mm.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rafaellsi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Sep 2011 18:54
Prispevkov: 477
Aktiv.: 3.12
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 21, 2015 7:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Precej te robe lahko dobiš tudi v Hypex-u v Lescah. Žal ne vem kakšne so cene..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Traflc
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2003 21:48
Prispevkov: 365
Aktiv.: 1.64
Kraj: Javornik Jesenice

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 21, 2015 9:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za hitre odgovore
Torej vlečeni profil iz merkurja ima primerno trdoto in ustrezno toleranco za linearne ležaje lm8uu ?
Drugače je tudi na baybayu pa na alyju te robe pa me mal skrbi kako bi to prišlo v slo
Hypex bom pa poslal mail.

_________________
Lp. Traflc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
infernal
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Jun 2007 0:46
Prispevkov: 239
Aktiv.: 1.17
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 23, 2015 11:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V mapro pokliči boš dobil kromirane palice katere so v tolerancah, kupiš lahko tudi kaljene. Dolžine po izbiri.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2015 6:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Traflc je napisal/a:

Torej vlečeni profil iz merkurja ima primerno trdoto in ustrezno toleranco za linearne ležaje lm8uu ?


niti slučajno, sej pelje se, ampak kmalu se bodo poznali žlebi od kroglic.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Traflc
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2003 21:48
Prispevkov: 365
Aktiv.: 1.64
Kraj: Javornik Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 25, 2015 1:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja treba je vzet isto trdoto kot ležaji. Whistle
Sem že naročil pri kitajcih me bo s poštnino s Kitajske prišlo pol ceneje kot če jih grem sam iskat v hypex.

_________________
Lp. Traflc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group