www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izbira največjega toka polnjenja EV
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.92
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2017 8:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ne, tudi jaz ima samo adapter, a je na cca 1m dolgem kablu in je res lahko druga stran skrita v motornem delu avta.

Sam uporabljam LiFePo4 Winston 200Ah celice in sicer 20 kosov.

lp
uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 772
Aktiv.: 3.47
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2017 8:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali si že razmišljal o kakšnem dodatnem battery packu z baterijami iz nkon
https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-size/panasonic-ncr18650pf-3-7v-2900mah.html

dobiš 10kwh pack za 2500€

Jaz sem jih naročil 10 za test in delujejo original .
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 772
Aktiv.: 3.47
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2017 1:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakšno imaš povprečno porabo in koliko narediš z enim polnjenjem.
Imaš grelec na nafto ali elektriko?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.92
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2017 3:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Ali si že razmišljal o kakšnem dodatnem battery packu z baterijami iz nkon

Ja razmišljal že, razmišljal, a se ustavi pri financah. Vsekakor pa je to opcija, sploh, ko bo ( če bo) primarna baterija opešala. Bolj razmišljam v smeri, da bi iz starih, a ne popolnoma dotrajanih svinčenih akumulatorjev sestavil en komplet. Doma ima več kot 5 kom, pri dveh sem že meril kapaciteto in sta imela več kot 50Ah (pri 100A porabi). Za nekajkrat letno, ko bi imel daljšo pot od običajne bi to moralo zadostovati - no ja, saj potem se pa želje povečajo Smile .

Citiram:
Kakšno imaš povprečno porabo in koliko narediš z enim polnjenjem.


Povprečna poraba ja pa zelo različna odvisno od načina in relacije. Ampak v osnovi je nekje okrog 130Wh/km ( npr. Vrhnika - Jesenice po AC 95km/h je poraba 135Wh/km, v obratni smeri pa 103Wh/km).

Citiram:
Imaš grelec na nafto ali elektriko?


Ogrevanje je pa na nafto. Zračni disel grelec. Če bi se še enkrat odločal, bi vzel vodni dizel grelec ( letos čez zimo porabil cca 15L).

lp
uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 772
Aktiv.: 3.47
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2017 4:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Enkrat se morava dobiti, da vidim v čem je fora da vsi predelani avti pokurijo manj, če je menjalnik,zakaj ga ne montirajo v tovarniški ev ?

ali prideš kdaj na štajerski konec?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 772
Aktiv.: 3.47
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2017 12:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naredil sem si kabel adapter type 2 na 3 x šuko.


DSC_0077.JPG
 Opis:
kabel 5x2.5 , vsaka vtičnica na svoji fazi
 Velikost datoteke:  1.72 MB
 Pogledana:  17 krat

DSC_0077.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 772
Aktiv.: 3.47
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 09, 2017 7:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

malci je napisal/a:
Citiram:
In tam kjer piše start daš stikalo na ključ, da ti ne morejo adapterja odtujit.


ne, stikalo z ključem moraš dati (če želiš, ni pa nujno) že pred diodo. Namreč, vtičnica zaklene vtikač takoj, ko zazna 2.7kR. Ko pa zazna 880R pa vklopi kontaktor in ste je na močnostnih kontaktih ( L1, L2, L3) napetost.
Na moji klupljeni vtičnici sem pri predelavi vgradil to stikalo na ključ, samo mi je nekako odveč, pri tej drugi home made vtičnici imam pa samo stikalo za start in deluje prav tako (preizkušeno danes pred TC v Šišiki in TC na viču v LJ).

lp
uroš


Kako pa potem odkleneš kabel, če vtičnica zaklene takoj ko zazna 2k7 upor, brez stikala, če imaš samo stikalo za start
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.92
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 09, 2017 8:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, ne vem Smile ,namreč na kupljeni vtičnici kjer je tudi zareza, kamor se zatakne zaklepalni zatič imam tudi stikalo za ločitev tega 2,7k upora, na tej home-made vtičnici pa te zareze za zaklep nimam in ni bila težava z iztikanjem vtikača.

Bom razmislil in preveril v praksi, kako res to deluje.

lp
uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5332
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 09, 2017 8:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pirpy, ko ze delas ... Jest bi tudi ... Wink Kje nabavljate mennenkes konektorje oz. Ima kdo kaksnega viska za odkup po normalni ceni?
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 772
Aktiv.: 3.47
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 09, 2017 11:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem našel ceneje kot pri Pečjaku, 84€ z poštnino.
Je pa nekdo predelal navadni 5 polni 32 amperski vtikač v mennekes, in izgleda odlično, ne spomnem se pa trenutno kje je opisano.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.92
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 10, 2017 8:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Je pa nekdo predelal navadni 5 polni 32 amperski vtikač v mennekes, in izgleda odlično, ne spomnem se pa trenutno kje je opisano.


med drugimi je to neradil tudi Arber Kramar in ima lepo opisano tukaj

A sam sem naredil nekoliko drugače (glej slike) in sicer zaradi tega, ker ko sem pozkusil močnostne kontakte od 32A vtikača v vtičnico na kablu od hitrih polnilnic se mi je zdelo nekoliko oslabljen spoj. Premer 32A kontkta je 6mm. Mi je potem strugar naredil kontakte premera 6,11mm (vmes sem večkrat poizkusil in je optimalno 6,11mm), ohišje pa sem nareild iz odtočne cei fi50. Izdelek ni za prodajo, je pa varen in funkcionalen, predvsem pa zelo poceni. Nekaj rdečih pločevink za strugarja Smile, ostalo je drobiž.

S 3D tiskalnikom pa bi to naredil profesionalno.


Citiram:
... Jest bi tudi ... Wink


ker mi ta home made vtikač deluje po pričakovanju, resno razmišljam da bi original vtikač mennekes skupaj s predelavo in kablom prodal.

lp
uroš



20170310_070707.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.43 MB
 Pogledana:  10 krat

20170310_070707.jpg



20170310_070721.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.89 MB
 Pogledana:  11 krat

20170310_070721.jpg



_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4049
Aktiv.: 18.18
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 10, 2017 8:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

- mogoče bi lahko original ohišje konektorja vkalupil v ''modrinu '' in ga v njem

ponovno vlil v neko bolj žilavo plastiko (polyester + steklena vlakna ) seveda če

se glede na material in delo to izplača.

- nosilce za pine pa porezkal v delrin-pom

drugače je pa avtomobilska ''plastika'' hud biznis

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.92
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 10, 2017 8:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sam verjetno zaenkrat ne bom delal še enega, ker mi v bistvu estetika ne pomeni toliko, a glede na ceno novih konektorjev (80€+) mislim da bi bila računica tudi že samo za en primerek.

lp
uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 772
Aktiv.: 3.47
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 02, 2017 6:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pirpy je napisal/a:
malci je napisal/a:
Citiram:
In tam kjer piše start daš stikalo na ključ, da ti ne morejo adapterja odtujit.


ne, stikalo z ključem moraš dati (če želiš, ni pa nujno) že pred diodo. Namreč, vtičnica zaklene vtikač takoj, ko zazna 2.7kR. Ko pa zazna 880R pa vklopi kontaktor in ste je na močnostnih kontaktih ( L1, L2, L3) napetost.
Na moji klupljeni vtičnici sem pri predelavi vgradil to stikalo na ključ, samo mi je nekako odveč, pri tej drugi home made vtičnici imam pa samo stikalo za start in deluje prav tako (preizkušeno danes pred TC v Šišiki in TC na viču v LJ).

lp
uroš


Kako pa potem odkleneš kabel, če vtičnica zaklene takoj ko zazna 2k7 upor, brez stikala, če imaš samo stikalo za start


Pred firmo na efacec polnilnici brez problema polnim z 2.7k uporom stalmo povezanim, potem sem pa v mestu poskusil na drugi javni polnilnici, mi je pa zaklenalo kabel, sem moral vtikač odpreti na mestu Smile
Torej obvezno rabim še eno nc tipko.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.92
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 10, 2017 10:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj ne vem, v katero temo bi napisal nadaljevanje ( Optična izolacija SPI komunikacije ,
Digitalni potenciometeri
, Predelava serverskega napajalnika HP DL580 1200W ), a nekje moram delti moje veselje ob delnem uspehu (in upam, da ne bo kratkotrajno).

Namreč, danes sem testno priklopil 6 v serijo vezanih serverskih napajalnikov (12V 100A) in poskusno polnil avto z 63A kar nekaj časa ( več kot 10 minut), ko sem priklopil še obstoječa polnica, je bilo 145A pri 68V Smile.

Sicer je res večina sestavnih delov med seboj povezana začasno, a princip je očitno pravi. Pričakujem, da bom v končni verziji dobil iz polnica cca 80-90A. Glede na 100A nazivnega toka bi po moje to moralo zdržati. Ali pač ne, bomo videli. Confused

Ima pa sedanji način eno veliko pomankljivost. Regulacija toka oz napetosti. Ker digitalni potenciometer le ni čisto isti kot analogni, in mi z digitalnim regulacija napetosti ni delovala, sem vzel dva dvojna analogna, jih s "hrbtno" stranjo zlepil skupaj in zaenkrat ročno reguliram izhodno napetost na štirih napajalnikih. Verjetno bom to" ročno" zamenjla z koračnim motorčkom, razen, če mi kdo od vas ne pomaga z kako idejo oz pomočjo, kako bi to izvedel drugače.

Pa še nekaj slik:

lp
Uroš



20170510_185830.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  822.72 KB
 Pogledana:  6 krat

20170510_185830.jpg



20170510_184157.jpg
 Opis:
Tukaj je bilo še "samo" 37A, potem je šlo še višje
 Velikost datoteke:  731.81 KB
 Pogledana:  1 krat

20170510_184157.jpg



20170510_194106.jpg
 Opis:
cca 10kW v baterije :)
 Velikost datoteke:  1.1 MB
 Pogledana:  2 krat

20170510_194106.jpg



20170510_185837.jpg
 Opis:
2x dvojni linearni pot 1kR
 Velikost datoteke:  806.85 KB
 Pogledana:  1 krat

20170510_185837.jpg



_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group