www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Android pametni telefoni nižjega cenovnega ranga
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 25, 2016 10:46 pm    Naslov sporočila:  Android pametni telefoni nižjega cenovnega ranga Odgovori s citatom

Pred časom sem izvedel, da je med študenti na Nizozemskem bil zelo popularen pametni telefon Ulefone. Za vsega 128€ s poštnino sem kupil iz EU trgovine Ulefone Bepro in bil nad njim izjemno presenečen. Kmalu mi ga je zaplenila mlajša hči.
Trenutno mi je zelo zanimiv zelo odporen telefon Armor IP68.

Ulefone...
Wileyfox...
Oneplus...

Ali poznaš kaj podobnega in kakšne so tvoje iskušnje?

Za boljši pregled bom tu prilepil linke do vaših predlogov.
Yotaphone 2... dvojni zaslon LCD+ E-ink!
Elephone...


Nazadnje urejal/a Iztok_S Pon Dec 26, 2016 10:26 am; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 25, 2016 11:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kitajski apple xiaomi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 25, 2016 11:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Probal vse sorte take in podobne kvazi ponaredke... Evil or Very Mad k sreči sem imel priložnost probat nekaj, kar so kupili drugi in večinoma ni šlo za moj denar.
Že nekaj let kupujem 2 ali 3 leta stare telefone Samsung S4 ali boljše, seveda nujno "S", ker ostalo je... nižji rang, za simbolično ceno cca 100eur in sem zelo zadovoljen Twisted Evil je pa treba vložiti nekaj truda in izbrati nekaj, kar je solidno ohranjeno, dodam kitajski ovitek za 2USD in dobim trpežno zadevo. Prav omenjeni kitajski ovitki so res najboljši, kvazi silikonski, ki to niso, so plastični, ampak dobri. Pri nas imamo zaenkrat vsi Samsunge S4 in smo u iber zadovoljni za res ugodno ceno. Zase sem ga kupil pred skoraj enim letom za 110eur, pa mi krasno dela, baterija še vedno drži 2 do 3 dni, kupil 3 leta starega... ko je ta model prišel ven, so bili po 750eur Rolling Eyes

Da o jabukih ne bi izgubljal besed Evil or Very Mad precenjeno sranje.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 2:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem si nabavil Elephone P9000 in deluje odlično z izjemo baterije, ki mi zdrži ne dan.
No, mogoče ima kaj vpliv, da imam vklopljene vse možne funkcije (aplikacije), ki trošijo baterijo v ozadju.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 9:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vredno ogleda se YotaPhone 2 (rusko-kitajska naveza). Cena okrog 120 EUR, spredaj LCD, zadaj eInk zaslon. V 2017 naj bi prisel ven trojka in je zdaj cena dvojke zelo ok. Kakovost izdelave je baje vrhunska, funkcionalnost pa tudi.

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 9:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://slo-tech.com/novice/t687206
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 10:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nič novega. Gugl dela enako, apple dela enako, microsoft tudi...
Povej mi enega, ki to NE dela... Whistle
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Iztok_S
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2016 10:06
Prispevkov: 417
Aktiv.: 4.30
Kraj: Ljubljana, Trzin

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 10:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mucek,
hvala za odlično informacijo. V bodočnosti bom potreboval E-ink zaslon. Ta rešitev je naravnost fantastična.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 11:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na izkušnje najbližjih bi jaz pazil predvsem na količino vgrajenega spomina. Namreč, ti "poceni" telefoni imajo dostikrat zelo majhnega - tam 1-2GB, kar telefon prej ali slej naredi neuporaben, saj ob vsaki uporabi teži, da je premalo pomnilnika. Veliko aplikacij ni možno prenesti na SD, tako da je tudi vgradnja SD kartice neuporabna, oz. Le-ta je namenjenaj bolj kot ne slikam.
Jaz bi šel na minimalno 8GB, raje več.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jjedat
Član
Član



Pridružen-a: Ned 17 Avg 2014 13:57
Prispevkov: 104
Aktiv.: 0.89
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 11:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz ko sem kupoval telefon sem najprej gledal "znamko" in sicer ne znamko, ki je najbolj popularna, prodajana, vsi hvalijo (Samsung, Apple, LG...)ampak sem gledal znamke, ki izdelujejo manj serij na področju telekomunikacij več pa na področju računalništva (Gigabyte,Lenovo...). Pri tem sem gledal tudi na ceno, ter za kaj bom potreboval telefon ( funkcije, ki jih ne bom nikoli potreboval " zakaj bi jih plačeval? ").
Na koncu sem se odločil za Lenovo model A7000. Nekateri pravijo da je prevelik vendar to je zame samo bonus, saj lahko na njem lažje pregledujem el. načrte.
https://www.mimovrste.com/gsm-telefoni/lenovo-gsm-telefon-onix-a7000-crn
Lp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 12:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Nič novega. Gugl dela enako, apple dela enako, microsoft tudi...
Povej mi enega, ki to NE dela... Whistle


Zakaj ne odpreš oken in vrat na stežaj, itak te že vsi nadzirajo, zakaj te ne bi še sosedje in mimoidoči? Sploh, ker si sumljiv tip.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 12:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne rabim. Današnje kamere vidijo skozi okna (ko smo že pri tem: koliko miljonov kamer ima že London?)
Ne vem...ampak pri takih razpravah imam vedno občutek, da je nekdo nekaj ukradel ali koga ubil, da se tako boji, da ga nadzirajo... meni se gladko =be za to. Če imajo veselje, pa naj. Nimam česa skrivat. No, ko se bom odločil koga fentat, bom že prej poskrbel za to, da me v tam primeru ne bodo "sledili", pa ko se spravim kako banko ropat tudi...

Edino, kar mi gre vedno bolj na qrac je tole pretiravanje z "osebnimi podatki"...

Ampak še vedno nisi navedel koga, ki NE vohuni za tabo/mano...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 12:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ničesar nimajo za skrivat samo tisti, ki so brez hrbtenice.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 12:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Skriva tisti, ki ima slabo vest in ima kaj skrivat. Jaz nimam. Hrbtenica ima tu toliko veze kot roza barve sneg. Pa to sploh ni tema, zato ne bom več odgovarjal na ta del.

Glede velikosti: Sam imam iphone6 plus. Je velik, prevelik za v žep, je pa uporaben, ker ima velik ekran. No, če bi še enkrat kupoval bi vseeno vzel manjšo šestico. Zato se je pred nakupom tako velikega telefona treba vprašati, KJE se ga bo nosilo. Če recimo nekdo vedno nosi s seboj torbico, ni problema. Saj pozimi gre, ker je žepov dovolj. Poleti je težava d'oh!
Sicer je pa Darko imel neko kitajsko verzijo telefona...mislim, da je ta telefon slišal kar nekaj kletvic...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 1:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Ničesar nimajo za skrivat samo tisti, ki so brez hrbtenice.
Bom še jaz ponovil vprašanje..., povej kdo to ne dela!

Problem je sistemski, in je pravno to dopuščeno in ni sankcionirani, ker eliti tako ustreza da množice nadzira, nadzoruje in usmerja v brezglsvo potrošništvo in omejeno zaplankano razmišljanje. Vse za to da se nadzira in da biznis lavfa...

Nekoč morda, bo kaznovan odgovorni, in tisti ki je kodo pisal, če bo program vseboval kodo ki bo nadzirala in sledila uporabnika. Ne pa da te nek brezvezen program sprašuje za pravice do tvojega imenika, lokacije, itd.

Živimo v zelo primitivnem srednjeveškem obdobju...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group