www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Encoder

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Naloge, izpiti, seminarske
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
novprojekt1
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 09 Jan 2017 15:33
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 3:55 pm    Naslov sporočila:  Encoder Odgovori s citatom

Za projekt testiranja vrtenja bi potreboval nekoga kdor bi mi izdelal encoder (oziroma napravo za štetje in smer vrtenja osi)....

Strojni del je že funcionalne..

sem strojnik zato vam lahko razloži preko PM/a...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2017 7:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če mislim prav, ti lahko pri tem pomaga stara miška (kolešček) ali pa pokvarjen avtoradio (gumb za glasnost,...).

Če ne mislim prav, si mogoče kaj ogledaš tukaj , iskalna beseda "encoder", nato pa si pogledaš poglavje "Sensors & Transducers"

Če pa tudi to ni prava smer razmišljanja, ti pa ne morem pomagat. Boš moral biti piko manj skrivnosten.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2017 10:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Not talking Brez veze pisat po ZS.

Če bi tisto, kar si pisal samo meni, objavil tu, ni vrag, da nebi kdo dal kake ideje.

Navaden enkoder (ker že omenjaš enkoder), kot sem ga omenil v gornjem postu, zna vedeti smer vrtenja. Zna pa, brez da bi uporabil kake prenose, na en vrtljaj svoje osi dati več pulzov. Če ti to ni potrebno, lahko s kakimi prenosi vrtljaje enkoderja reduciraš.

Če se tvoja os vrti hitro ali zelo dolgo časa, enkoder morebiti ne pride v poštev, ker se bo prehitro pokvaril. V takem primeru morebiti uporabiš tahogenerator. Edino cena je malce visoka.

Druga varianta pa bi bila npr uporaba dveh induktivnih sond in enega zoba na osi. S pravilno postavitvijo sond in oblike zoba bi tudi lahko ugotovil smer vrtenja (preštudiraj delovanje enkoderja). Dokaj hitro delovanje, trajnost tudi odlična.

Saj to bi pravzaprav lahko naredil tudi z reed kontaktom, samo pri počasnejšem vrtenju osi in težje bi bilo narediti "pravi zob iz magnetov".
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 11, 2017 1:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nazadnje sem kupil enkoder TUKAJ. Montiral sem ga na os elektromotorja in je namenjen povratni vezavi na frekvenčni pretvornik. Aplikacija zahteva precej hude pojemke (ustavljanje iz nazivnih vrtljajev v 0,3s).
_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Naloge, izpiti, seminarske Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group